Amazon Japonya'da dolandırıcı satıcı

@gardi o satıcı sen misin yoksa, itiraf et😁
Burada sözkonusu olan kurnazlık değil kardeşim. Keza örnek gösterdiğin dünya genelinde asgari ücretle alınabilecek ürünleri biz yaklaşık 7-8 asgari ücretle almaya çalışıyoruz. Ayrıca da öyle 10k filan aza değil, yaklaşık 5 bin TL farkla almaya çalıştık. Ki daha önce de bir çok kez örneğin 20 bin lara civarındaki bir ürünü 15 bin cıvarında almışlığım oldu. (Yanılmıyorsam 15 yıldan fazla bir süredir de yurduşı alışveriş yapıyorum.
Ama itiraf etmeliyim ki, bu benim boşluğuma geldi. Daha önceki alışverişlerimde satıcının 7 sülalesini araştırıp öyle alırdım lakin bunda pasif davrandım, ki insanlık halidir, olabilen şeyler bunlar. Senin kalkıp bizle alay edercesine; yok kurnazlıktı, yok deve sidiğiyle muziler yaratmaktı filan ayıp oluyor🙂

@gardi o satıcı sen misin yoksa, itiraf et😁
Burada sözkonusu olan kurnazlık değil kardeşim. Keza örnek gösterdiğin dünya genelinde asgari ücretle alınabilecek ürünleri biz yaklaşık 7-8 asgari ücretle almaya çalışıyoruz. Ayrıca da öyle 10k filan aza değil, yaklaşık 5 bin TL farkla almaya çalıştık. Ki daha önce de bir çok kez örneğin 20 bin lara civarındaki bir ürünü 15 bin cıvarında almışlığım oldu. (Yanılmıyorsam 15 yıldan fazla bir süredir de yurduşı alışveriş yapıyorum.
Ama itiraf etmeliyim ki, bu benim boşluğuma geldi. Daha önceki alışverişlerimde satıcının 7 sülalesini araştırıp öyle alırdım lakin bunda pasif davrandım, ki insanlık halidir, olabilen şeyler bunlar. Senin kalkıp bizle alay edercesine; yok kurnazlıktı, yok deve sidiğiyle muziler yaratmaktı filan ayıp oluyor🙂
Kurnazlık yapmışın kabul et işte. Sonrada dolandırılmışın.
Kurnazlık kötü bir şey değil ki neden yanlış anladın bende bazen kurnaz olmaya çalışıyorum. Bazen de senin gibi kurnaz olmaya çalışırken dolandırılıyorum. Normal bu yani. 😁😄

Kurnazlık kötü bir şey değil ki neden yanlış anladın bende bazen kurnaz olmaya çalışıyorum. Bazen de senin gibi kurnaz olmaya çalışırken dolandırılıyorum. Normal bu yani. 😁😄
Eskidendi senin dediğin fiyat farkları kalmadı onlar şimdi hatta yabancılar bizim sitelerden alışveriş yapıyor artık bizde daha ucuz hocam. Bizim durumumuzda aynı bizde asgari ücretle çalışıyoruz neden yazdın bunları anlamdım. Sana kurnaz dediğim için mi.?

Son düzenleme:
@gardi çok basit, ucuz yorumlar yapıyorsun kardeşim. Bu öyle sandığın kurnazlık filan değil. Sane durumu zaten izzah ettim, sen de aksiyle cevaplayabilirdin. Ayrıca da dolandırılmış filan da değiliz. Sadece dolandırılmaya çalışılanız.
Amazon gibi dev bir kuruma güvenmezsen zaten balıklama dalmazdık. Daldıysak da, buğulmadan yüzüp çıkacağımızı bildiğimizdendir.

@gardi çok basit, ucuz yorumlar yapıyorsun kardeşim. Bu öyle sandığın kurnazlık filan değil. Sane durumu zaten izzah ettim, sen de aksiyle cevaplayabilirdin. Ayrıca da dolandırılmış filan da değiliz. Sadece dolandırılmaya çalışılanız.
Amazon gibi dev bir kuruma güvenmezsen zaten balıklama dalmazdık. Daldıysak da, buğulmadan yüzüp çıkacağımızı bildiğimizdendir.
Hocam kusura bakma özür dilerim.. Bende üzüldüm üzülmesem yazmazdım. Hocam biraz dikkat et be.
Hocam karakterim böyle amacım kimseyle dalga geçmek değil çoğu yeni tanıyan kişi onları alaya alırmış gibi muhabbetlerimi düşünüyorlar ama sonra beni tanıdıkça öyle biri olmadığımı görüyorlar.
Hocam üzülme inşallah ürünün gelecek dua edeceğim işin olur inş.

Son düzenleme:
@gardi sorun değil, zaten tartışmaya açık bir konu. Saygı çerçevesinde her fikre, görüşe, bakış açısına saygı duyarım. Ve size sert tepkiyle karşılık versem de bu, sizi yadırgadığımdan ya da yanıtınızdan rahatsız olduğumdan değil.

Ve hayır, üzülmüyorum ve maalesef ürünün geleceği yok. Paranın hesabıma yatmasını bekliyorum. Önceki yorumlarımda da belirttim; paramızı kurtaracağız ancak olan zamanımıza olacaktır.

@Mstfa_trn mobilden bazı seçenekler görünmüyor gibi.
Mümkünse PC'den giriş yapıp "Problem whit order'' (Siperişle ilgili sorun) seçeneği üzerinden gidin.
Yeniden merhaba. Hocam ben tekrar denedim sipariş iptali için kargoya verilmeden önce sipariş iptal edilebiliyormus iptal olmuyor bende iade seçeneği var onda da satici iadeyi kabul etti diyor ama benim ürünü yollamam gerekiyor ve ürün malesef yok bende

@Mstfa_trn bakın, bende de kargoya verilmişti, ki halende gargo yolda görünüyor. Ona rağmen iptal ettirdim.

Siz de tekrar PC'den girin, önceki yorumlarda belirttiğim gibi, "Problem whit order'' ardından ''Provide more information'' ya da ''Reverse refund'' seçenekleri üzerinden Amazona tekrar yazın: Örneğin ''bu adam bir dolandırıcı, ortada gönderdiği bir ürün yok, ben olmayan bir ürünü nasıl iade edeyim'' şeklinde bir şeyler yazın.
Ekran görüntüsü 2021-12-03 201418.jpg
Ekran görüntüsü 2021-12-03 201734.jpg

@Mstfa_trn bakın, bende de kargoya verilmişti, ki halende gargo yolda görünüyor. Ona rağmen iptal ettirdim.

Siz de tekrar PC'den girin, önceki yorumlarda belirttiğim gibi, "Problem whit order'' ardından ''Provide more information'' ya da ''Reverse refund'' seçenekleri üzerinden Amazona tekrar yazın: Örneğin ''bu adam bir dolandırıcı, ortada gönderdiği bir ürün yok, ben olmayan bir ürünü nasıl iade edeyim'' şeklinde bir şeyler yazın.Eki Görüntüle 1232240Eki Görüntüle 1232241
Yaptım hocam yazmayı unuttum hallettim sonunda mail geldi para iadesi kabul edildi 1 hafta içerisinde geri iade sağlanacak kredi kartı veya banka kartınızin ekstresine bakin gibisinden japoncaydi çevirdim şimdilik soeun görünmüyor dediğiniz gibi hala kargoda görünüyor ürün
Yaptım hocam yazmayı unuttum hallettim sonunda mail geldi para iadesi kabul edildi 1 hafta içerisinde geri iade sağlanacak kredi kartı veya banka kartınızin ekstresine bakin gibisinden japoncaydi çevirdim şimdilik soeun görünmüyor dediğiniz gibi hala kargoda görünüyor ürün
Çok teşekkür ederim ilginiz için bir gelişme olursa olumlu veya olumsuz tekrar yazacağım..

Siz de tekrar PC'den girin, önceki yorumlarda belirttiğim gibi, "Problem whit order'' ardından ''Provide more information'' ya da ''Reverse refund'' seçenekleri üzerinden Amazona tekrar yazın: Örneğin ''bu adam bir dolandırıcı, ortada gönderdiği bir ürün yok, ben olmayan bir ürünü nasıl iade edeyim'' şeklinde bir şeyler yazın.Eki Görüntüle 1232240Eki Görüntüle 1232241

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-03-22-54-11-414_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-12-03-22-54-11-414_com.android.chrome.jpg
    78,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı