Amazon TR para iadesi

Evet denedim. Robot bir oluşum orası. Önünde ne yaziyorsa onu soyluyorlar. Hatta en son gorusmem de bana sizi arayip bilgi verecegiz dediler. Ben de aramayin istemiyorum gorusmek sizinle ayni seyleri duymaktan biktim dedim. Mail ile bilgilendirin kesin bir sonuc ile ben de savcilik mi mahkeme mi neresi olursa basvuracagim sonuca gore dedim.

Mail atmayı denediniz mi? Amazon şu ana kadar ne yurt içi ne yurt dışı beni mağdur etti ortada bir sıkıntı var evet ama ısrarcı olun. Telefon ile görüşmek en iyisi en azından kopyala yapıştır olayı olmuyor.

Mail atmayı denediniz mi? Amazon şu ana kadar ne yurt içi ne yurt dışı beni mağdur etti ortada bir sıkıntı var evet ama ısrarcı olun. Telefon ile görüşmek en iyisi en azından kopyala yapıştır olayı olmuyor.
Telefonda bizim yapabilecegimiz bir sey yok diyorlar. Mail ile twitterdan amazonhelp isinli sayfaya mesaj attim bakalim birileri ilgileniyormus.
Aynı şey başıma geldi harcama itirazı yapabilirsiniz bankanızdan kanıtlarıyla beraber. Ben telefonla aradım Amazon'u sistemsel bir hata var dediler yani suçun kendileride oldugunu kabul ettiler. O sebeple şu an sakince bekliyorum ama 7-10 gün içinde para iade edilmezse direk bankama kanıtlarımla gidip harcama itirazı yapmayı düşünüyorum...
Harcama ititazini karsi tarafin bana iade yaptigini fakat 20 gundur iade hesabima yansimadi dilekcesiyle yaptim bu yeterli olmaz mi?
Bugün AmazonTR'den beyin yakan mesaj aldım arkadaşlar. Beyin yakma kısmı şu.

Ilk yazismalarimiz da paranin kartima basarili sekil de iadesinin gerceklestigi konusu. 7-8 defa mail ve arama yoluyla konustugumuz da paranin amazona gectigi ve amazonun siparisin iptalinden bir gun sonra paranin tarafima iade edildigini israrla tekrar ettiler.

Bankamla goruscekmisim ve verdikleri refarans kodunu onlara gore bu. Bankama verdigim de paranin neden hesabima yatmadigini ogrenip hesabima yatiracaklarmis. Bu olay ilk mesajlasmalar da.

Bugun ise gelen mesaj da paranin hic onlara ulasmadigi ve paramin bankamin provizyon da kaldigini dile getirdi yani param AmazonTR'ye hic gitmemis. Madem oyle bir durum var neden 10 gundur parami yatirdiginizi soyluyorsunuz?

Bankam da tam tersini iddia ediyor şube de konustugum bankacılar bana paranin basarili sekil de AmazonTR'ye gittigini soylediler ve provizyon da falan kalsaydi yatirirdik hesabiniza dediler. O gun bunlar soylendi.

Sonuç olarak içine ettiler ortaligin karman çorman ettiler. Musait bir zaman da baska bir subeye gidecegim bakalim ne diyecekler. İnşallah dedikleri gibi provizyonda falandir da parami hemen alirim hata benim olsun AmazonTr nin degil.

Gelismeleri buradan bildirecegim. Burada bu konuyu acmamin sebebi nasil basiretsiz bir olusumla karsi karsiya kaldigimi ve sizlerin bu tur durumlar da olur da karsilastiginiz zaman neler yaptigimi okuyarak sorunun üstesinden gelmeniz. Bazi Amazon fanboylari toz kondurmuyor ama olsun. Yine de herkes icin iyi bir konu oldugunu dusunuyorum.

Bugün paramı harcama itirazı ile alabildim. Yorum yapan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı