Amazon.com para iademi vermiyor

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selamlar, Amazon.com'dan 14.09.2021 tarihinde aldığım ekran kartını aynı gün iptal ettim. Ürünün ücreti sipariş oluşturulduğu an kesildi ve 10 gündür ücret bana gelmiyor.

Ürünü Papara Card ile aldım. Bundan dolayı, yani kartın IBAN numarası olmadığı için gönderemiyor olabilirler mi? IBAN numarası var aslında fakat açıklama kısmına hesap numarası yazmamız gerekiyor. Bunu kendilerine söyledim fakat herhangi bir şekilde yardımcı olamadılar.

Sonrasında şunu demeye başladılar: Amazon'da bir ürün kargoya verildikten sonra ücreti kesilir. Sizden herhangi bir ücret alınmamıştır. Eğer ücret alındıysa bankanızın yetkilendirme ücreti olabilir, bankanız ile görüşün.

Bankamı aradım ve durumu anlattım. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söylediler.

> Sonuç olarak, 11 gün oldu ve halen tık yok. 7000₺'m kayboldu ve ihtiyacım var, ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Yani benden ücret aldıklarını ve para iadesi olacağını belirtselerdi beklerdim fakat sıkıntı zaten paranın ona ulaşmadığını söylemeleri.

İşe yarayacağını sanmıyorum, sorun Amazon US'nin.
Tamam işte standart olarak firmaların bankanıza parayı yatırmak için genel olarak 21 günü var.

Yazdım dostum. İsmim Talha Kaçmaz.

Papara ile iletişime geçiniz mi?
Evet. Sadece detaylı dekont hazırlayıp karşı tarafa benden ücretin alındığına dair kanıt ulaştırabileceğimi söylediler. 24 saat içinde detaylı dekontum bende olacakmış. Şu anlık yapabileceklerimiz bu kadar dediler.

Kredi kartı ile işlem yapıldıysa paranızı kesin geri alırsınız Papara tam olarak hangi kategoriye giriyor bilmiyorum.
İşlemlerinizi vey e-makbuz falan varsa görsellerini alıp Papara'ya ve Amazon'a iletebilirsiniz.

Geri
Yukarı