Altına yatırım yapılmalı mı?

GamerTechnoSli

Hectopat
Yer
OSMANLI
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar,
İki adet Cumhuriyet altını ve bir adet yarım altın almayı düşünüyorum. 1 yıl gibi bir süre bekleteceğim. Sizce ortalama ve kabaca bir tabir yaparsak ne kadar kar ederim? Ayrıca eğer altın işinden anlayan varsa çeyrek vs. almayı da düşünebilirim. O konuda öneriye açığım.

• Cumhuriyet Altını, Alış/Satış: 835/845
  • Yarım Altın, Alış/Satış: 405/415
  • Çeyrek Altın, Alış/Satış: 203/207

Şu an yüksek, bayramdan bir süre sonra düşmesini bekleyin. Düşünce alın. Bu bir sene değil de iki sene olur üç sene olur. Ne zaman uygun denk gelirse o zaman paraya çevirin.

En basit yatırım aracıdır. Bunun dışında borsa işlerine girebilirsin. Fon alıp satabilirsiniz fakat biraz bu konularda araştırma yapmanız gerekir.

Altın için "güvenli liman" denir, yatırım yapmanızı öneririm, hatrı sayılır miktarda kâr elde edersiniz.
Tüm Zamanlar Altın (TL/GR) Fiyatı ve Grafiği | Bigpara | Bigpara
Eyvallah.

Şu an yüksek, bayramdan bir süre sonra düşmesini bekleyin. Düşünce alın. Bu bir sene değil de iki sene olur üç sene olur. Ne zaman uygun denk gelirse o zaman paraya çevirin.

En basit yatırım aracıdır. Bunun dışında borsa işlerine girebilirsin. Fon alıp satabilirsiniz fakat biraz bu konularda araştırma yapmanız gerekir.
Sağol şefim. Ben de bayramdan sonra almayı düşünüyordum zaten. 1 yıl gibi bir süre bekletmeyi düşünüyorum kısmet. Yorumun için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Borsa işlerinden çok daha fazla kazanırsınız. İnternette bu işleri sizin adınıza yapacak kişi sayısı çok fazla (parayla).

Borsa işlerinden çok daha fazla kazanırsınız. İnternette bu işleri sizin adınıza yapacak kişi sayısı çok fazla (parayla).
Borsa'dan daha fazla kazanırız,evet doğru. Fakat bu işi bizim adımıza yapacak kişilerin çoğu dolandırıcı. Daha geçen internette bir yatırım sitesinin kişileri dolandırarak 30 milyar dolar kar ettiğini duydum. Hatta bazı ülkelerdeki çalışanları yakalandı hapise atıldı,paralarına,evlerine araçlarına(Bugatti,Özel jet vs) el konuldu. Yani borsa kazançlıdır fakat bunu iş bilen biri olarak yaparsanız kazanırsınız. Öyle internette birilerine para emanet etmek mantıklı bir iş değil. Şimdilik altın benim için uygun bir yatırım yolu. İleride borsa ile uğraşırsam ve bu konuda birşeyler öğrenirsem neden olmasın. Fakat internete güvenmiyorum,sizde güvenmeyiniz.

Son cümleniz biraz "Mantık Dışı" oldu. Gerçek hayatta dolandırıcılardan kurtulma yolları var ise internet ortamındada vardır.
İnternete güveniyorum. Fakat internette ''yatırım'' konusuna güvenmiyorum. Elbette internette güvenli bir şekilde yatırım yapıp kar edenler var. Fakat ben genel olarak birşey söyledim. Neden mantık dışı dediniz anlayamadım?

2018 yılı yapılan seçim sonrasında altın bozdurmayı planlıyordum. Kısacası altında yükseliş meydana gelecek diye tahminlerim vardı. Aksine altın fiyatlarında düşüş yaşandı. Aralarda minik tutarlarda yükseliş oldu ama o da aman aman bir getiri sağlamadı. Canlı altın fiyatları sayfasını sürekli takip ediyorum. Bakalım altın fiyatları yükselecek mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı