Alternatif ISS önerisi

Valla sen Türk Telekom ile çok sorun yaşamış gibisin. Ben TT Fiber kullanıyorum. ADSL ve VDSL kullandığım dönemlerde TT ile çok sorun yaşadım. Yani bölgendeki bakır kablolama sistemi yüzünden bu sorunları çözme imkanları çok düşük. Bölgesel ping sorununun sebebi ise saha dolabından eve kadar gelen kablolama sistemi ile alakalı. 1 günde çözdüğünü ben hayatım boyunca görmedim. Kendi twitter sayfalarında bile ortalama çözüm sürecinin 3 iş günü olduğunu belirtiyor. 1 günde TT bile gelmiyor, TurkNet nasıl hallediyor? Şikayetvar ve twitter üzerinden TurkNet sayfalarının şikayetlerine bakmanı öneririm.

@CillianMurphy şanslıysa 1 gündede çözülüyor. Ping sorunu altyapı ile ilgili değil. Berbat IP adresleri ya da saçma sapan yurt dışı çıkışlarında. Önceden 20-30 ping aldığım CS:GO'da şu an 50-70 arası rezalet bir ping değeri var. Pandemide herkesin interneti berbat iken benim ping değerlerim muhteşemdi. Sorunu ne kadar anlatsamda fayda etmiyor. Çoğu gördüğüm şikayet hız sorunu ile alakalı hız altyapıya bağlı olan bir şey olduğu için firmanın yapabilceği bir şey yok. TT gelip düzeletecek TT'nin sorunu oluyor yine. Kısaca benim sorunum altyapıyla değil aptal TT'nin stabil tutamadığı çıkışlarda. Aynısı bu konu sahibide yaşıyor. Yan komşum TürkNet'te aynı sunucuya 32 ms atarken ben 62 ms gibi korkunç bir ping değeri atıyorum.

İlginç bir durum 😀 CS:GO'da 64 tick veya 128 tick serverlerde aldığım ping oranım hep sabit. 45-50 MS arası alıyorum. Ben TurkNet'i müşteri hizmetleri yönünden problemli olduğu için önermem. Son olarak şunu bırakayım. Sorun yaşayanları buradan görebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@CillianMurphy peki çoğu şikayetin TT kaynaklı olması? Türkiye'nin batısında oturuyorsan CS:GO resmi sunuculara olan ping değerin korkunç bunu söyleyim. Bir CMD'ye tracert vie.valve.net yazıp atar mısın? Merak ettim sana ne kadar ping sağlıyorlar.

@CillianMurphy buna bütün gülebilirim. Bölgesel ping sorununu iç tesisata bağlayan ekipler mi dersin. Onu geçtim sorunu anlattığında karşındakinin duvardan bile daha boş nefes aldığınımı dersin. Bölgesel sorununun kaynağını buluyorum söylüyorum. Benim inat ediyorlar düzeltmemek için. Bunun için müdürlüğe gitmem gerekcek gibi. Uzaktan hiçbir şekilde problem çözmüyor Türk Telekom bunu kendim gördüm. TürkNet 1 ayda çözdüğünü söylüyorsun. Bu olay Türk Telekom tekeline bağlı bazen iyi saha ekipleri geliyor. 1 günde çözüyolar bazen gereksiz saha ekipleri geliyor sorunu çözmüyolar. Ama TürkNet'te sırf sesli müşteri hizmetleri yok diye berbat olmuyor. Şu an bu altyapıda ben Türk Telekom ile problem yaşarken yan komşum TürkNet'e hiçbir problem yaşamıyor. Bu şansmı merak ettim açıkcası.
Bu yan komşuna selam söyle maşallah her konuda fikri var her firmadan interneti var mübareğin. 🤣 🤣 🤣

1 <1 ms <1 ms <1 ms
2 5 ms 5 ms 5 ms
3 11 ms 11 ms 11 ms
4 12 ms 12 ms 12 ms
5 22 ms 27 ms 27 ms
6 26 ms 30 ms 33 ms
7 35 ms 37 ms 37 ms
8 41 ms 42 ms 46 ms
9 47ms 48 ms 51 ms
10 51 ms 50 ms 51 ms
11 53ms 53 ms 54 ms vie.valve.net
Bende fiberdeyim ancak trace değerlerim daha iyi olmasına rağmen ( 35ms) yine de memnun değilim çünkü benim asıl TT Fiber'den çıkma sebebim düzeltemedikleri bağlantı kesilme durumum. Lol oynayamıyorum sürekli bağlantım kesiliyor.
Arayınca düzeltememesi ve artık 100 Mbit kullanma isteğimden hatta ve hatta saçma ping durumları (Hop ve Tracert durumu) yüzünden TT artık benim isteklerimi karşılamıyor ki @Patrixcs hocam da aslında benzer durumdan şikayetçi sanırsam.
@CillianMurphy şanslıysa 1 gündede çözülüyor. Ping sorunu altyapı ile ilgili değil. Berbat IP adresleri ya da saçma sapan yurt dışı çıkışlarında. Önceden 20-30 ping aldığım CS:GO'da şu an 50-70 arası rezalet bir ping değeri var. Pandemide herkesin interneti berbat iken benim ping değerlerim muhteşemdi. Sorunu ne kadar anlatsamda fayda etmiyor. Çoğu gördüğüm şikayet hız sorunu ile alakalı hız altyapıya bağlı olan bir şey olduğu için firmanın yapabilceği bir şey yok. TT gelip düzeletecek TT'nin sorunu oluyor yine. Kısaca benim sorunum altyapıyla değil aptal TT'nin stabil tutamadığı çıkışlarda. Aynısı bu konu sahibide yaşıyor. Yan komşum TürkNet'te aynı sunucuya 32 ms atarken ben 62 ms gibi korkunç bir ping değeri atıyorum.
Evet işte fiberde bende aynı durumdan şikayetçiyim. Fiber altyapıda bile stabil bir bağlantım yok. Kesilip duruyor bağlantım. Oyun oynanmıyor.
Hocalarım KabloNet fiber altyapı sağlıyormuş ancak bizim bölgemizde hala DOCSİS kullanılıyormuş. Yani kabloNet alsam DOCSİS modem gelicekmiş. KabloNet'i eledim. TürkNet'le de görüştüm. Bana düzgün bir modem vaadettiler ve görüşme çok güzel geçti. TürkNet'e karar verdim şimdi tamamen.
Başvurumuzu yakında yapıyoruz.

Son düzenleme:
Bu yan komşuna selam söyle maşallah her konuda fikri var her firmadan interneti var mübareğin. 🤣 🤣 🤣

Komşu ile arkadaşı daha ayırt edemiyorsan sana bir şey söyleyemem. Sana bir konuda netspeedeki tracert değerlerini atar mısın dedim. Düşük ping verdiğini söyleyip duruyorsun. Madem düşük veriyor buyur at.
Verilen değerlerin sırası sabit. Solda numaraları verdim. SS veremem maalesef.

Veri sırası herkes te olmuyor. Vie-gayrettepe ya da vie-acıbadem yazan ilk veride kaç ping yazıyor? O ping TT tarafından oraya gönderilen ping değeri. TT düzgün bağlantı sağlarsa o ping değerleri çok rahat şekilde alırsın. Kendimden örnek veriyim 3 ay önce Viyana'ya ilk çıkışta 32 atıyordum en son vie.valve.net geldiğinde 32 olarak alıyordum.
@erengore saçma sapan yurt dışı çıkışlarından şikayetciyim doğru söylüyorsun. Level3 almışlar maşallah bir bakıyorum. Bükreşten 18 olarak giden ping Frankfurt'a 65 olarak yansıyor. Bu yüksek bir ping değeri. Superonline fiber kullanan tanıdığımda oynadığımda ise aynı sunucuda 38-39 atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı