Altın ve altın yemek

Mars'ta altın var.
Öyle fikriniz mi yoksa kaynak var mı?
Bu konuyu böyle düşünerek açtıysanız, haklısınız. Ama böyle sorular içeren konuları genelde ödevinle ilgilenmemiş, son 1-2 güne bırakıp kolay yoldan ödevini yetiştirmenin peşindeki öğrenciler açıyor genelde. Ondan böyle söyledim.
Dostum fikrine saygı duyuyorum ama hangi hoca altınla ilgili böyle sorular sorup ödev verir? 🤣 🤣 🤷‍♀️

Not: 46 yaşındayım.

Öyle fikriniz mi yoksa kaynak var mı?

Dostum fikrine saygı duyuyorum ama hangi hoca altınla ilgili böyle sorular sorup ödev verir? 🤣 🤣 🤷‍♀️

Fikir değil, kaynağımı hatırlamıyorum, muhtemelen öğretmenlerimden biri fakat kesin bilgi, eminim.

Bakın, gezegenlere/yıldızlara zamanında çok fazla meteor çarpıyor, bu meteorlar çarparken deli bir enerji açığa çıkıyor(insanın aklının alamayacağı güçte, aynı depremler gibi). Magma oluşuyor, katmanlaşıyor. Ayrışmasındaki rolde, su ve buharlaşmaya açık bütün sıvılar yüksek basınç ile karşılaşınca altın açığa çıkar, gömülür.

Araştırma ödevi tarzı vs. bir ödev konusu olabilir. Hocam ben de 21 yaşındayım ama gözlemlediğim kadarıyla 13-18 yaş aralığında olduklarını düşündüğüm bazı öğrenciler bu tarz konular açıp bildiğin ödevini yaptırmaya çalışıyorlar. Bir de çaktırmamaya çalışıyorlar, birkaç kişi anlayıp tepki gösterince de hemen komik bir şekilde savunmaya geçiyorlar. O tarz konulardan biri olabilir diye düşündüğüm için yazdım :D

Araştırma ödevi tarzı vs. bir ödev konusu olabilir. Hocam ben de 21 yaşındayım ama gözlemlediğim kadarıyla 13-18 yaş aralığında olduklarını düşündüğüm bazı öğrenciler bu tarz konular açıp bildiğin ödevini yaptırmaya çalışıyorlar. Bir de çaktırmamaya çalışıyorlar, birkaç kişi anlayıp tepki gösterince de hemen komik bir şekilde savunmaya geçiyorlar. O tarz konulardan biri olabilir diye düşündüğüm için yazdım :D
Yok ya o konularda değil. 46 yaşındayım zaten ben çok oldu oraları geçeli. Öyle aklıma takılan bir kaç soru işte. 46 yaşına geldik artık geleceğimizi planlamamız lazım.

Yok ya o konularda değil. 46 yaşındayım zaten ben çok oldu oraları geçeli. Öyle aklıma takılan bir kaç soru işte. 46 yaşına geldik artık geleceğimizi planlamamız lazım.
Tamamdır hocam, ben de yaşınızı bilemediğim için biraz önyargılı cevap verdim konuya, kusura bakmayın.

Geri
Yukarı