Amazon.com "Siparişiniz Kargolanamadı" Hatası

Bu mesajın aynısı değil o zaman. Aynısı ise spamdır. Kredi kartından para çekilmiş mi kontrol et.

Spam olsun olmasın diye birşey yok. Paranın boşa gitmesini istiyorsan o başka. Yaptığın alışverişle ilgili hiçbir bilgi vermediğin için sallama cevap veremeyiz.
Para çekilmiyor. Sipariş iptal oluyor.

Mesajda diyor ki: "Kartınızdaki fatura detayları, kart sahibinin verdiği sipariş için kayıtlı olan detaylar ile eşleşemedi". Yani kartınızı alırken nerede ikamet ediyorsanız orada sipariş vermelisiniz; eğer artık orada ikamet etmiyorsanız taşındığınız yeni adresi e-mail ile geri bildirerek düzeltin diyor. Bankanızı arayarak yeni ikamet adresinizi doğrulatabilirsiniz yada Amazon'dan gelen mesaja cevap vererek yeni adresinizi kendilerine bildirebilirsiniz; ondan sonra tekrar sipariş verebilirsiniz. Eğer bu durumlardan hiçbiri söz konusu değilse (halen kartınıza kayıtlı adresinizde ikamet ediyorsanız, taşınma gibi bir durum mevcut değil ise) LiveChat'tan iletişime geçip durumun düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Mesajda diyor ki: "Kartınızdaki fatura detayları, kart sahibinin verdiği sipariş için kayıtlı olan detaylar ile eşleşemedi". Yani kartınızı alırken nerede ikamet ediyorsanız orada sipariş vermelisiniz; eğer artık orada ikamet etmiyorsanız taşındığınız yeni adresi e-mail ile geri bildirerek düzeltin diyor. Bankanızı arayarak yeni ikamet adresinizi doğrulatabilirsiniz yada Amazon'dan gelen mesaja cevap vererek yeni adresinizi kendilerine bildirebilirsiniz; ondan sonra tekrar sipariş verebilirsiniz. Eğer bu durumlardan hiçbiri söz konusu değilse (halen kartınıza kayıtlı adresinizde ikamet ediyorsanız, taşınma gibi bir durum mevcut değil ise) LiveChat'tan iletişime geçip durumun düzeltilmesini isteyebilirsiniz.
Ben Azerbaycanda yaşıyorum, Amazon da Azerbaycana kargo göndermiyor. Ben de mecburen arkadaşımın Amerikadakı adresini yazmalı oluyorum. Bu durumu Amazona nasıl anlatabiliriz aceba.. Anlatsak da anlarlar mı?

Amazon'la iletişime geçmeden önce alacağınız ürünü direkt arkadaşınızın adresinde satın almak yerine ona hediye vermek üzere satın alın. Hediye olarak satın alırsanız sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Eğer gene problem çıkarsa LiveChat ile iletişime geçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı