Her kuyumcudan altın alınır mı?

Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Kocaeli/Gebze'de yaşıyorum. Çarşıda birçok kuyumcu var, yorumlarına baktığımda da birçoğu iyi duruyor. Dolandırılma olasılığım olur mu? Çoğu bilindik şirketlerin ancak ilk defa çeyrek altın alacağım. Gerçek olduğunu nasıl anlarım?

Hocam bankadan almayı tercih edebilirsiniz. Babam bu yöntemi kullanıyor. Hem alım-satım kolaylığı açısından da mantıklı bence.
Kuyumcu mevzusuna gelecek olursak da, dolandırılma ihtimaliniz fazlasıyla düşük. Ama tedbir amaçlı @Silinen üye hocamın dediği gibi yapabilirsiniz.

Alabilirsin, fakat bir iki kuyumcudan fiyat al önce mutlaka. 10-20 TL oynar mutlaka aralarında. Bir de döviz bürolarına sorarsan iyi olur. Bir tık daha ucuz olabiliyor oralarda.
Öyle yapacağım. 550 ile 570 arasında bir fiyatları olacak gibi gözüküyor. Bankalardan almayı düşünüyorum, lakin direkt hesap açtırabiliyorlar.
Bugün Kuveyt Türk bankasına gideceğim. Eğer normal alabiliyor isem oradan alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle yapacağım. 550 ile 570 arasında bir fiyatları olacsk gibi gözüküyor. Bsnkalardan almayı düşünüyorum, lakin direkt hesap açtırabiliyorlar.
Bugün Kuveyt Türk bankasına gideceğim. Eğer normal alabiliyor isem oradan alacağım.
Bazı bankalarda var evet. Fiyat al her yerden. Sonra gidip alırsın. 20₺ bile olsun cebinde kalsın yani:)

Bazı bankalarda var evet. Fiyat al her yerden. Sonra gidip alırsın. 20₺ bile olsun cebinde kalsın yani:)
Evet, kuyumcudan 560 TL'ye almış bulunmaktayım. Bankada ise 580 idi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı