Amazon.com'dan sistem toplama - Gümrük - Kargo - i9 RTX2080

Selamlar, Amazon'dan şu ürünü sipariş ettim.
22 0cakta verdim siparişi daha kargolanmadı, bütün süreçleri buradan paylaşacağım.

Ek olarak, https://www.amazon.com/gp/product/B07MFZY2F2/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Ve de https://www.amazon.com/gp/product/B083VV2M8M/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1 bunları da aldım. Laptop yükseltmek için.

Bu son attığım RAM'i ve SSD'yi 27 Ocak'ta kargoaldılar ve bu sabah itibari ile İstanbula varmış görünüyor.

Bütün bu süreçleri buradan paylaşacağım, almak isteyenlere bilgi olsun.

Bu arada aldığım laptopa da bir bakamznızı tavsiye ederim, fiyatına göre özellikleri çok iyi, stoklarında mevcut hala belki almak isterseniz.

Hocam hayırlı olsun. Deneyiminizi ve süreci ben de çok merak ediyorum.
Bunun dışında Amazon'dan alınan MSI laptoplar için garanti olayı nasıl işliyor? Bilginiz varsa, paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Bunun dışında Amazon'dan alınan MSI laptoplar için garanti olayı nasıl işliyor? Bilginiz varsa, paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
Bildigim kadariyla, MSI donanim urunlerinde global garanti vermemekte fakat notebooklara garanti vermekte.

1 yıl global garantisi var cihazın, almak istediğiniz modelin tam adını msi us websitesinde aratın, garanti ile ilgili bilgiye ulaşırsınız.
Selamlar, Amazondan şu ürünü sipariş ettim.
22 0cakta verdim siparişi daha kargolanmadı, bütün süreçleri burdan paylaşacağım.

ek olarak, https://www.amazon.com/gp/product/B07MFZY2F2/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

ve de https://www.amazon.com/gp/product/B083VV2M8M/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1 bunları da aldım. laptop upgrade etmek için.

bu son attığım ram'i ve ssd'yi 27 ocak ta kargoaldılar ve bu sabah itibari ile İstanbula varmış görünüyor.

bütün bu süreçleri buradan paylaşacağım, almak isteyenlere bilgi olsun.

bu arada aldığım laptopa da bir bakamznızı tavsiye ederim, fiyatına göre özellikleri çok iyi, stoklarında mevcut hala belki almak isterseniz.
evet biraz evvel ram ve ssd m2 elime ulaştı, 27 ocakta kargolamıştı Amazon gümrük vs her şey dahil 1 şubat 15.20 itibari ile ürünler elimde, hiç bir ek para ödemedim , amazon satın alım esnasında benden ne aldıysa o.

Laptop hala kargolanmadı açıkçası bu biraz benim kabahatim , pazar akşamı laptop fiyatında indirim yaptı Amazon ben de ilk siparişimi iptal edip güncel fiyattan bir kez daha alım yaptım. bu arada kur da ilk aldığım tarihe göre daha düşük olduğu için yaklaşık 130 dolar kar ettim. Tabi bütün kargolama süreci Laptop için yeniden başladı sanırım 7-10 gün sürecek kargoya verilmesi. Bu arada fiyatı gene aşağı çekerlerse gene iptal edip güncel fiyattan alacağım :D bütün detayları güncelleyeceğim. merak ettiklerinizi sorun cevaplandırmaya çalışırım.

Son düzenleme:
1 yıl global garantisi var cihazın, almak istediğiniz modelin tam adını msi us websitesinde aratın, garanti ile ilgili bilgiye ulaşırsınız.

evet biraz evvel ram ve ssd m2 elime ulaştı, 27 ocakta kargolamıştı Amazon gümrük vs her şey dahil 1 şubat 15.20 itibari ile ürünler elimde, hiç bir ek para ödemedim , amazon satın alım esnasında benden ne aldıysa o.

Laptop hala kargolanmadı açıkçası bu biraz benim kabahatim , pazar akşamı laptop fiyatında indirim yaptı Amazon ben de ilk siparişimi iptal edip güncel fiyattan bir kez daha alım yaptım. bu arada kur da ilk aldığım tarihe göre daha düşük olduğu için yaklaşık 130 dolar kar ettim. Tabi bütün kargolama süreci Laptop için yeniden başladı sanırım 7-10 gün sürecek kargoya verilmesi. Bu arada fiyatı gene aşağı çekerlerse gene iptal edip güncel fiyattan alacağım :D bütün detayları güncelleyeceğim. merak ettiklerinizi sorun cevaplandırmaya çalışırım.
1 tl bile olsa yapin sonucta cogumuz parayi havadan almiyoruz :)

Hocam tecrübeleriniz için teşekkür ederim. Sürecinizi merakla takip ediyorum.
Bunun dışında bir konu açtım: MSI GL65 Leopard VS ASUS ROG Zephyrus
Bu iki ürün arasında kararsız kaldım. Tavsiyeleriniz olur mu?
1. Ürün: MSI GL65 Leopard
Özellikler:
CPU= i7-10750H
GPU= RTX 2070
RAM= 16 GB DDR4
SSD = 512 GB NVMe
Fiyat = 1633 $ (11760 TL, 1$=7.2TL)

2. Ürün: ASUS ROG Zephyrus
Özellikler:
CPU= Ryzen 9 4900HS
GPU= RTX 2060 Max-Q
RAM= 16 GB DDR4
SSD = 1 TB PCI-e SSD
Fiyat = 1650 $ (11880 TL, 1$=7.2TL)

Hocam tecrübeleriniz için teşekkür ederim. Sürecinizi merakla takip ediyorum.
Bunun dışında bir konu açtım: MSI GL65 Leopard VS ASUS ROG Zephyrus
Bu iki ürün arasında kararsız kaldım. Tavsiyeleriniz olur mu?
1. Ürün: MSI GL65 Leopard
Özellikler:
CPU= i7-10750H
GPU= RTX 2070
RAM= 16 GB DDR4
SSD = 512 GB NVMe
Fiyat = 1633 $ (11760 TL, 1$=7.2TL)

2. Ürün: ASUS ROG Zephyrus
Özellikler:
CPU= Ryzen 9 4900HS
GPU= RTX 2060 Max-Q
RAM= 16 GB DDR4
SSD = 1 TB PCI-e SSD
Fiyat = 1650 $ (11880 TL, 1$=7.2TL)
Sahsen ben beklerdim. rtx 3000 serisi ufak ufak markete oturunca ve yeni nesil intel/amd islemciler sunulunca alirdim. Acil ihtiyaciniz yok ise bence bekleyin. Benim icimden gelmedi bunlara para vermek. 1 2 daha fazla verir yeni nesilleri alirdim :)

Sahsen ben beklerdim. rtx 3000 serisi ufak ufak markete oturunca ve yeni nesil intel/amd islemciler sunulunca alirdim. Acil ihtiyaciniz yok ise bence bekleyin. Benim icimden gelmedi bunlara para vermek. 1 2 daha fazla verir yeni nesilleri alirdim :)

Hocam görüntü işleme üzerine doktora yapıyorum. Şu an Google'ın sanal sunucularını kullanıyorum ama bazı kısıtlamalara maruz kalıyorum. O yüzden 1 Ay içinde siparişi vermiş olmak önemli benim için. RTX 2000 serisi işimi görecek gibi. 3000 serisi geldiğinde 2000 serisi ucuzlar. Teknoloji ürünleri her zaman daha çabuk ucuzlama yaşarlar. Ama 3000 serisi markete ne zaman oturur onu kestiremiyorum.
Düzenleme: Ayrıca bir de monitör almayı düşünüyorum. O yüzden 12k bütçeyi aşmamak da önemli olabilir. :)

Hocam görüntü işleme üzerine doktora yapıyorum. Şu an Google'ın sanal sunucularını kullanıyorum ama bazı kısıtlamalara maruz kalıyorum. O yüzden 1 Ay içinde siparişi vermiş olmak önemli benim için. RTX 2000 serisi işimi görecek gibi. 3000 serisi geldiğinde 2000 serisi ucuzlar. Teknoloji ürünleri her zaman daha çabuk ucuzlama yaşarlar. Ama 3000 serisi markete ne zaman oturur onu kestiremiyorum.
hangi universite? Ben de su an master durumundayim, data ai ve ml uzerine surecegim kariyeri bakalim kazandim ama bu donem baslayacak her an degistirebilirimde vazgecip bir sonraki donem de baska master programina kayariz falan :D , ayni sorunu ben de yasiyorum ekran kartim cok kotu su an ve aci cekiyorum ama almadim valla bakalim sonumuz hayrola.

Eskişehir Teknik Üni - Endüstri Mühendisliği
Sizin hangi üniversiteydi?
Bahcesehir universitesi. Tr planim yoktu aslinda ama pandemi nedeni ile ekonomik butcem azaldi yurt disi planlarimiz yalan oldu o yuzden cok takmiyorum acikcasi degistirme konusunda o yuzden acigim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı