Alt yapı olmayan eve internet önerisi

Turknetin altyapısı yapa var oturduğunuz bölgede yapa varmı diye turknet in müşteri hizmetleriyle görüşürmüsünüz :)
Alt yapı yok bizim apartman da. Ama bizim aynı bahçede olan yan binada (bizim eski ev) kiracılar internet kullanabiliyor oldukça garip bir durum :(
Hocam altyapı gelmesine rağmen internetim hala bağlanmadı ve ben de 1.5 yıldır Superbox kullanıyorum. Arada çileden çıkartabilir ama hakkını yiyemem 40-90 arası ping ile bir şekilde LoL oynattı bana bu süreçte. Uzaynet bildiğim kadarıyla uydudan çekiyor interneti bu nedenle çok yüksek ping değerleri görebilirsiniz. Online oyun için önermem.

Kaç kişi kullanıyorsunuz interneti ve hangi paket ? 150 TL'ye var 200'e var ?

Son düzenleme:
Boş yapıyorsun hocam. Bu herifler de yazdı bunlarda geldi bunlarada mı umut satmışım?
Dostum benim söylediklerimi anladığını sanmıyorum. Öyle boş yapıyorsun vs. hoş değil ama bunu da yaşına veriyorum. 🙂 İyi günler.
Alt yapı yok bizim apartman da. Ama bizim aynı bahçede olan yan binada (bizim eski ev) kiracılar internet kullanabiliyor oldukça garip bir durum :(

Kaç kişi kullanıyorsunuz interneti ve hangi paket ? 150 TL'ye var 200'e var ?
Evde 3 arkadaş kalıyoruz hepimiz de hatırı sayılır derecede kullanıyoruz interneti bilişim öğrencisiyiz. "
Superbox Fırsat 10 Mbps İnternetLimitsiz10 Mbps'ye Kadar159,90 TL
Şu paketi kullanıyoruz fakat biz 1.5 sene önce başlattığımızdan dolayı 130 TL gibi bir para ödüyoruz. 20Mbps'lik paket biraz daha pahalı fakat tam olarak işinizi görür gibime geliyor. Tabi söylediğim gibi Superbox interneti baz istasyonlarından çektiği için çok bir beklentide olmamanızı tavsiye ederim. Örneğin siz LoL oynarken evde başka birinin Youtube'da video izlemesi gibi bir seçenek yok ping anında 200'e fırlar.

Son düzenleme:
Superbox ve buna benzer baz istasyonları ile aldığın internetlerde ciddi ping sorunu yaşarsın. 8 kişinin kullanması demek zaten senin LOL oynamanı imkansız hale getirir. Bende Superbox var kenarda duruyor. WOT oynayayım diye girdim ve modeme kablo ile bağlanmama rağmen 120 ping ile oynayabildim. Daha sonra altyapı geldi ve şuan 40-65 arası oynuyorum. Superbox kenarda boş boş duruyor. Kapatmıyorlarda zaten. Modemleri falan kronik sorunlu zaten. Müşteri hizmetleri söylemişti. Sürekli ani kopmalar oluyordu.

Lol'ü kendi internetim den de oynayabilirim heralde. Şuan 15 GB faturalı tarifedeyim. İnternet alınca düşürücücem paketimi zaten LoL çok fazla veri yemiyor güncellemeler dışında.

LOL'ü kendi internetimden de oynayabilirim herhalde. Şu an 15 GB faturalı tarifedeyim. İnternet alınca düşürüceceğim paketimi zaten LOL çok fazla veri yemiyor güncellemeler dışında.

Ben bir ara öyle kullanıyordum. Bayağı kullanıyor yani dayanmayabilir. Üstelik öyle de lag sorunu yaşama ihtimalin var.

Ben bir ara öyle kullanıyordum. Bayağı kullanıyor yani dayanmayabilir. Üstelik öyle de lag sorunu yaşama ihtimalin var.
Yok ping sıkıntı değil, lag da olmuyor telefonun internetinde.
İnternet bağlattık 1 saat te yaptılar alt yapıyı. Türk Telekom dan beklemezdim bu kadar hızlı. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Superbox ve buna benzer baz istasyonları ile aldığın internetlerde ciddi ping sorunu yaşarsın. 8 kişinin kullanması demek zaten senin LOL oynamanı imkansız hale getirir. Bende Superbox var kenarda duruyor. WOT oynayayım diye girdim ve modeme kablo ile bağlanmama rağmen 120 ping ile oynayabildim. Daha sonra altyapı geldi ve şuan 40-65 arası oynuyorum. Superbox kenarda boş boş duruyor. Kapatmıyorlarda zaten. Modemleri falan kronik sorunlu zaten. Müşteri hizmetleri söylemişti. Sürekli ani kopmalar oluyordu.

Bende ayalrdır Superbox kullanıyorum üstelik kullandığım dairede 4,5G altyapısı olmadığı için farklı adres üzerinden aldım. Buna rağmen en fazla 35 ms gördüm. Ortalama 15-19 ms görünüyor. Adresten adrese değişiyordur bu durum tabi ama her yerde de o kadar yüksek değil.

@239547
Hocam, kullandığınız superbox in taahhütu ne kadar kaldı acaba, devretme gibi bir imkan varsa alabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı