Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Ürünler kargoya verilirken ağırlığı üzerine yazılmıyor mu? SSD tabii pek ağır bir şey değil ama boş kutuya karşılık yine bir fark oluşturur gibi. Belki öyle kanıtlanır.

Kargo fişinde 40gr olarak yazılmış SSD'nin ağırlığının kutusu ve evrakları ile beraber 40grdam fazla edeceğini düşünüyorum. Araştırıyorum ne yabancı ne de Türkçe kaynaklarda ağırlığını bulamadım.

Amazon tamam iyi şirket de Amazon yapmaz mantığıyla yaklaşmak yanlış. Mümkün olabilir sonuçta.

Elbet öyle de halkımız işini iyi yapan şirketleri çok fazla sömürdüğü için inanmak biraz zor oluyor. Adam X marka ürün almış, 2 yıl garantili 1,8 yıl dolunca garantiye gönderiyor. Şirket yeni ürün veriyor. Ürünün de hasar olmayan kişiler bile ürünüm yenilensin kafasıyla bu taktiği yapıyor. Sonucun da şirket resti çekip türkiye'de hizmeti tamamen kesiyor.

12.09.2022 tarihinde Amazon.com.tr'den aldığım Crucial P5 Plus 1TB SSD'nin kutusu boş çıktı.

Eki Görüntüle 1518674

Kargo kutusundan resimde gözüktüğü gibi koruma jelatini açık şekilde çıktı. Kutuyu açıp şeffaf paketi çektiğimde içinin boş olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 1518675

Eki Görüntüle 1518676Eki Görüntüle 1518677Eki Görüntüle 1518678Eki Görüntüle 1518679Eki Görüntüle 1518680Eki Görüntüle 1518681Eki Görüntüle 1518682
Satıcı amazon ise böyle bir durumun yaşanması zor, kargoyu alırken kargocuyu bekleyip ürünü kontrol etseydin kargocuya tutanak tutturup bunu amazona iletip boş çıktığını kanıtlar ve iade alabilirdin ama bu şartlarda imkanı yok gibi fakat kargocularda hırsızlık olayı çok yaşanabiliyor öyle bir durumda olabilir.

Satıcı amazon ise böyle bir durumun yaşanması zor, kargoyu alırken kargocuyu bekleyip ürünü kontrol etseydin kargocuya tutanak tutturup bunu amazona iletip boş çıktığını kanıtlar ve iade alabilirdin ama bu şartlarda imkanı yok gibi fakat kargocularda hırsızlık olayı çok yaşanabiliyor öyle bir durumda olabilir.
Daha yeni başlamadıysa işe hiçbir kargocu öyle kapıda paket açılımı beklemez. Ne kadar hızlı olurlarsa o kadar kargo teslim ediyorlar. Şikayet ederseniz de bir şey olmuyor çünkü zaten yukarıdan gelen talimat bu yönde. Anca nadiren insaflısına denk gelirseniz bir bakar sonra gider.

Daha yeni başlamadıysa işe hiçbir kargocu öyle kapıda paket açılımı beklemez. Ne kadar hızlı olurlarsa o kadar kargo teslim ediyorlar. Şikayet ederseniz de bir şey olmuyor çünkü zaten yukarıdan gelen talimat bu yönde. Anca nadiren insaflısına denk gelirseniz bir bakar sonra gider.
İster yeni başlasın ister eski kargocu olsun düzgün bir şekilde söylerseniz sizi bekler, eğer kendinizden emin olmadan söylerseniz adam tabi ki beklemez, benim karşımda beklemek zorunda.

Ürünler depodan çıkarken SSD üzerindeki barkodlar bilgisayarlar tarafından onaylanıyor yani eğer depodaki kişi barkodu okutmayı unutmadıysa ve bilgisayarda gözüküyorsa muhtemelen bir şey yapacaklarını sanmam. Ama okutmamışsa paranızı geri alabilirsiniz diye düşünüyorum.

12.09.2022 tarihinde Amazon.com.tr'den aldığım Crucial P5 Plus 1TB SSD'nin kutusu boş çıktı.

Eki Görüntüle 1518674

Kargo kutusundan resimde gözüktüğü gibi koruma jelatini açık şekilde çıktı. Kutuyu açıp şeffaf paketi çektiğimde içinin boş olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 1518675

Eki Görüntüle 1518676Eki Görüntüle 1518677Eki Görüntüle 1518678Eki Görüntüle 1518679Eki Görüntüle 1518680Eki Görüntüle 1518681Eki Görüntüle 1518682

Kadinla biraz dalga gecer gibi mi desem nasıl desem bilemiyorum hos olmayan bir dille konusmussunuz
Onun disinda bence oyle bir şey %99 olmaz bos kutu yollanmaz fakat %1 ihtimal sana denk gelmis de olabilir.

Geri
Yukarı