AMD 5nm için kolları sıvadı! Intel karşılık verecek mi?

AMD kolları sıvadı 2021 yılında 5nm işlemciler sızdı. Cezanne ve de Van Gogh işlemci mimarileri sızdırıldı. Peki 5nm nasıl gelecek?

AMD ve de TSMC mühendisleri 5nm için 2021 yılında hacimli üretim için yeşil bayrak verdi! Ayrıca 2024 yılında 3nm gibi rekor bir nanometre değeri için uzman ekipler Ar-Ge altyapısı oluşturmaya başladı bile.

Teknoloji severler için Intel ve de Texas Insturments 10nm için hazırlanıyor "tiger Lake" LGA 1200 soket yapısı düşünülüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD kolları sıvadı 2021 yılında 5nm işlemciler sızdı. Cezanne ve de van gogh işlemci mimarileri sızdırıldı. Peki 5nm nasıl gelecek?

AMD ve de tsmc mühendisleri 5nm için 2021 yılında hacimli üretim için yeşil bayrak verdi! Ayrıca 2024 yılında 3nm gibi rekor bir nanometre değeri için uzman ekipler ar-ge altyapısı oluşturmaya başladı bile.

Teknoloji severler için Intel ve de texas ınsturments 10nm için hazırlanıyor "tiger Lake" LGA 1200 soket yapısı düşünülüyor.

AMD ciddi bir fark açtı ama Intel'in kolları uzun olduğu için bu yeni yeni insanlar tarafından biliniyor zaten Intel'den artık ciddi bir atak gelmezse AMD'de rahavete kapılmazsa sonu kötü bitecek.

AMD kolları sıvadı 2021 yılında 5nm işlemciler sızdı. Cezanne ve de van gogh işlemci mimarileri sızdırıldı. Peki 5nm nasıl gelecek?

AMD ve de tsmc mühendisleri 5nm için 2021 yılında hacimli üretim için yeşil bayrak verdi! Ayrıca 2024 yılında 3nm gibi rekor bir nanometre değeri için uzman ekipler ar-ge altyapısı oluşturmaya başladı bile.

Teknoloji severler için Intel ve de texas ınsturments 10nm için hazırlanıyor "tiger Lake" LGA 1200 soket yapısı düşünülüyor.

Alamayacağımız için yine oturup YouTube'den videolarını izleyeceğiz. 😅

Acaba AMD soket değiştirecek mi? Yine Intel çorap gibi soket değiştirecek mi?
AMD için soket değişim zamanı geçiyor bile. Bu yıl çıkacak 4000 serisi son olacak.

Geri
Yukarı