Allah'ın her şeye gücü yetiyorsa neden birinin ona kulluk etmesine ihtiyaç duyuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teknoloji forumunda olur o zaman iyi ki burada açmışsınız.(!) merak eden gider bunu dincilere ve din insanlarına sorar.

Teknoloji formunda "felsefe, sağlık, mizah ve eğlence gibi kategoriler var" burası sadece bir teknoloji formu değil.

Kur'an öyle bir kitap ki sorsan her şeyin cevabı var ama cevabı almak için hep farklı açılardan bakmanız gerekiyor. Açık ve net değil yani hep üstü kapalı, mecazi, göndermeli. Yani bu durum bana pek doğru gelmiyor açıkçası. Durum öyle olduktan sonra ben de kitap yazim benim de kitabıma o kafayla her açıdan yaklaşın o da verir size her konuda cevap. Evet, ateistim.

Hocam o yüzden bir aklımız var işte. Diğer canlılardan farkımız.

Teknoloji forumunda olur o zaman iyi ki burada açmışsınız.(!) merak eden gider bunu dincilere ve din insanlarına sorar.

Her biri aynı şeyi söylüyor. Böyle bir forumda açması farklı görüşleri duymak için mantıklı. İnternete "Öbür dünya neden var?" gibi bir soruyu sormak herkesin aklına gelir.

Hocam öyle demeyin ya sadece aklımdakilerin cevaplanması için açtım konuyu. Korkuyorum kapanacak falan diye inşallah arkadaşlar büyük bir kavga başlatmaz.
Benimde ilgimi çekti Kuranda cevabı vardır diye düşünüyorum bana kalırsa biz iradeli robotlarız bir sürü teori var Müslümanliktan cikmayalimda Allah korusun.

Allah, en büyük olduğu için bunu istiyor. Çünkü küçüklerin büyüklere karşı saygı duyması, hem küçüklerin hem de büyüklerin arzularına uygundur. Hz. Âdem'den beri rotasını şaşırdığı durumlarda bile insanların insanüstü güçlere tapma ihtiyacını göstermeleri, bu hakikatin açık belgesidir.(alıntıdır)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı