Amazon'dan Alışveriş Yapmak

MYFO

Hectopat
Öncelikle merhaba, daha önce yurt dışından hiç alışveriş yapmadım. Tecrübesizim ben, Amazon'dan 567 dolarlık bir alışveriş yapacağım ama bu bana gümrük vergisi ile ne kadar olacak ve toplam ne kadara mal olacak? Bir de kargo elime ne zaman ulaşır? Bilgili kişiler yazarsa sevinirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün linkini atar mısın? Üyeysen ve adreslerinde Türkiye adresin yazıyorsa sepete eklemeden önce görünüyor fakat üye değilsen veya adresin kayıtlı değilse ödeme yaparken vergi ve kargo ücretini görüyorsun. Amazon ücreti senden ürünü satın alırken alıyor ondan sonradan ekstra bir şey çıkmıyor hatta bazen ödediğinden daha az vergi çıkıyor ürüne ve Amazon böyle bir şey durumunda ekstra ödediğin parayı sana iade ediyor.

Ürünün linkini atar mısın? Üyeysen ve adreslerinde Türkiye adresin yazıyorsa sepete eklemeden önce görünüyor fakat üye değilsen veya adresin kayıtlı değilse ödeme yaparken vergi ve kargo ücretini görüyorsun. Amazon ücreti senden ürünü satın alırken alıyor ondan sonradan ekstra bir şey çıkmıyor hatta bazen ödediğinden daha az vergi çıkıyor ürüne ve Amazon böyle bir şey durumunda ekstra ödediğin parayı sana iade ediyor.
Merhaba,
Kusura bakmayın rahatsız ettim, şimdiye kadar internetten alışveriş yapmadım. ancak küçük kardeşim için amazon.com dan birtane mouse almak istiyorum. sizden rica etsem link versem nekadar gümrük ödemem gerektiğini bana söyliyebilirmisiniz lütfen. çünkü şöyle bi durum gelişti. ayni markanın kablolu mausein sayfasının sag tarafında nekadar gümrük ödemem gerektiği tahmini yazıyor ancak ayni markanın kablosuz olanı sag tarafında gümrük ile ilgili bir şey yazmıyor.birde check out yapıp kargo secenegine gelince normal 10$ ilk kargo seçeneğindeki Yanina sole bi dipnot var.eger express yerine normal kargo secerseniz kapıda gümrük odeme ihtimaliniz olabilir.ben kablosuz olanı almak istiyorum ancak kapıda ek ücret odeme cikmasindan bi anda fiyatın 2-3 kati olmasında korkuyorum bu yeni çıkan gümrük yasası ile.
bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz lütfen?
cos tesekkur ederim.

Amazon Link

Dosya Ekleri

• 12.png
    12.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 49
  • 1234.png
    1234.png
    627,2 KB · Görüntüleme: 52
  • 12345.png
    12345.png
    165,5 KB · Görüntüleme: 38
@Atraban Merhaba, attığınız ürün Amazon tarafından satılmadığı için öyle bir şey olmuş olabilir fakat ben sepete eklediğimde 9 Dolar kargo parası ve 12 Dolar da vergisi çıkıyor. 77,79 Dolara denk geliyor. Bir de ürün alacaksanız TL olarak değil USD olarak alın. Amazon'un kuru biraz fazla. Bankanız çevirirse daha iyi olur.

amazon.png

@Atraban Merhaba, attığınız ürün Amazon tarafından satılmadığı için öyle bir şey olmuş olabilir fakat ben sepete eklediğimde 9 Dolar kargo parası ve 12 Dolar da vergisi çıkıyor. 77,79 Dolara denk geliyor.

Eki Görüntüle 469967
yardımınız için çok teşekkür ederim.peki zaman total 77.79 ödeme yapıldıktan sonra kapıda veya gümrükte ek birşey ödemicem dimi?

Hayır ödemeyeceksiniz hatta gümrük vergisi daha az ödenirse Amazon size iade yapıyor ama hiçbir zaman ödediğinizden fazla çıkmıyor. Ek olarak o ürün yerine daha ucuza bunu alabilirsiniz:

@Atraban Ek olarak o ürün yerine bunlara bakabilirsin:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı