Almanya Türkiye'yi Kıskanıyor mu ?

Batı ülkelerinde ağaçtan para topluyorlar öyle demeyin.

Ben ömrümde Türk gençliği kadar beleşçi ve tembel bir nesil görmedim.

Hani hababam sınıfında Zühtü hoca diyordu ya, Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği şu gençlere bakın diye, işte o gençlik şu an merhumun kemiklerini ziyadesiyle sızlatmakta.

Ne almanya ne de herhangi bir batı ülkesi oturduğu yerden bu konuma ulaşmadı.

Herhangi bir emek harcamadan bir şeylerin değişmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.

Dedelerimiz, atalarımız fazla çalışmamış o zaman. Ben de onlara atayım şuçu ha, nasıl?

Zaten şuan kötü olmamızın nedeni geçmişte kötü olmamız değil mi ? Millet bir şeylere üretirken biz darbelerle, sağ - sol çatışmalarıyla uğraşıyorduk. Yani şuan 15 sene içerisinde ne bekliyordunuz, uzaya çıkmamızı mı ?

Sürekli başkalarını öven, yaptıklarını desteklemeyen bir halk neden gelişsin ki ?
Almanyada 1989 Berlin Duvarı yıkıldı ve şu an adamlar dünyada söz sahibi olan birkaç ülkeden biri.

Yaptıklarını desteklemeyen halkın içinde muhalefet partili insanlar da var. Ne yani muhalefettekiler gelişmemizi istemez mi? Yoksa onlar halk değil mi? Şimdi ki iktidarın eleştiriye tahammülü olmadığı gibi muhalefete de tahammülü yok.
Eleştiriye tahammülleri var fakat her insan gibi de yaptıklarına övgüler ister. Milletimiz anca eleştirmeyi biliyor, destek vermeyi değil.

Almanyada 1989 Berlin Duvarı yıkıldı ve şu an adamlar dünyada söz sahibi olan birkaç ülkeden biri.
1980'de darbe, o dönem sağ - sol çatışmaları, Gezi parkı olayları, 17 - 25 aralık, 15 Temmuz daha da saymadığım olaylar var.

Yaptıklarını desteklemeyen halkın içinde muhalefet partili insanlar da var. Ne yani muhalefettekiler gelişmemizi istemez mi? Onlar halk değil mi? Şimdi ki iktidarın en ufak eleştiriye tahammülü olmadığı gibi muhalefete de tahammülü yok.

Zaten şu an bu ülkede kimsenin konuşma özgürlüğü yok. Gık diyeni susturuyor, gerçekleri yazan gazeteleri kapatıyorlar bırakın kıskanılmayı acınacak haldeyiz çok kötü günler bizi bekliyor.

Eleştiriye tahammülleri var fakat her insan gibi de yaptıklarına övgüler ister. Milletimiz anca eleştirmeyi biliyor, destek vermeyi değil.

1980'de darbe, o dönem sağ - sol çatışmaları, Gezi parkı olayları, 17 - 25 aralık, 15 Temmuz daha da saymadığım olaylar var.

İktidar ne yazık ki övgü değil tam Biat istiyor.

Zaten şu an bu ülkede kimsenin konuşma özgürlüğü yok. Gık diyeni susturuyor, gerçekleri yazan gazeteleri kapatıyorlar bırakın kıskanılmayı acınacak haldeyiz çok kötü günler bizi bekliyor.
Senin dediğin o gazeteciler şuan Almanya'da adını değiştirmiş keyiflerine bakıyorlar. Cem Özdemir veya Can Dündar bunlar gazeteci filan değil.

Almanya dahil yabancı ülkelerin tek kıskandığı ordumuzdur. Yıllardır Türkiye'nin Avrupa birliğine alınmayıp NATO'ya alınma sebebi de az çok bundandır. Ama artık eskisi gibi ordumuzu kıskanmalarını gerektirecek caydırıcı güç olduğunu zannetmediklerini düşünüyorum.

Asker sayısı ile değil, ekipmanlar, araçlar, hava gücü ile ölçülür benim bildiğim bir ordu gücü. Eskide kaldı insan gücü artık, ve ordumuzda bu saydıklarım yeterince gelişmemiş.

Sen atalarının verdiği emeğin yarısını ver ondan sonra kimi suçluyorsan suçla.

Eğer dediğin gibi bir emek verilmiş olsa idi, bu millet o emekleri sattırmazdı ve şu an Almanya idik belki. Ama ortada o emeklerin bir parti tarafından sömürülmesi ve biz yaptık demesi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı