Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Hangi kargo şirketi ile geldi? AGT Kurye ise AGT Kurye hırsız çalışanları ile meşhur.
Geçenlerde Sennheiser kulaklık 15 gün gelmedi agt de kaybolmuş. Kayıp olarak kapandı mevzu ve Amazon yeni sipariş açıp tekrar gönderdi ürünü.

Fakat sen kutu hiç açılmamış diyorsun. Amazon bandı açılmadı ise agt ile alakalı değildir. Sen açmışsın ve eğer iade edilen ürünü sana göndermediyseler yüzde 99 ürünü ilk sen açtın ve bunu kanıtlamak için evine polis gönderip bilgisayarlarında veya babannenin bilgisayarında SSD'yi arayacaklarını sanmıyorum. Senin vicdanına kalmış.
Eğer iade edilen ürünü sana yolladılarsa bu sefer iade eden kişiye ulaşıp öttürürler ki öttürsünlerde.
amazon gibi şirketlerin en iyi avukatları vardır ve eğer birinin amazonu dolandırdığından emin olurlarsa dava bile edebilirler ve yaptıklarının bedelini ödetirler.

Son düzenleme:
Hangi kargo şirketi ile geldi? AGT Kurye ise AGT Kurye hırsız çalışanları ile meşhur.
Geçenlerde Sennheiser kulaklık 15 gün gelmedi agt de kaybolmuş. Kayıp olarak kapandı mevzu ve Amazon yeni sipariş açıp tekrar gönderdi ürünü.

Fakat sen kutu hiç açılmamış diyorsun. Amazon bandı açılmadı ise agt ile alakalı değildir. Sen açmışsın ve eğer iade edilen ürünü sana göndermediyseler yüzde 99 ürünü ilk sen açtın ve bunu kanıtlamak için evine polis gönderip bilgisayarlarında veya babannenin bilgisayarında SSD'yi arayacaklarını sanmıyorum. Senin vicdanına kalmış.
Eğer iade edilen ürünü sana yolladılarsa bu sefer iade eden kişiye ulaşıp öttürürler ki öttürsünlerde.
amazon gibi şirketlerin en iyi avukatları vardır ve eğer birinin amazonu dolandırdığından emin olurlarsa dava bile edebilirler ve yaptıklarının bedelini ödetirler.

Kolay gelsin firması ile geldi ve evet kutu tamamen kapalıydı zedelenme açılma izi tekrar kapatma gibi bir şey göremedim. Kargoda bir şey olduğunu düşünmüyorum ya dediğiniz gibi iade olan ürünü bana yolladılar ya da depoda paketlenirken ordaki çalışanlardan birisi aldı aklıma başka bir şey gelmiyor.

Biraz önce Ayşe Hanım tarafından arandım. İnceleme sürecinin devam ettiğini iletti.Yetkili birimler tarafından cevap beklediğini belirtti. Durumla bizzat kendi ilgileniyormuş ve gelişmeleri aktaracakmış. İade bir ürün bana tekrardan kargolanabilir mi diye sorduğumda öyle bir işlemin olmayacağını belirtti. Neler döndüğü hakkında hiçbir fikrim yok.

IMG_20220918_144752.jpg

Son düzenleme:
Kolay gelsin firması ile geldi ve evet kutu tamamen kapalıydı zedelenme açılma izi tekrar kapatma gibi bir şey göremedim. Kargoda bir şey olduğunu düşünmüyorum ya dediğiniz gibi iade olan ürünü bana yolladılar ya da depoda paketlenirken ordaki çalışanlardan birisi aldı aklıma başka bir şey gelmiyor.

Biraz önce Ayşe Hanım tarafından arandım. İnceleme sürecinin devam ettiğini iletti.Yetkili birimler tarafından cevap beklediğini belirtti. Durumla bizzat kendi ilgileniyormuş ve gelişmeleri aktaracakmış. İade bir ürün bana tekrardan kargolanabilir mi diye sorduğumda öyle bir işlemin olmayacağını belirtti. Neler döndüğü hakkında hiçbir fikrim yok.

Eki Görüntüle 1521080
öncelikle geçmiş olsun, olay nasıl sonuçlandı acaba? merak ettim, zararınız karşılandı mı?

Dün 24.09.2022 17:53 itibari ile Amazon destek biriminden Ayşe hanımdan bir mail aldım. Mailde yapılan incelemeler sonucunda sorunun amazon tarafından kaynaklanmadığını dilersem kargo firması ile "kendim" iletişime geçebileceğim yazıyordu. Bunun akabinde Kolay Gelsin firması ile iletişime geçtim sorunumu not aldılar 15.20 dakika geçmeden beni operasyon kısmından yetkili birisi aradı ismi Derindi sanırım. Sorunun Kolay Gelsin firması ile alakalı olamayacağını kargo firmasının Amazon kargolarını ambalajı kapalı barkodu ve kargo kağıdı yapışık şekilde teslim aldığını söyledi. Taşıma esnasında birinin kutuyu kurcalayıp açıp tekrar kapatması mümkün değil mi diye sorduğumda böyle bir şeyin olmasının olası olmadığını kutu içerisinde ne olduğunu bilmediklerini söyledi. Sorunu amazonla çözmem gerektiğini belirtti. Ben de bunun üstüne pazartesi günü tüketici hakem heyetine başvuracağım ve gidip parasını verip Vatan Bilgisayarın fiziksel mağazasından ürünü tekrar satın alacağım. Amazondan da bu saatten sonra çöp dahi sipariş vermem sırf kamera kayıtlarını inceleyip dönüş yapmaları bile 9 gün sürdü ve sadece konu hakkında 3.gün aranarak bilgilendirildim onun dışında süreç esnasında ne bir mail ne de bir telefon aldım. Hakkımı yiyene lanet okumaktan başka elimden bir şey gelmiyor şu anlık.

Screenshot_2022-09-24-18-43-15-341_com.google.android.gm.jpg

Dün 24.09.2022 17:53 itibari ile Amazon destek biriminden Ayşe hanımdan bir mail aldım. Mailde yapılan incelemeler sonucunda sorunun Amazon tarafından kaynaklanmadığını dilersem kargo firması ile "kendim" iletişime geçebileceğim yazıyordu. Bunun akabinde kolay gelsin firması ile iletişime geçtim sorunumu not aldılar 15.20 dakika geçmeden beni operasyon kısmından yetkili birisi aradı ismi derindi sanırım. Sorunun kolay gelsin firması ile alakalı olamayacağını kargo firmasının Amazon kargolarını ambalajı kapalı barkodu ve kargo kağıdı yapışık şekilde teslim aldığını söyledi. Taşıma esnasında birinin kutuyu kurcalayıp açıp tekrar kapatması mümkün değil mi diye sorduğumda böyle bir şeyin olmasının olası olmadığını kutu içerisinde ne olduğunu bilmediklerini söyledi. Sorunu Amazon'la çözmem gerektiğini belirtti. Ben de bunun üstüne pazartesi günü tüketici hakem heyetine başvuracağım ve gidip parasını verip Vatan Bilgisayar'ın fiziksel mağazasından ürünü tekrar satın alacağım. Amazon'dan da bu saatten sonra çöp dahi sipariş vermem sırf kamera kayıtlarını inceleyip dönüş yapmaları bile 9 gün sürdü ve sadece konu hakkında 3.gün aranarak bilgilendirildim onun dışında süreç esnasında ne bir mail ne de bir telefon aldım. Hakkımı yiyene lanet okumaktan başka elimden bir şey gelmiyor şu anlık.

Eki Görüntüle 1527349

Hocam hakem heyetide büyük ihtimalle bir şey yapamayacak kamera görüntülerini inceleyecek ve bir şey bulamayacak Amazon'un yalan söyleyeceğini sanmıyorum. Ama siz yine de başvurun.

Dün 24.09.2022 17:53 itibari ile Amazon destek biriminden Ayşe hanımdan bir mail aldım. Mailde yapılan incelemeler sonucunda sorunun Amazon tarafından kaynaklanmadığını dilersem kargo firması ile "kendim" iletişime geçebileceğim yazıyordu. Bunun akabinde Kolay Gelsin firması ile iletişime geçtim sorunumu not aldılar 15.20 dakika geçmeden beni operasyon kısmından yetkili birisi aradı ismi Derindi sanırım. Sorunun Kolay Gelsin firması ile alakalı olamayacağını kargo firmasının Amazon kargolarını ambalajı kapalı barkodu ve kargo kağıdı yapışık şekilde teslim aldığını söyledi. Taşıma esnasında birinin kutuyu kurcalayıp açıp tekrar kapatması mümkün değil mi diye sorduğumda böyle bir şeyin olmasının olası olmadığını kutu içerisinde ne olduğunu bilmediklerini söyledi. Sorunu Amazon'la çözmem gerektiğini belirtti. Ben de bunun üstüne pazartesi günü tüketici hakem heyetine başvuracağım ve gidip parasını verip Vatan Bilgisayar'ın fiziksel mağazasından ürünü tekrar satın alacağım. Amazon'dan da bu saatten sonra çöp dahi sipariş vermem sırf kamera kayıtlarını inceleyip dönüş yapmaları bile 9 gün sürdü ve sadece konu hakkında 3.gün aranarak bilgilendirildim onun dışında süreç esnasında ne bir mail ne de bir telefon aldım. Hakkımı yiyene lanet okumaktan başka elimden bir şey gelmiyor şu anlık.

Eki Görüntüle 1527349

Hocam bu durum gayet doğal. Sen bir satıcı ol. Ürünü gönderdin adam ürünün içi boş diyor. Ama sen gönderdin. Kaydı yok adamın delili de yok. Sen ürünü tekrar gönderir misin?

Ki inceleme de yapmışlar. Onların tarafında bir sorun olsaydı Amazon'un mağdur edeceğini düşünmüyorum.

Ben bu tür sorunları yaşamamak için nereden alırsam alayım video çekerek açarım ürünleri. Şu ana kadar da böyle bir sorunum olmadı şükür geçmiş olsun.

Evet bundan sonra bende öyle yapacağım bu bana pahalı bir ders oldu maalesef.

Hocam hakem heyetide büyük ihtimalle bir şey yapamayacak kamera görüntülerini inceleyecek ve bir şey bulamayacak Amazon'un yalan söyleyeceğini sanmıyorum. Ama siz yine de başvurun.

Yani şansımı denemek istiyorum çünkü öğrendiğim kadarıyla kamera kaydı incelemelerini depo yapıyormuş. Yani belki ordada bir oyunlar dönüyor olabilir hiçbir şeye güvenim kalmadı. Bir de kolay gelsin tarafı hiçbir inceleme yapmadan kestirip attı cidden depoda değilde kargo esnasında da bir şey olmuş olabilir belki heyet kargoyu da inceler.

Hocam bu durum gayet doğal. Sen bir satıcı ol. Ürünü gönderdin adam ürünün içi boş diyor. Ama sen gönderdin. Kaydı yok adamın delili de yok. Sen ürünü tekrar gönderir misin?

Ki inceleme de yapmışlar. Onların tarafında bir sorun olsaydı Amazon'un mağdur edeceğini düşünmüyorum.

Tabiki de doğal ondan yana derdim yok zaten ama verdikleri hizmeti yetersiz buldum. Madem kendilerine güveniyorlar kayıtlar var daha çok aranmak daha çok bilgilendirilmek istedim. Kamera kaydını Amazon destek ekibi bile göremiyor bana zaten göstermiyorlar. Yani sadece şu an koşulsuz amazon deposuna güvenmemi istiyorlar. Zaten ben de garanti konusunda bir sorun olduğunda mağdur etmeyeceklerini düşündüğüm için salak gibi daha fazla para vererek amazondan aldım. Başıma gelmeyen kalmadı 10 gündür bununla cebelleşiyorum.

Tabii ki de doğal ondan yana derdim yok zaten ama verdikleri hizmeti yetersiz buldum. Madem kendilerine güveniyorlar kayıtlar var daha çok aranmak daha çok bilgilendirilmek istedim. Kamera kaydını Amazon destek ekibi bile göremiyor bana zaten göstermiyorlar. Yani sadece şu an koşulsuz Amazon deposuna güvenmemi istiyorlar. Zaten ben de garanti konusunda bir sorun olduğunda mağdur etmeyeceklerini düşündüğüm için salak gibi daha fazla para vererek Amazon'dan aldım. Başıma gelmeyen kalmadı 10 gündür bununla cebelleşiyorum.

Hocam sizde haklısınız ama sistem de ürünü başkası almış gibi gözüküyor, üstüne ürünün ambalajının hiç açılmadığını söylüyorsunuz. Bu kargo da da sorun olmayacağını gösteriyor. Ya Amazon sorunlu ki onlar kendilerinde sorun görmüyor. Otomatik sizin dolandırıcı olduğunuzu düşünüyorlar işte.

Bir ihtimal üretici firma boş kutu göndermiştir diyebilirim. Ama Amazon kamera kayıtlarında dikkat etmiştir sonuçta ürünlerin içi gözükecek şekilde kutuluyorlar.

Hocam sizde haklısınız ama sistem de ürünü başkası almış gibi gözüküyor, üstüne ürünün ambalajının hiç açılmadığını söylüyorsunuz. Bu kargo da da sorun olmayacağını gösteriyor. Ya Amazon sorunlu ki onlar kendilerinde sorun görmüyor. Otomatik sizin dolandırıcı olduğunuzu düşünüyorlar işte.

Bir ihtimal üretici firma boş kutu göndermiştir diyebilirim. Ama Amazon kamera kayıtlarında dikkat etmiştir sonuçta ürünlerin içi gözükecek şekilde kutuluyorlar.

Ürünün ambalajı açıl şekilde geldi. Kargo kutusunda incelediğim kadarıyla bir açıklık veya hasar yoktu. Sorun zaten kamera kayıtlarının gene depo tarafından incelenip ordaki personelin yanıt vermesi orda bir şey olduysa çok rahat olmadı diyebilirler.

Geri
Yukarı