Elektronik Amazon Prime'da Akko 3068B Plus 1.723,40 TL

Garip dediğiniz marka sadece Türkiye'de bilinmiyor. Dünya'daki en büyük klavye markalarından birisi olabilir. Sitesine girerseniz her boyutta klavye ürettiklerini görebilirsiniz.

Adamlar 2016 yılında Çin'de kurulmuşlar sanki 30 senelik firma. Nasıl en büyük klavye markalarından birisi oluyorlar merak ettim.

Adamlar 2016 yılında Çin'de kurulmuşlar sanki 30 senelik firma. Nasıl en büyük klavye markalarından birisi oluyorlar merak ettim.
En köklü firmalardan demedim zaten hocam yurtdışında klavye diyince akla ilk gelen firmalardan yani en büyük firmalardan birisi. Türkiye'de bilinmiyor olması küçük bir firma ya da bilinmeyen bir firma olduğu anlamına gelmiyor, o bizim ayıbımız.

Asiri fazla sponsorluk ve isbirligi anlasmalari yaptilar o yuzden. Birde 6 senede bir suru farkli seri cikardilar. Bildiginiz seri uretimde yeni urun yapiyorlar yani oyle soyleyeyim. Adamlarin tonla farkli switch modeli var. Cherry MX Switchlerden 2 kat falan daha fazla switchleri vardir, oyle soyleyeyim.

Akko'nun kendi sitesinden alınca Türkiye'ye geliyor kargo ücreti de 7 dolar oluyor çok pahalı da değil. Özellikle vergi ödenmemesi Amazon ya da Aliexpress'e göre avantajlı.
Vergi ödersiniz her halükarda. Muhtemelen vergiyi ödeme ekranında peşin alıyordur. Aynısını Amazon ve Aliexpress de yapıyor.

En köklü firmalardan demedim zaten hocam yurtdışında klavye diyince akla ilk gelen firmalardan yani en büyük firmalardan birisi. Türkiye'de bilinmiyor olması küçük bir firma ya da bilinmeyen bir firma olduğu anlamına gelmiyor, o bizim ayıbımız.
Hayır. Yurt dışında da aslında düşündüğünüz kadar yaygın değil. Çünkü custom klavye hobisi orada çok daha yaygın olsa da hala klavye kullanıcıları küçük bir kesim ilgileniyor ve çoğu kullanıcı normal gamer klavyeler VS. alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı