Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

@aksiyonel Desi hesabı biraz daha farklı oluyor. Oraya direkt kilogram cinsinden değer yazılmıyor.

Ben sizi veya karşı tarafı suçlamıyorum. Bu konuda net tavır takınmam için ya olayı görmüş ya da bizzat yaşamış olmam gerekir. Benim demek istediğim ise bu tarz durumlarda elinizde bir kanıt bulundurabilmek.

Size şöyle örnek vereyim. Burada Logitech firmasının bozuk bir ürünü direkt bir üst modeliyle değiştirilmesi ile ilgili bir konu paylaşılmıştı. Konu sahibi arkadaş da Logitech'in bu işlemini takdir etmiş ve firmaya teşekkür etmişti. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Ardından geçen 1 haftalık süreçte "Logitech ürünümü değiştirmiyor.", "Logitech teknik servisi mesajlarıma cevap vermiyor.", "Sizce ürünümü Logitech bir üst versiyonuyla değiştirir mi?" gibi birçok konu açıldı. Bizim insanımız "suistimal etme" konusunda muhteşem derecede iyiler, kimse kusura bakmasın.

Şimdi siz burada yazdınız başınıza gelenleri. Amazon da hiçbir delil, belge, ispat vs. yokken iade işlemini onayladı diyelim. Amazon'u bizim insanımız ne yapar biliyor musunuz? Cem Yılmaz'ın deyimiyle orayı yıkarlar. Bu yüzden diyorum video kaydınız olsun diye. İnsanoğlu hata yapabilir, ürünü eksik, hasarlı veya komple farklı olarak da gönderebilir. Alıcının bu durumda kendini haklı gösterir bir şeyler sunabilmesi lazım. Yüksek fiyatlı ürün alırken kargo çalışanını bekletip kutuyu açıp kontrol etmek bu konuda yapılması gereken ilk iş. Kutu içeriği tam ve fiziksel darbe vs. yoksa bundan sonrasıyla Amazon ilgilenir zaten. "Kutuyu açtım, içi boş çıktı." cümlesi her iki taraf için de çok çok tehlikeli ve ispata muhtaç bir cümledir.

Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Ne demek istediğinizi gayet iyi anladım. Teşekkür ederim nazik davranışınız ve bilgilendirici açıklamanız için.

Konu sahibi arkadaşın sürecini başından itibaren takip ediyordum. Açıkçası ben de ihtimal vermedim. Çünkü Amazon çok prensipli ve müşteri odaklı firma. 14 Ekim cuma günü Eren de aynı problemi yaşayınca bunun bir alışkanlık olduğunu gördüm. Çünkü yabancı kaynakları ve ilgili ürünün Amazon yorumları takip edilirse bu sorunu yaşayanlar yalnız değil. Bu mağduriyeti yaşayan onlarca kişi var.

Birilerinin birbirlerini anlamaları için aynı mağduriyeti yaşaması gerekmiyor. Yüzde olarak 0,0001 ihtimal vermek yerine yapıcı ve yardım edici olmak gerekir. @mavigezegen Umarım aynısını yaşarsınız da empati kazanırsınız diyebilirim sadece.

Biraz önce THH dosyam için Amazon müşteri destek birimi tarafından arandım. Uzlaştığımızı belirttiğim bir beyanname imzalamam karşılığında paramı iade edeceklerini söylediler. İade işlemlerini başlattık. Bence sizler de vakit kaybetmeden delilleriniz ile beraber THH'ye başvurunuzu yapın.

Screenshot_2022-10-19-13-00-12-415_com.google.android.gm.jpg

Son düzenleme:
Biraz önce THH dosyam için Amazon müşteri destek birimi tarafından arandım. Uzlaştığımızı belirttiğim bir beyanname imzalamam karşılığında paramı iade edeceklerini söylediler. İade işlemlerini başlattık. Bence sizler de vakit kaybetmeden delilleriniz ile beraber THH'ye başvurunuzu yapın.

Hocam siz 72 saatlik süreç sonunda başvuru yaptınız sanırım. Ayrıca THH başvuru yaptıktan ne zaman sonra arandınız acaba?

Hocam siz 72 saatlik süreç sonunda başvuru yaptınız sanırım. Ayrıca THH başvuru yaptıktan ne zaman sonra arandınız acaba?
Beni 9 gün beklettiler kamera kaydı incelemek için. Ürün elime 15 Eylül'de ulaşmıştı 24 Eylül'de olumsuz dönüş yaptılar. 28 Eylül'de THH'ye başvurdum 19 Ekim'de (bugün) arandım ve uzlaşma sağladık.

Beni 9 gün beklettiler kamera kaydı incelemek için. Ürün elime 15 Eylül'de ulaşmıştı 24 Eylül'de olumsuz dönüş yaptılar. 28 Eylül'de THH'ye başvurdum 19 Ekim'de (bugün) arandım ve uzlaşma sağladık.

Sonuca ulaştığınız için çok memnun oldum hocam. Çok geçmiş olsun tekrar. 72 saatlik süre yarın saat 15:00 gibi doluyor. Sanırım bu sürenin bitmesini beklemenin bir anlamı yok değil mi?

Arkadaşlar Amazon müşteri hizmetleri hala dönüş yapmadı. İki kişi daha 1 ay arayla aynı sorunu yaşamış ve iade edilen ürün olabileceğini düşünerek daha önce yazmıştım. Ama görünen o ki daha organize bir durum var. Amazon'un bu durumu iyi araştırması lazım. Hadi ben 2K ya su içer ve bir daha Amazon'dan alışveriş yapmam ama Amazon TR de bu olay devam ederse Amazon için sıkıntı olmaya başlar. Tek dileğim hiçbirinizin bunu yaşamaması. İnsanın huzuru kalmıyor. Sıkıntılı bir durum maalesef. Paketi açarken video çekmek aklıma gelmedi ama iş arkadaşım olaya birebir şahit oldu. Gerekirse mahkemeye kadar gideceğim artık.

Geri
Yukarı