Amazon Mağduriyeti

Hocam sende gene Almanya'dan geliyormuş bende TR'den gelecek yarın teslim görünüyor. Geçen hafta sipariş verdim PC öylece bekliyor. Anakartimi satmistim Prime olduğum için, ürün hala yok iptal etmelerinden korkuyorum. Yoksa Amazon da TR Online alışveriş kültürüne mi uydu? Bir anakarti İstanbul'a 1 haftada teslim etmek çok mu zor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sende gene Almanya'dan geliyormuş bende TR'den gelecek yarın teslim görünüyor. Geçen hafta sipariş verdim PC öylece bekliyor. Anakartimi satmistim Prime olduğum için, ürün hala yok iptal etmelerinden korkuyorum. Yoksa Amazon da TR Online alışveriş kültürüne mi uydu? Bir anakarti İstanbul'a 1 haftada teslim etmek çok mu zor?
valla hocam keşke kargo falan gecikse, sen de bi kontrol et derim eğer kargoya verildiyse elbet bir gün gelir, kargoya verilmediyse kesinlikle ulaş derim. sistemsel bir problem ve 1 saattir amazonhelp ile yazışıyorum son çare onlar bile iptal edip bir daha sipariş ver diyorlar tekrar kontrol ettim 400 tl bir fark oluyor yeniden sipariş verirsem. bu böyle kaldı artık. dediğiniz gibi galiba türkiyeye girer girmez herkesin kanı bozuluyor sanırım.

Siparişler listesinde ürünü aldığınız gözüküyor mu? Kart ekstresinde Amazon'un para çektiği gözüküyorsa, resmini alıp canlı destek hattından durumu anlatabilirsiniz. Tüketiciyi mağdur edecek bir site değil çünkü. Bir de alışverişi Amazon Türkiye üzerinden mi yaptınız?

Siparişler listesinde ürünü aldığınız gözüküyor mu? Kart ekstresinde Amazon'un para çektiği gözüküyorsa, resmini alıp canlı destek hattından durumu anlatabilirsiniz. Tüketiciyi mağdur edecek bir site değil çünkü. Bir de alışverişi Amazon Türkiye üzerinden mi yaptınız?

Siparişlerim listesinde ürün gözüküyor fakat bir uyarı mesajıyla beraber gözüküyor, ürünün kendi sayfasını açtığımda bu ürünü 25 Mart tarihinde satın aldınız yazıyor, bilgi için tıkladığımda Amazon böyle bir siteye sahip değil deyip beni sipariş sayfasına atmıyor. Çok çok çok garip bir sistem sıkıntısı, iletişime geçmek için iletişim sayfasına girdiğimde hangi sipariş için yardım istiyorsunuz kısmında siparişler gözüküyor ve teslimata hazır yazıyor, 25 Mart'ta sipariş onayı için mail de almıştım, Amazon Türkiye üzerinden Amazon germany satıcısından aldım ürünü. Twitter'dan bir kez daha ulaştım kendilerine uzun uzun konuyu anlattım, siparişi iptal edip yeniden verin dediler, zam geldiğini söyledim ama çoktan rica ederiz moduna girdiler. Emin olun belki ben herkesten daha çok Amazon'un arkasında durmuşumdur, politikalarını, müşteri hizmetlerini beğenmişimdir, insanlara tavsiye etmişimdir. Ama gelin görün ki bugün durum bu şekilde. İyiye iyi kötüye kötü, şu durum rezalet ötesidir benim için. Keşke TR için aldıkları müşteri hizmetlerindeki elemanlar biraz daha bilgili olabilselerdi, en başından bana iptal et bir daha al deselerdi de bizi elin Almanya'daki adamına "ağam biz köylüyüz attığın linkte sadece Almanya bölgesi için destek veriliyor size mail atsam ne yazar atmasam ne yazar" dedirtmeselerdi. Mailimizi attık yine de order number falan TR regionda hep yarın böyle bir siparişiniz yok ki maili bile gelebilir adamlardan. Neyse ne diyelim sağlık olsun. Level 1 vatandaş.

@alt4n Amazon Türkiye üzerinden aldığınız için muhattabınız da Amazon Türkiye olmak zorunda. Çok saçma bir duruma denk gelmişsiniz. İşin içine Almanya karışmasa bu sorun büyük ihtimal olmazdı. Yalnız ürün Almanya üzerinden geleceği için geç gelmesi normal. Siparişinizin üstünden yarını sayarsak 8 gün geçmiş diyebiliriz. Tahmini teslim tarihi 2 Nisan olsa bile yurtdışından geleceği için tam olarak belli olmaz. Madem ürüne zam da gelmiş, iletişimizini kargom gecikti üzerine kurarsanız belki daha yararlı olur. Bir şekilde gönderimi sağlarlar diye düşünüyorum. Pandemidir, o dur, bu dur derken yurtdışı gönderimlerinde gecikmeler olabilir. Biraz daha bekleyin bakalım. Paranızın üstüne konamazlar sonuçta.

@alt4n Amazon Türkiye üzerinden aldığınız için muhattabınız da Amazon Türkiye olmak zorunda. Çok saçma bir duruma denk gelmişsiniz. İşin içine Almanya karışmasa bu sorun büyük ihtimal olmazdı. Yalnız ürün Almanya üzerinden geleceği için geç gelmesi normal. Siparişinizin üstünden yarını sayarsak 8 gün geçmiş diyebiliriz. Tahmini teslim tarihi 2 Nisan olsa bile yurtdışından geleceği için tam olarak belli olmaz. Madem ürüne zam da gelmiş, iletişimizini kargom gecikti üzerine kurarsanız belki daha yararlı olur. Bir şekilde gönderimi sağlarlar diye düşünüyorum. Pandemidir, o dur, bu dur derken yurtdışı gönderimlerinde gecikmeler olabilir. Biraz daha bekleyin bakalım. Paranızın üstüne konamazlar sonuçta.
belki de ücretin gönderimi yurtdışına olunca bi sıkıntı oldu da sonra çözüldü o yüzden mi o hata mesajı kaldı diye düşünüyorum ama, almanya işin içine girince sorun oluyorsa bana o zaman o opsiyonu sunmaması lazım. muhatabım tr tabi ama karşımda da ''belki kargoya verilir emin değilim'' diyen bir insan olunca da doğal olarak hanslara günterlere sormak geliyor insanın içinden. 1 günde türkiyeye kargolanan siparişler de var, neyse bekleyelim bakalım zaman neler doğuracak olmadı iptal ederiz, nelerden nelerden yoksunuz bi sipariş olmasa nolur.

belki de ücretin gönderimi yurtdışına olunca bi sıkıntı oldu da sonra çözüldü o yüzden mi o hata mesajı kaldı diye düşünüyorum ama, almanya işin içine girince sorun oluyorsa bana o zaman o opsiyonu sunmaması lazım. muhatabım tr tabi ama karşımda da ''belki kargoya verilir emin değilim'' diyen bir insan olunca da doğal olarak hanslara günterlere sormak geliyor insanın içinden. 1 günde türkiyeye kargolanan siparişler de var, neyse bekleyelim bakalım zaman neler doğuracak olmadı iptal ederiz, nelerden nelerden yoksunuz bi sipariş olmasa nolur.
Stok sıkıntısı olabilir bu aralar pandemiden dolayı depo sistemleri pek doğru çalısmıyor gibi.
Aynısı tr de başıma geldi. 2 3 gün içerisinde kargolanamzsa ellerinde ürün yoktur tedarik edilmesi bekleniyordur.
Yüksek ihtimal ürünün üretici firması önceden bir tarih veriyor ve yapay zeka bunu işliyor ama araya başka tahmin edilemeyen şeyler girip depoya girmeyince böyle problemler oluyor.

@alt4n O cümleyi kuran zekayi keşke bana denk gelseydi :) Onların aracılığı ile ürün alıyorsunuz, paranız çekiliyor ve ürün belki gelir emin değilim diyor. Gönderimi kesin olmayan ürünün parasını çektiklerine göre o zaman dolandırıcılık yapıyorlar.

Dediğim gibi canlı destek hattına hatalardan falan bahsetmeden sadece ürünün kargolanmadığı üzerine şikayetlerinize devam edin. Amazon TR aracılığı ile aldığınızı ve sorumlusunun da onların olduğunu vurgulayın. Emin değilim gibi cümleler kuramazlar. Canlı destek hattı ile yaptığınız görüşmelerin kaydını da almak için mail olarak atılması seçeneğini işaretleyin. Galiba biraz yumuşak davranıyorsunuz. Böyle durumlarda ses yükseltmek gerekir. Ama yurtdışı alışverişi olduğu için 1 hafta daha süre vermenizi tavsiye ederim. Durum güncellemesini de buradan yaparsanız, bizim de merakımız giderilmiş olur.

Stok sıkıntısı olabilir bu aralar pandemiden dolayı depo sistemleri pek doğru çalısmıyor gibi.
Aynısı tr de başıma geldi. 2 3 gün içerisinde kargolanamzsa ellerinde ürün yoktur tedarik edilmesi bekleniyordur.
Yüksek ihtimal ürünün üretici firması önceden bir tarih veriyor ve yapay zeka bunu işliyor ama araya başka tahmin edilemeyen şeyler girip depoya girmeyince böyle problemler oluyor.
stok var gözüküyor, ve işin garibi müşteri hizmetlerine sorduğumda her şey hazır ama çıkışı verilmemiş dendi bana. umarım stok sıkıntısıdır ve stok bekleniyodur, sitede bir süre teslimata hazırlanıyor gözüküyorken, 3-4 gündür şimdi gönderiliyor diye gösteriyor siparişi fakat ne kargo var ne bir şey ve tekrar edeyim bu bilgileri siparişim kısmından değil, iletişim kısmında hangi ürün ile ilgili yardım istiyorsunuz kısmında görebiliyorum sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı