Diğer Amazon'da Hawk Gaming Chair FAB V5 Oyuncu Koltuğu 3599 TL

Ben uzun süredir kullanıyorum V6 modelini, kurduktan sonra mekanik bölümlerine özellikle sırtınızı dayadığınız kısmın dişli bölümüne kutusun da gelen yağı kullanmanızı tavsiye ederim. Kullanmazsanız da sıkıntı olmuyor fakat erkenden gıcırtı yapıyor o kısım. Bir kerelik çok az yap damlattım, ufak bir ses dahi duymadım.

@GGRAVE Hocam selam öncelikle bende de hawk V6 var yeni aldım alalı 1 ay daha olmadı gıcırtı yapmaya başladı hele ki geriye doğru yaslanıncaya kadar gıcırtısı beni bitiriyor. 90 kiloyum bundan dolayıdır yağlama ile gıcırtıyı engelleyebildim demişsiniz nereye yağlayabilirim bir görüntü atabilir misiniz bana verilen kağıtta anlaşılmıyor nereyi yağlayacağım orta konsolu komple çıkarıp mı yağlayacağım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Renk farkıdır ben de çok bilgili sayılmam :)

Umarım sizinki bundan iyidir hocam ama uzun kullanımda kendini belli ediyor. Bir şey diyemiyorum.
Hocam dediğiniz gibi uzun kullanım önemli. Arştırdığım kadarı ile uzun kullanımda deri olanlar çok çabuk deforme oluyor. O yüzden deri almadım kumaş ağırlıklı olandan aldım. Araştımalarıma göre xrancer kullananlar memnun. Aralarında mükemmel fark olacağını sanmıyorum hemen hemen malzeme ve kalite olarak aynı sayılırlar diye düşünüyorum. Piyasada en çok satanlardan biri xdrive ve 1 senede derileri çok kötü bir hal alıyor tabi derinin bakımını yaparsan sorun yaşamazsın ama bizde öyle bir kültür yok :D

@GGRAVE Hocam selam öncelikle bende de hawk V6 var yeni aldım alalı 1 ay daha olmadı gıcırtı yapmaya başladı hele ki geriye doğru yaslanıncaya kadar gıcırtısı beni bitiriyor. 90 kiloyum bundan dolayıdır yağlama ile gıcırtıyı engelleyebildim demişsiniz nereye yağlayabilirim bir görüntü atabilir misiniz bana verilen kağıtta anlaşılmıyor nereyi yağlayacağım orta konsolu komple çıkarıp mı yağlayacağım bana yardımcı olursanız sevinirim.
Sorunun aynısı bende de vardı aynı bölüm aynı gıcırdama .😀 İlk olarak ben aşağıya bıraktığım bölümleri yağladım. Karşılıklı olarak 3-4 damla kadar. Yağı damlatırken kol yardımı ile sırt bölgesini hareket ettirin daha güzel yağlanıyor.
IMG_0499.jpeg

Daha sonra koltuğun alt kısmın da kalan şu yayı da yağladım.
IMG_0500.jpeg

Sorunun aynısı bende de vardı aynı bölüm aynı gıcırdama .😀 İlk olarak ben aşağıya bıraktığım bölümleri yağladım. Karşılıklı olarak 3-4 damla kadar. Yağı damlatırken kol yardımı ile sırt bölgesini hareket ettirin daha güzel yağlanıyor.
Eki Görüntüle 1820379
Daha sonra koltuğun alt kısmın da kalan şu yayı da yağladım.
Eki Görüntüle 1820380
hocam bu sarı olanın tam olarak neresi anlaşılmıyor 😅

hocam bu sarı olanın tam olarak neresi anlaşılmıyor 😅
Değerli hocam. Sarı olan kısım sırtınızı yasladığınız da kuvvetin neredeyse hepsini üstlenen kısım. Montaj yaparken fark etmişsinizdir ki içerisin de bir dişli var. O kısıma yağı damlatmadan önce kapaklarını çıkarın ve aşağı yukarı hareket ettirirken damlatın. Çoğu kullanıcı bu gıcırtıdan şikayetçi fakat 3-5 damlalık olayı var sadece. Daha açıklayıcı olması için eve girdiğim de fotoğrafını da eklerim.

Gıcırtı olayı çoğunda var sanırım. Ben xDrive kullanıyorum aldıktan çok kısa süre gıcırdamaya başladı hem de öyle böyle değil. Yan kapakları da öyle bir yapmışlarki demonte etmek mümkün değil zorla aralayıp yukarıdan damlattım. Yıl geçti gıcırmada olmadı bir daha.

Geri
Yukarı