Altyapı Çalışmaları Durdu mu?

İzmir için alt yapılarının çoğu yenilendi bunun sayesinde fiber olmayan yerlere fiber santral geldi. Bizim evin 3-5 m yanına fiber santral koyuldu fakat aradığımda sürekli VDSL internete ikna etmeye çalışıyorlar. (Sorgulama yaptığım da bulunduğunuz yerde Fibernet hizmeti bulunmaktadır yazıyor. Mahalleye gelen Türk Telekom ekiplerine teker teker sordum. 3 ayrı ekibe.)

Şu an çok duyum geliyor ama doğruluk oranları çok az. Mesela Superonline 2 yıl alt yapı çalışmalarını durdurdu diye haber geldi ama Edirne'de hala alt yapı çekmeye devam ediyor. Türk Telekom'da çok büyük belirsizlik sürekli değişiklikler ve benzeri durumlar ne olacağı, ne yapacağı bile belli değil. Vodafone alt yapı çekebildiği yere çekmeye devam ediyor gördüğüm kadarıyla. Asıl konu Kablonet devlet firması ve hali hazırda Türk Telekom hatlarının geçtiği kanallardan çok daha fazla alt yapı çekmeye müsaitken elini kolunu sallamıyor. Sanki 16 Mbps üstü paket fiyatları çok iyimiş gibi ve sanki herkese süper hızlar verecekmiş gibi alt yapısındaki saha dolaplarını yeniliyor şu an.

bizim ilçe 65k nüfus 2 yerde fiber var neyse geziyorum bi yer gördüm saha dolabı var. çevresine türk telekom rögar kapakları konmuş e dolabın hemen yanındaki ev millattan kalma ama ciddi ciddi milattan kalma e karşıdaki evler 1990 dan kalma evler kimse yok oralarda ama ne hikmetse fiber var herhalde random atıyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı