Amazon para iadesi gelmedi

Aynı sorunu paparada yaşıyorum Trendyoldan sipariş iptali yaptım fakat 6 gün geçmesine rağmen param gelmedi mail atıyorum onlar da para Trendyolda falan diyor
Papara için durum normal. Süreç 14 güne kadar uzayabilir. Daha önce Papara'ya gelecek olan iadelerim hep 1 hafta sonra gelmişti, biraz daha bekleyin.

Papara için durum normal. Süreç 14 güne kadar uzayabilir. Daha önce Papara'ya gelecek olan iadelerim hep 1 hafta sonra gelmişti, biraz daha bekleyin.
Hocam bir şey soracaktım 2 kere mail attım böyle yazdılar
Değerli Kullanıcımız,

Yapmış olduğunuz alışverişle ilgili iade sürecinizin başlatılabilmesi için işlem yapmış olduğunuz firmaya iade talebinde bulunmanız gerekmektedir. İade talebinde bulunduktan sonra 7 gün içerisinde iadeniz gerçekleşecektir.

Ayrı konu açmıştım arkadaşlara da bunu attım onlar paranın paparada olduğunu ve dediğiniz gibi 2 haftayı bulabileceğini söylediler ama verdikleri cevap çok saçma ve alakasız

Hocam bir şey soracaktım 2 kere mail attım böyle yazdılar
Değerli Kullanıcımız,

Yapmış olduğunuz alışverişle ilgili iade sürecinizin başlatılabilmesi için işlem yapmış olduğunuz firmaya iade talebinde bulunmanız gerekmektedir. İade talebinde bulunduktan sonra 7 gün içerisinde iadeniz gerçekleşecektir.
Anladığıma göre öncelikle firmanın para iadesinin bize ulaşması gerek daha sonrasında süreci başlatabiliriz demek istemişler. Dediğim gibi Papara için biraz daha bekleyin.
Edit: Haklısınız cevap alakasız büyük ihtimal kopyala yapıştır cevap olduğu için böyle.

Anladığıma göre öncelikle firmanın para iadesinin bize ulaşması gerek daha sonrasında süreci başlatabiliriz demek istemişler. Dediğim gibi Papara için biraz daha bekleyin.

Hocam bende öyle anladım fakat Trendyol bana mesaj attı tutar bankanıza iletilmiştir diye o yüzden böyle demelerine anlam veremedim.

Amazon ve müşteri hizmetleri iyi olabilir ancak hiçbir firmaya bu kadar fanboy olmaya gerek yok. Her firmada sorun yaşanabilir.

Hocam fanboylukla ne alakası var burada bende yaşadığım şeyden örnek vererek durumu anlatıp yardımcı olmaya çalışıyorum. İnsanlara niye böyle davranıyorsunuz ki ne gerek var kanka tamam de geç.

Merhaba arkadaşlar, Amazon'dan satın aldığım laptopu iade ettim ve Amazon üzerinde para iadesi gerçekleşti olarak gözüküyor, sitede yazan 7 gün dolmasına ve 10 güne yakın süre geçmesine rağmen iade halen gerçekleşmedi. Banka ile görüştüğüm zaman Amazon parayı iade etmedi demekteler, Amazon biz iade ettik demekte yani anlayacağınız topu birbirlerine atmaktalar. Bu gidişle iade ettiğim ürünün parasını ödemek zorunda kalacağım. Daha önce bu durumu yaşamış olanlar fikir v

Merhaba arkadaşlar, Amazon'dan satın aldığım laptopu iade ettim ve Amazon üzerinde para iadesi gerçekleşti olarak gözüküyor, sitede yazan 7 gün dolmasına ve 10 güne yakın süre geçmesine rağmen iade halen gerçekleşmedi. Banka ile görüştüğüm zaman Amazon parayı iade etmedi demekteler, Amazon biz iade ettik demekte yani anlayacağınız topu birbirlerine atmaktalar. Bu gidişle iade ettiğim ürünün parasını ödemek zorunda kalacağım. Daha önce bu durumu yaşamış olanlar fikir verebilir mi?
Merhaba hocam, ben de 6 haziran 2023 de bir telefon sipariş etmiştim. Daha sonra vazgeçip siparişi iptal ettim ama para iadesi bir türlü gelmedi. Müşteri hizmetleriyle görüştüm, bana iade referans numarası verip bunu banka şube müdürüne ilet paran gelir dediler ama gelmedi. Ben de hem harcama itirazı yaptım hem de tüketici hakem heyetine verdim. Üstünden 5 ay geçti hala sonuçlanmadı. Hakem heyeti iade gelmediğine dair bankadan hesap dökümünü istedi, hesap dökümünü kendilerine ilettim. Görevli bana bunları bilir kişinin inceleyeceğini söyledi, hala bekliyorum. Senin iş çözüldü mü acaba merak ettim, üstünden bayağı zaman geçmiş. Dönüş yaparsan çok mutlu olurum.

Merhaba hocam, ben de 6 haziran 2023 de bir telefon sipariş etmiştim. Daha sonra vazgeçip siparişi iptal ettim ama para iadesi bir türlü gelmedi. Müşteri hizmetleriyle görüştüm, bana iade referans numarası verip bunu banka şube müdürüne ilet paran gelir dediler ama gelmedi. Ben de hem harcama itirazı yaptım hem de tüketici hakem heyetine verdim. Üstünden 5 ay geçti hala sonuçlanmadı. Hakem heyeti iade gelmediğine dair bankadan hesap dökümünü istedi, hesap dökümünü kendilerine ilettim. Görevli bana bunları bilir kişinin inceleyeceğini söyledi, hala bekliyorum. Senin iş çözüldü mü acaba merak ettim, üstünden bayağı zaman geçmiş. Dönüş yaparsan çok mutlu olurum.
Merhaba hocam, ben konuyu açtıktan birkaç gün sonra iade gerçekleşti. Sizin sorununuzun çözümünü bilmiyorum ancak umarım en kısa sürede çözülür.

Merhaba hocam, ben konuyu açtıktan birkaç gün sonra iade gerçekleşti. Sizin sorununuzun çözümünü bilmiyorum ancak umarım en kısa sürede çözülür.
Teşekkürler ederim dönüşünüz için. İlk defa böyle bir olay yaşadım amazonla, kendilerine defalarca yazdım ama biz iadeyi yaptık diyorlar. Bankaya gidiyorum onlar da iade falan yapılmamış diyor. Hakem heyetine de iade yaptık diye bir sürü belge sunmuşlar. Resmen dolandırıldım ve kimse sorunu çözemiyor.

Geri
Yukarı