Amazon.de'de yok oyle bir sey. Yani gumruk, vergi felan zaten sepette ekli. Bu yuzden dert etmeyin o olayi.
Amazon.com'da 30 Euro siniri nasil isliyor bilmiyorum ama.

Son olarak bu fiyata vergi dahil yani değil mi çok soru sordum kusura bakmayın. :D

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 142
Evet, yalniz sepetteki fiyata Almanya KDV'si dahil. Odeme ekraninda Almanya KDV'si cikarilip Turkiye KDV'si ekleniyor. Aldiginiz urune bagli olarak odeme ekraninda 15-20 Euro ya fazla ya da daha az odersiniz :).

Hocam bir sorum olacak, 30 euro sınırını geçtik diyelim gümrük vergisinin nekadar olduğunu nerden göreceğiz?
30 euro sınırını aştıysanız, amazon otomatik olarak vergiyi hesaplar. İmport Fee Deposit diye geçiyor. En son ödeme ekranında net görebilirsiniz. Eğer gümrükte az vergi ödendiyse, artan para geri iade ediliyor.

Ürünü alırken en az 3 ülkede ürün fiyatını ve ödeyeceğiniz toplam parayı hesaplayın. Örnek vermek gerekirse, Amazon.co.uk sitesinde ürünü bulup, sepete ekleyip, ödeme ekranına kadar ilerleyin. Orada Pound cinsinden ne kadar para ödeyeceğiniz çıkacaktır. Hangi banka kartı ile alacaksanız, o bankanın kuru ile TL cinisnden ödeyeceğiniz miktarı hesaplayın. Bu şekilde ürünü Türkiyeye gönderen sitelerde hesaplatma işlemini yaparsınız. Hangisi daha ucuz olacaksa oradan ürünü satın alırsınız. Arada kur ve ülke farkından dolayı fiyatlar oynuyor.

Bir limit var mı getirebileceğimiz ürünler için?Başlığın başında yazan kargo firmaları dışında herhangi bir sorun çıkar mı? Başka bir yerde 5 kere 75 euro üzeri alışveriş yaparsanız 6. alışverişi yapamıyorsunuz diye gördüm ama siyasi görüşlerin karıştığı bir rehberdi o. Çok mantıksız geldi üstüne üstlük. Böyle bir durum var mı ? Herhangi bir alışveriş sınırı var mı?

Bir limit var mı getirebileceğimiz ürünler için?Başlığın başında yazan kargo firmaları dışında herhangi bir sorun çıkar mı? Başka bir yerde 5 kere 75 euro üzeri alışveriş yaparsanız 6. alışverişi yapamıyorsunuz diye gördüm ama siyasi görüşlerin karıştığı bir rehberdi o. Çok mantıksız geldi üstüne üstlük. Böyle bir durum var mı ? Herhangi bir alışveriş sınırı var mı?

1500 euro ve 30 kg limiti var. Onun haricinde ayni üründen 5-6 tane sipariş etmeyin. Edeceksenizde parça parça sipariş verin. Bunların dışında limit mevcut değil.

Not : Bunların haricinde yasaklı maddeler mevcut, onları araştırırsınız

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı