Altın hesabı açmak

Bede zamanında altına yatırım yapmıştım. Hala duruyor ve her gün değerleniyor. Ben ziraat bankasını kullanıyorum. Ama şunu unutma bankalarda altın alım satımlarda normal piyasada ki gibi olmuyor. Normal piyasadan 1 2 TL fark olur. Ama çok önemli değil o kadar.

:D şöyle diyeyim Ziraat Bankası Ntv'ye göre 1 lira fazla koyuyor lehine.
Şu an elimde pek para yok. Hesap açıldığı anda içine para koymak zorunda mıyım?

Hayır değilsin mobilden de yapabilirsin.

18 yaşındayım gidip açtırmak istersem ne yapmam gerekir? Ücret ödemeli miyim? Telefonda uygulaması var mı?

Önce bankaya gidip altın hesabı açtırmak istediğini söyle. Onlar gerekli işlemleri yaparlar. Açtığında ise hemen orada belli miktar para yatırmanı söylerler. Yani belli miktar altın almış olacaksın. Ama bu paranın miktarı sana kalmış bir şey. Ben şahsen hemen orada 15 TL'lik gram altın almıştım. Ve hesabın internet bankacılığını açtır. Telefonuna yükledikten sonra artık direk oradan altın alırsın.

Ziraat'i açtıralı birkaç ay oldu. Sadece kimliğinle ve telefonunla git, sıra al ve vadesiz hesap açtırmak istediğini söyle. SMS'ler gelecek ve mobil bankacılık uygulamasını da orada açtıracaksın, bu yüzden telefon lazım. Başka hiçbir şeye gerek yok. Para yatırmana da gerek yok. Kartını da direkt teslim alıyorsun.

Ziraat'i açtıralı birkaç ay oldu. Sadece kimliğinle ve telefonunla git, sıra al ve vadesiz hesap açtırmak istediğini söyle. SMS'ler gelecek ve mobil bankacılık uygulamasını da orada açtıracaksın, bu yüzden telefon lazım. Başka hiçbir şeye gerek yok. Para yatırmana da gerek yok. Kartını da direkt teslim alıyorsun.
Çok teşekkür ederim. Şimdi vadesiz hesabı açtırınca tl hesabı olarak mı açılıyor ? 1 tane hesap açıp mobil bankacılıktan altın,gümüş vb. hesapları açabilir miyim ?

Çok teşekkür ederim. Şimdi vadesiz hesabı açtırınca TL hesabı olarak mı açılıyor? 1 tane hesap açıp mobil bankacılıktan altın, gümüş vb. hesapları açabilir miyim?

Evet TL olarak açılır. 1 tane hesap açtıktan sonra mobil bankacılık üzerinden de hesap açabilirsiniz. O size kalmış bir şey.

Çok teşekkür ederim. Şimdi vadesiz hesabı açtırınca tl hesabı olarak mı açılıyor ? 1 tane hesap açıp mobil bankacılıktan altın,gümüş vb. hesapları açabilir miyim ?
Evet, TL olarak açılıyor. Mobil bankacılıktan döviz, altın, gümüş hesabı açıp kapatabilirsin dilediğince.

Geri
Yukarı