Almanca dersini anlamıyorum

cheraas

Picopat
Daha fazla  
Bu yıl ilk defa Almanca dersi görüyorum. Hiçbir şey anlayamıyorum, her şey rastgele harflerden oluşmuş da dil yapmışlar gibi. Lise hayatım boyunca kalmak istemiyorum bu dersten. Siz Almanca'ya nasıl çalışıyorsunuz? Ezberlemem mi gerekiyor?

Başta bana da zor ve çok tuhaf bir dil gelirdi. Fakat öğrenince İngilizceden bile basit ve zevkli. Okunuşu daha da basit. Eğer harbi sıfırım diyorsan Busuu indirip Almanca çalışabilirsin.
Genelde dil öğrenmek için Duolingo kullanıyorum (İngilizce ve Fransızca'da öyle yapmıştım) sizce Busuu daha mı iyi? Ve evet, sıfırım.

Ben de Korece'de çok zorlanmıştım. Başta özellikle dilbilgisi kısmında çok zorlanırdım. Zaman geçtikçe zorlandığım şeyi sanki beynim arka planda otomatik oluşturmaya başladı. Daha akıcı konuşmaya başladım.

Her dil başta çok zordur. Kelimeleri öğrendikçe, dilbilgisine alıştıkça kolay gelmeye başlar. Tabii düzenli çalışmak şart. Bir dile 20 yıl maruz kalsanız bile, başka bir dil konuşuyorken, yabancı dilleri çalışmadan öğrenmek pek mümkün değil.

Hocam ben de çok kötüyüm Almanca dersinde. Sadece kafamda bazı kodlamalar yaparak çalışabiliyorum. Bazenleri işe yarıyor gerçekten de. Bazenleri de sınavda kaderimle baş başa kalıyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı