Amazon para iadesi hesabıma gelmedi

KOVL2K

Kilopat
Aldığım bilgisayardan memnun kalmayıp iade ettim, iadem sonuçlandı ve 10 Temmuz'da para iadesi yapıldı. Bankamla görüştüğümde onlara herhangi bir iade talebinin ulaşmadığını söylüyorlar, Amazon ile görüştüğümde ise iadeyi bankaya ilettiklerini söylüyorlar. Kısacası iki taraf da suçu birbirine atıyor. Akbank kullanıyorum ve banka bana provizyonda ya da bekleyen işlem olarak herhangi bir iade olmadığını söylüyor. Aynı sorunu yaşayan oldu mu, ne yapmam gerekiyor?

Düzenleme: Amazon ekiplerine bağlandım ve onlardan iadeye dair bir belge istedim. İadenin arka planda takılı kaldığını ve konunun uzman ekiplere iletileceğini, 3 gün içinde iadenin tamamlanacağı bilgisini aldım. İnansam mı bilemiyorum çünkü hepsi farklı konuşuyor. Sanırım beklemekten başka çarem yok. Amazon'un iptal, iade ve değişimde bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. Tecrübe oldu...

Son düzenleme:
Aldığım bilgisayardan memnun kalmayıp iade ettim, iadem sonuçlandı ve 10 Temmuz'da para iadesi yapıldı. Bankamla görüştüğümde onlara herhangi bir iade talebinin ulaşmadığını söylüyorlar, Amazon ile görüştüğümde ise iadeyi bankaya ilettiklerini söylüyorlar. Kısacası iki taraf da suçu birbirine atıyor. Akbank kullanıyorum ve banka bana provizyonda ya da bekleyen işlem olarak herhangi bir iade olmadığını söylüyor. Aynı sorunu yaşayan oldu mu, ne yapmam gerekiyor?
Amazondan dekont/iade faturası vs. isteyeceksiniz sonra bankaya göndereceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı