Almanya'ya nasıl gidilir?

Baban adına gerçekten üzüldüm. Ama bana insanları tanımadan kafanda kurup kimseyi yargılama demişsin. E senin ilk yaptığın yorum ne o zaman? Ayrıca 7/24 bilgisayar başında oturup, ağlama demişsin. Ya ben Vitra da, Bekel de, çiğköfteci de(Kurye olarak), markette ve daha aklıma gelmeyen 2-3 yerde daha çalışmış adamım. Emin ol çalışmayı en az senin kadar iyi bilirim. Ama benim demek istediğim bizim ülkemizde ne yazık ki üretim olmadığı için sürekli tüketen toplum olduğumuz için ve torpil çok fazla olduğu için çoğu insan çalıştığının karşılığını alamıyor ne yazık ki. Ya ben kurye yaptığım zamanlar hiç unutmuyorum ramazan ayındaydık. Adam bana oruç tutmuyorum diye laf ederdi ama kendisi kasksız ekipmansız beni motora bindirirdi. Ha böyle insanlara baktığın zaman hiçbir Cuma namazını kaçırmazlar, oruç tutarlar ama insan canını zerre düşünmezler. Üstelik sigorta da yapmıyor asgari ücretinde 100 TL altında verecekti(Böyle deyince çıktım zaten direk). Neyse umarım az çok ne demek istediğimi anlamışsındır. Konuyu da dağıtmayalım.
Verdiğin cevaplar onu gösteriyordu yoksa ben ön yargı veya tanımadığım insana sıfat takmam.
Dediğinde haklısın ben sadece işçi olacaksan burada iş arayana iş çok dedim.
Ve kendi ülkende vatandaş gibi yaşamak varken iltica edip mülteci gibi yaşama güzel kardeşim diyordum adama.
Bir konu olunca hemen malum partiye ve kitleye konuyu bağlayarak sorun çözülmez.
Kardeşim büyük şehirlerde ki insanlar genelde böyle sahtekar oluyor.
Ve ne hikmetse Türkiye'de patron sıfatında herkesin bir yerleri çok kalkık.
Yeni gelen nesil için büyük umutlarım var şu ihtiyarlar bir emekli olsun kadrolar açılsın çok güzel olacak.
Bu seçimde Allah'ın izniyle benim gönlümde İyi parti var oda olmasa mecburen sevmesem de komünist olmasına rağmen Muharrem inceyi desteklerim. Çünkü ben milletçiyim milliyetçiyim.
Önce milletimi düşünürüm. Ben biraz milliyetçi konuştum hemen beni malum partiden ilan ettiniz, onlar milliyetçi değil kardeşim bunu da bilesin.
Onlar toplama kasa.
Nereden ne fayda gelse onu alıp üstlerine takarlar.
Hadi selametle bu konu burada kapansın.
Güzel günler gelecek.
Dolar'ın ne zaman indiğini gördün?
Seçimden sonra inecek şuan Rte düşmanları tarafında baskı yapılıyor ve dış politikada zayıf ve istenmeyen birisi olduğu için düşmüyor. Şuan ki ekonomiye göre dolar 2 TL'nin üstünde olmaması lazım bilenler bilir. Milleti sömüren devletin rezervi sanılandan büyük.

Ben buna anca gulagtaki kişilerle gülerim. Birisi saplamıyor, o olsa Türkiye'de olurdu. Kendi vatanımda Dolar 5 TL olmuş. Beş kardeş yapıyor. Asıl burada kıçımızda ayı böğürüyor.
İhracat ve itharat ile uğraşmıyorsan dolar ile ne işin olur.
Bazı insanlar gelmiş adam simitci sokak'ta simit satıyor gelmiş dolar 5 tl oldu artık yaşanmaz diyor.

4 duvar arasından çık dışarı görürsün. Bilgisayar başında kuruyorsunuz kafanızda sosyallik sıfır sonra böyle hatalara yöneliyorsunuz.
Verdiğin cevaplar onu gösteriyordu yoksa ben ön yargı veya tanımadığım insana sıfat takmam.
Dostum ön yargılı yaklaşmam demişsin ama konuya yaptığın ilk yoruma bak. Konu sahibini çok yakından tanıyormuşsun gibi yorum yapmışsın. Bu arada verdiğim örnekle amacım her hangi bir partiye gönderme yapmak değildi. Asıl amacım Türk insanının merhametini, saygısını göstermekti. Cebinden 3 kuruş çıkarmamak için kask almayan, oruç tutmuyorum diye laf atan insanlara merhametli ve saygılı demek gerçekten yakışmıyor. Ha tamam çok düzgün insanlarda var ama bir o kadar sorunlu insanda var. Neyse sabaha kadar tartışır dururuz böyle.

Bazı insanlar gelmiş adam simitci sokak'ta simit satıyor gelmiş dolar 5 tl oldu artık yaşanmaz diyor.
Sende yanlış düşünüyorsun bu işleri sen takma kafana git dersini çalış üniversite sınavına az kaldı. ;)
Dışarıdan gelen her şey dolarla geliyor ve senin cebine yansıyor.
Teknoloji ürünlerinin alımları için çok büyük sorun yaratıyor.

Gerçekten ciddi misin? Peki hiç düşündün mü o simitçi cebindeki telefonu neyle alıyor? Daha doğrusu o simitçi diye küçümsediğin adamın cebindeki telefon nereden geliyor?

Kafan pırıl pırıl tebrik ediyorum seni. Biz zaten herşeyi TL ile alıyoruz ne gerek var Dolar artmış artmamış bizene değil mi? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı