Almanya Türkiye'yi Kıskanıyor mu ?

Hocam geçmişte kötü diyorsanız şimdide kötüyüz merak etmeyin. İsviçre'nin nasıl bir ülke olduğunu herhalde bilmiyorsunuz. Ufacık bir araştırma sayesinde çok rahat öğrenebilirsiniz. Aramızdaki farkları.
Zaten şuan kötü olmamızın nedeni geçmişte kötü olmamız değil mi ? Millet bir şeylere üretirken biz darbelerle, sağ - sol çatışmalarıyla uğraşıyorduk. Yani şuan 15 sene içerisinde ne bekliyordunuz, uzaya çıkmamızı mı ?

İlerlemeyi yol köprü yapmak ve hızlı tren hizmete sunmak olarak algılayan halk neden başka bir ülkeyi kıskansın ki ? :)
Sürekli başkalarını öven, yaptıklarını desteklemeyen bir halk neden gelişsin ki ?

@Halil1905
Tabi 10-12 saat, bağır çağır, okuduğun alanda bile olmadan yapacaksam 3 kuruş paraya her yerde iş var. Bu şekilde dışarıda çalışan Türk'ler zengin oluyor. Biz ne oluyoruz?
O dönem geride kaldı biraz güncelle kendini. Tanıdığım biri 2 ay önce işe girdi, ne bağıran var ne de laf eden. Ayrıca 8 saat çalışıyor.

O dönem geride kaldı biraz güncelle kendini. Tanıdığım biri 2 ay önce işe girdi, ne bağıran var ne de laf eden. Ayrıca 8 saat çalışıyor.

Hahaha çok geride kaldı, biz görmüyoruz, bilmiyoruz. Tek kişiden örnek verme bana.!

O standart 8 saat işler bir elin parmağını geçmez ve torpillidir çoğu.

Batı ülkelerinde ağaçtan para topluyorlar öyle demeyin.

Ben ömrümde Türk gençliği kadar beleşçi ve tembel bir nesil görmedim.

Hani Hababam Sınıfında Zühtü hoca diyordu ya, Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği şu gençlere bakın diye, işte o gençlik şu an merhumun kemiklerini ziyadesiyle sızlatmakta.

Ne Almanya ne de herhangi bir batı ülkesi oturduğu yerden bu konuma ulaşmadı.

Herhangi bir emek harcamadan bir şeylerin değişmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.

Zaten şuan kötü olmamızın nedeni geçmişte kötü olmamız değil mi ? Millet bir şeylere üretirken biz darbelerle, sağ - sol çatışmalarıyla uğraşıyorduk. Yani şuan 15 sene içerisinde ne bekliyordunuz, uzaya çıkmamızı mı ?

Sürekli başkalarını öven, yaptıklarını desteklemeyen bir halk neden gelişsin ki ?

Yaptıklarını desteklemeyen halkın içinde muhalefet partili insanlar da var. Ne yani muhalefettekiler gelişmemizi istemez mi? Onlar halk değil mi? Şimdi ki iktidarın en ufak eleştiriye tahammülü olmadığı gibi muhalefete de tahammülü yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı