Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Dediğiniz ihtimali her aradığımda farklı farklı kişilere sordum verdikleri yanıt iade ürünlerin geri dönüşüme ayrıldığı ve tekrar asla satışa çıkarılmadığı ama dediğiniz gibi örnekleri var o yüzden SSD'nin kullanımda olup olmadığını araştırdım ama bulamadım. Bana da kargoda bir şey olma ihtimali düşük geliyor ama olmuş da olabilir artık hiçbirine güvenmiyorum. Bence ürünleri açarken kayıt alsan bile montaj kurgu vs diyip gene biz inceledik hasar yok derler en sağlıklısı kargo dağıtan kişiden rica edip onun önünde açmak. Kolay gelsin firması eğer tutanak olsaydı yardımcı olabileceklerini ve Hasarlı kutuları vs taşımadıklarını söyledi.
İade ürünleri tekrar satmadıklarını önce bir geçecekler. Bu olay yurtdışı Amazonlarda bile oluyor. Onlara göre sıfır harici ürün yollamıyorlar ama gördük. Amazon İngiltere'den "New" olarak aldığım ekran kartı iade ürün olarak gelmişti bana.

Türkiye Amazon'da da onlarca örnek var böyle. Adam kullanılmış ürün geldiği için değişim alıyor, gelen ürün de kullanılmış çıkıyor. Konularda mevcut bunlar.

Amazon'u severim fakat bazı aksak yönleri de yok değil.

Konuşulanlar üzerine tekrar sormak ve emin olmak istedim görsellerde de görüneceği üzere iade ürünler tekrar kargolanmıyormuş.

Screenshot_2022-09-29-20-41-46-253_com.amazon.mShop.android.shopping.jpgScreenshot_2022-09-29-20-41-51-095_com.amazon.mShop.android.shopping.jpgScreenshot_2022-09-29-20-41-56-061_com.amazon.mShop.android.shopping.jpgScreenshot_2022-09-29-20-42-00-493_com.amazon.mShop.android.shopping.jpgScreenshot_2022-09-29-20-42-04-092_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Güncelleme : 02.10.2022 tarihinde Vatan Bilgisayarın fiziksel mağazasından indirimde olduğu için aynı SSD'yi tekrar satın aldım. Bu sefer kutuyu orda açtım 🤣 Gözüme ilk çarpan şeyler ekteki resimde görebileceğiniz üzere şeffaf kutunun içinden vida çıkıyor ve montaj kılavuzu kağıdı şeffaf kutunun içinde. Amazon'un bana yolladığı kutuda kağıtlar şefaf kutunun dışındaydı ve vida yoktu. Cidden iade olan bir ürünü bana tekrar yollamış olabilirler.
IMG_20221002_231808.jpg

Son düzenleme:
SSD'yi sonunda eline alabilmişsin sorun hallolmuş. Yüzünde gülüyor :D çok stres yapmıştın kafayı yiyeceğim diyordun sonunda gülüyorsun. SSD'yi görebildik bizde rahatladık sende.
Vatandan da birebir aynı SSD'yi tercih etmende tesadüf değil sanırım. Dünyada başka SSD'lerde var yani. Alırken ille bu marka olacak diye almadım demiştin. Başka markalarda olurdu uygun olanı almıştın. Vatandada ne hikmetse aynı SSD uygunmuş tesadüfen sanırım. İyi bilgisayar kullanmalar size :D

SSD'yi sonunda eline alabilmişsin sorun hallolmuş. Yüzünde gülüyor :D çok stres yapmıştın kafayı yiyeceğim diyordun sonunda gülüyorsun. SSD'yi görebildik bizde rahatladık sende.

Önceki verdiği para boşa gitmiş oldu anladığım kadarıyla onu geri alamadı. 6 taksit olarak her ay 400 TL. Amazon tarafından bir sonuç varsa da mesajlarda göremedim.

Vatandan da birebir aynı SSD'yi tercih etmende tesadüf değil sanırım. Dünyada başka SSD'lerde var yani. Alırken ille bu marka olacak diye almadım demiştin. Başka markalarda olurdu uygun olanı almıştın. Vatandada ne hikmetse aynı SSD uygunmuş tesadüfen sanırım. İyi bilgisayar kullanmalar size :D
Inanilmazsiniz hocam ben bile şişlendim okurken alakam yok öyle söyleyeyim.

Eklemeyi unuttum eğer vatan pc den aldığını gösteren bir kanıt yollarsa ne diyeceksiniz ? :D

Arkadaşlar benim başımada amazon.com.tr de şöyle bir olay geldi 1 yıl önce Spigen marka kılıf almıştım kılıf bollaştı telefon içinde sallanıyordu Amazon müşteri hizmetlerine yazdım değişimmi yapalım iademi dediler değişim dedim satıcı kesinlikle amazon.com.tr ürün 90 TL, neyse ben ürünü gönderdim ürünü teslim aldılar bana yeni ürün gönderdiler bende hiç aklıma gelmedi video ya çekmek açtım Spigen kutusuyla gönderilmiş orijinal ama içinde sadece poşet bir de Spigen kağıdı vardı kılıf yoktu defalarca söyledim amazona fakat ama sonuca varamadım vazgeçtim olabilir yani böyle şeyler ürünü bizzat kendim teslim aldım kargodan.

Inanilmazsiniz hocam ben bile şişlendim okurken alakam yok öyle söyleyeyim.

Eklemeyi unuttum eğer Vatan PC'den aldığını gösteren bir kanıt yollarsa ne diyeceksiniz? :D

Aynı odada aynı Casper kasa görünürken vatandan aldığı kağıt faturayı o eliyle tutarak arkada Casper görünecek. Bu akşam saat 10'a kadar Foruma atarsa inanırız :D madem fiziksel olarak aldı Fiziksel olarak faturası vardır değil mi?

Aynı odada aynı Casper kasa görünürken vatandan aldığı kağıt faturayı o eliyle tutarak arkada Casper görünecek. Bu akşam saat 10'a kadar Foruma atarsa inanırız :D madem fiziksel olarak aldı Fiziksel olarak faturası vardır değil mi?
Bakalım :D bu olaydan sonra her kargo kamera esligiyle acilir abi başka çare yok :Dd

12.09.2022 tarihinde Amazon.com.tr'den aldığım Crucial P5 Plus 1TB SSD'nin kutusu boş çıktı.

Eki Görüntüle 1518674

Kargo kutusundan resimde gözüktüğü gibi koruma jelatini açık şekilde çıktı. Kutuyu açıp şeffaf paketi çektiğimde içinin boş olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 1518675

Eki Görüntüle 1518676Eki Görüntüle 1518677Eki Görüntüle 1518678Eki Görüntüle 1518679Eki Görüntüle 1518680Eki Görüntüle 1518681Eki Görüntüle 1518682
Kankam bende bu kargo süreçlerinde çok sıkıntı yaşadım o yüzden internetten alışveriş yaptığında kargo eline gelince video çek belli olmuyor büyük firmalar bile insanları mağdur edebiliyor.

Geri
Yukarı