Amazon haksız para iadesi başıma bir şey açar mı?

Sizin bir şey yapmanıza gerek yok ürün geldiği halde ekstra gelen ürünü iade etmezseniz onlar sistemde görüp zaten kartınızdan yeterli miktarı tahsil edeceklerdir. Etmezlerse de ürünü gönderip göndermemek sizin ahlakınıza kalmış. Türk milleti bu durumu yıllardır suistimal ediyor bir gün gerçekten ihtiyacı olan kişi yapmak istediğinde artık böyle bir sistem olmayacak ama ne zaman bilmiyorum.

Konuyu saptırmayın birinicisi.

Trendyol üzerinden tesettür giyim ürünleri satıyorum, oradan biliyorum. Bahsi geçen " Türk satıcılarından " birisi de benim.
O zaman sizin yanlış/fazla göderdiğiniz ürünü iade etmemem normal. Başka bir ülkede aynı durum olursa göndereceğim. Bu düşüne doğru mu gerçekten ? Fazla uzatmaya gerek yok. Herkesin zihniyeti kendine asgari toplum ahlakı, kuralları ve yasaları çiğnemediği, suça, yanlışa yönlendirmeği sürece. İyi satışlar umarım sizin yanlış hatalı ürün gönderimlerinizi iyi insanlar geri gönderir de mağdur olmazsınız.

@eleutherios75 Ben o mesajımda kurum olarak bahsettim.

Vicdan ve etik konusunda din, dil, ırk ayrımı olmaz. İçinize siniyorsa, akşam rahat uyuyabiliyorsanız devam... Ne denilirse densin kendinizi haklı görüp yaptığınıza ya da yapmak istediğinize kılıf arıyorsunuz. Benim içime sinmedi. Hayatta başarılar.

Son düzenleme:
Sizin bir şey yapmanıza gerek yok ürün geldiği halde ekstra gelen ürünü iade etmezseniz onlar sistemde görüp zaten kartınızdan yeterli miktarı tahsil edeceklerdir. Etmezlerse de ürünü gönderip göndermemek sizin ahlakınıza kalmış. Türk milleti bu durumu yıllardır suistimal ediyor bir gün gerçekten ihtiyacı olan kişi yapmak istediğinde artık böyle bir sistem olmayacak ama ne zaman bilmiyorum.
Bakın tekrar anlatıyorum ben amazon amerikadan buraya getizdiriyorum bunu nasıl yapıyorum şirketler var onların amerikadaki ambarlarına gönderiyosun getiriyolar kilosuna göre para ödüyorum geçen kuryer ürünü koymayı unutmuş mu ne yapmışsa artık ürün ambarda yoktu ama amazonda ulaştı diyordu biraz bekledim en sonunda yazdım geri yolladılar sonra dedim bunlar 0 kanıt istiyor falan bi yazım bakim ne diycekler yine para iadesi yaptılar adamlar bu para iadesini ürünün çattığını sistemde görerek yapıyor
Bakın tekrar anlatıyorum ben amazon amerikadan buraya getizdiriyorum bunu nasıl yapıyorum şirketler var onların amerikadaki ambarlarına gönderiyosun getiriyolar kilosuna göre para ödüyorum geçen kuryer ürünü koymayı unutmuş mu ne yapmışsa artık ürün ambarda yoktu ama amazonda ulaştı diyordu biraz bekledim en sonunda yazdım geri yolladılar sonra dedim bunlar 0 kanıt istiyor falan bi yazım bakim ne diycekler yine para iadesi yaptılar adamlar bu para iadesini ürünün çattığını sistemde görerek yapıyor
Yaptığımın çok yanlış olduğunu biliyorum ve yapmaya devam etmeyeceğim

Dedim acaba zaten gelen ürünü desem gelmedi ne yaparlar parayı iade yaptılar buradan başıma bir şey gelir mi?
Başıma bir şey gelir mi diye düşünmek yerine bu ne kadar ahlaklı bir davranışi diye düşünsen? Kendini satıcı yerine koy mesela. Birinin yolladığın bir ürünü teslim aldığı halde "gelmedi" deyip para iadesi istemesi ne kadar hoşuna giderdi?
Buyuk sirket, vur gitsin.
Yazık bu Ortadoğu zihniyetine.
İnsanların zihniyetine laf atman doğru değil.
Hadi ya? Hırsızlığa laf etmek ne zaman beri yanlış oldu?

Size bu şekilde nazik ve ahlaklı davranan şirketlere karşı siz de nazik ve ahlaklı davranın. Üç kuruş yüzünden çakallık yapmanın hiçbir anlamı yok. Dürüst olun.

Başıma bir şey gelir mi diye düşünmek yerine bu ne kadar ahlaklı bir davranışi diye düşünsen? Kendini satıcı yerine koy mesela. Birinin yolladığın bir ürünü teslim aldığı halde "gelmedi" deyip para iadesi istemesi ne kadar hoşuna giderdi?

Yazık bu Ortadoğu zihniyetine.

Hafiz Orta Doğu ayri yaziliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı