Amacının ne olduğunu anlamadığım teknoloji: FreeSync

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
FreeSync destekli monitörümde G-SYNC açtım. Ve oyunda hala takılmalar ve yırtılmalar mevcut. Foruma yazdığımda V-Sync açmam önerildi. Eğer V-Sync açacaksam FreeSync’in ne anlamı kaldı? Ya ben bir şeyleri yanlış yaptım, ya da FreeSync’in herhangi bir etkisi yok.

Nedeyse her oyunda artık v-Sync var. Bende anlamıyorum böyle şeyleri. Sanırım yanlış anlamışım ben bu Sync olaylarını da. Neyse.

FreeSync ile G-Sync biraz birbirine girmiş konuda karışıklık olmuş. Sanırım Nvidia ekran kartınız var. O halde sizin FreeSync ile bir işiniz yok. Bu teknolojilerin ne işe yaradığına gelirsek monitörün o anki HZ değerini sizin FPS değerinize eşitleyerek yırtılma olmasını engelliyor. V-Sync ise Fps değerini monitörünüzün HZ değerine kilitliyor (maksimum)

FreeSync destekli monitörümde G-SYNC açtım. Ve oyunda hala takılmalar ve yırtılmalar mevcut. Foruma yazdığımda V-Sync açmam önerildi. Eğer V-Sync açacaksam FreeSync’in ne anlamı kaldı? Ya ben bir şeyleri yanlış yaptım, ya da FreeSync’in herhangi bir etkisi yok.
FreeSync destekli monitörde G-SYNC açarsan nasıl işe yaramasını bekliyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync destekli monitörümde G-Sync açtım. Ve oyunda hala takılmalar ve yırtılmalar mevcut. Foruma yazdığımda v-Sync açmam önerildi. Eğer v-Sync açacaksam FreeSync’in ne anlamı kaldı? Ya ben bir şeyleri yanlış yaptım, ya da FreeSync’in herhangi bir etkisi yok.

G-Sync NVIDIA ekran kartlarıyla FreeSync AMD ekran kartları ile çalışıyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Sync teknolojisi gereksiz. Çünkü oyunlarda FPS sınırlayabiliyoruz. Ama testler için gerekiyor orası ayrı.

Geri
Yukarı