Amazon TR para iadesi

Neden durduk yere karalama yapsın ki böyle sorunlar illa oluşabilir Papara'da da ben yaşamıştım aynı dururmu yemek sepeti uygulamasında.
Nasıl çözdünüz?
Hesap hareketlerinde iade görünmüyor mu?
Düzeltme; Görünmüyormuş.
Amazon'un sizi mağdur edeceğini sanmıyorum. Mutlaka bir çözüm bulunur.
Görüldüğü üzere çözümlenemedi 23 gündür. Zaten 10 gün geçtikten sonra film koptu. Ayın 13'ün de bankaya gittip. Her yeri aradılar sag olsunlar cok yardimci oldular ugrastilar ve öyle bir iadenin olmadigini soyleyip refarans kodunun benimle hic bir ilgisinin olmadigini soylediler. Tamamen satici kaynakli dert aldim basima. Amazon sandiginiz kadar musteriye cozum odakli yaklasmiyor. Sikayetvara girdim benim gibi sorun yasayan cok varmis. Yine bu bolum de "Amazon Magduriyeti" adli 2 konu var. Bir daha bunlardan alisveris yapmayacagim. 1 ay olacak para orta da yok. Kayboldu bildigin ve hic bir sekil de çözümü yok.

Nasıl çözdünüz?

Görüldüğü üzere çözümlenemedi 23 gündür. Zaten 10 gün geçtikten sonra film koptu. Ayın 13'ün de bankaya gittip. Her yeri aradılar sag olsunlar cok yardimci oldular ugrastilar ve öyle bir iadenin olmadigini soyleyip refarans kodunun benimle hiçbir ilgisinin olmadigini soylediler. Tamamen satici kaynakli dert aldim basima. Amazon sandiginiz kadar musteriye cozum odakli yaklasmiyor. Sikayetvara girdim benim gibi sorun yasayan cok varmis. Yine bu bolum de "Amazon magduriyeti" adli 2 konu var. Bir daha bunlardan alisveris yapmayacagim. 1 ay olacak para orta da yok. Kayboldu bildigin ve hiçbir sekil de çözümü yok.

Nasıl çözdüm hemen söyleyeyim yemek siparişi verdim Online kredi kartı ile para çekildi ama meğerse o menü tam kalktığında sipariş vermişim para çekildi ama yemeği iptal ettiler bu durumu konuştum parayı göndereceğiz dediler sonra 1 gün geçti göndermediler aradım dediler ki biz parayı gönderdik bankanın alması lazım bende bankayı aradım bize öyle bir para gelmedi dediler sonra tekrar Yemeksepeti'ni aradım paranın şu an ortada beklediğini söylediler teknik bir hata var dediler işlemi iptal edip tekrar yolladılar ve olay çözüldü.

Nasıl çözdüm hemen söyleyeyim yemek siparişi verdim Online kredi kartı ile para çekildi ama meğerse o menü tam kalktığında sipariş vermişim para çekildi ama yemeği iptal ettiler bu durumu konuştum parayı göndereceğiz dediler sonra 1 gün geçti göndermediler aradım dediler ki biz parayı gönderdik bankanın alması lazım bende bankayı aradım bize öyle bir para gelmedi dediler sonra tekrar Yemeksepeti'ni aradım paranın şu an ortada beklediğini söylediler teknik bir hata var dediler işlemi iptal edip tekrar yolladılar ve olay çözüldü.
İşte işlemi iptal edip tekrar gonderemeyecek kadar basiretsiz bir olusumla ugrasiyorum. Ayni seyi ben de soyledin AmazonTr ye fakat is yapmiyorlar.

Hocam faydası olur mu bilmem ama Amazon chat'a yazmayı denediniz mi? Daha önce bir alış verişimde faydası olur diye prime üyeliği almıştım fakat kapatmayı unuttuğum için her ay otomatik para çekmiş. Amazon chat'e yazarak ödemeleri geri aldım. En azından şansınızı denersiniz.

IMG_6918 (2).PNG

Hocam faydası olur mu bilmem ama Amazon chat'a yazmayı denediniz mi? Daha önce bir alış verişimde faydası olur diye prime üyeliği almıştım fakat kapatmayı unuttuğum için her ay otomatik para çekmiş. Amazon chat'e yazarak ödemeleri geri aldım. En azından şansınızı denersiniz.

Eki Görüntüle 1040268
Evet denedim. Robot bir oluşum orası. Önünde ne yaziyorsa onu soyluyorlar. Hatta en son gorusmem de bana sizi arayip bilgi verecegiz dediler. Ben de aramayin istemiyorum gorusmek sizinle ayni seyleri duymaktan biktim dedim. Mail ile bilgilendirin kesin bir sonuc ile ben de savcilik mi mahkeme mi neresi olursa basvuracagim sonuca gore dedim.

Evet denedim. Robot bir oluşum orası. Önünde ne yaziyorsa onu soyluyorlar. Hatta en son gorusmem de bana sizi arayip bilgi verecegiz dediler. Ben de aramayin istemiyorum gorusmek sizinle ayni seyleri duymaktan biktim dedim. Mail ile bilgilendirin kesin bir sonuc ile ben de savcilik mi mahkeme mi neresi olursa basvuracagim sonuca gore dedim.

Aynı şey başıma geldi harcama itirazı yapabilirsiniz bankanızdan kanıtlarıyla beraber. Ben telefonla aradım Amazon'u sistemsel bir hata var dediler yani suçun kendileride oldugunu kabul ettiler. O sebeple şu an sakince bekliyorum ama 7-10 gün içinde para iade edilmezse direk bankama kanıtlarımla gidip harcama itirazı yapmayı düşünüyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı