AMD ekran kartı ile capture card ile yayın yaparken ekran klonlamanın aktif olması gerekiyor

YuffusAbi

Zeptopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Esnaf
Dostlar merhaba. Oyun içerikleri ürettiğim Twitch ve YouTube kanalına sahibim. Yayınlarımı ve oyunlarımın kayıtlarını 2 PC üzerinden gerçekleştiriyorum. Yani bir PC de oynarken diğer PC'den capture Card aracılığı ile kayıtlarımı alıyorum. Bu ay oyun bilgisayarım için yeni ekran kartı aldım AMD 6900XT. Oyun oynadığım PC'deki görüntüyü yayın bilgisayarıma gönderebilmem için AMD Adrenalin programından ekran klonlamayı aktif etmem gerekiyor. Aktif edersem oyun pcsinde ki görüntü yayın bilgisayarına gidiyor. Fakat klonlama aktifken maksimum 1920x1080 p çözünürlüğe ve yalnızca 16:9 ölçeğinde kullanmama müsaade ediyor. 2K bir monitöre sahibim. CS:GO, Valorant gibi rekabetçi oyunlarda 1280x960 4:3 ayarlarda oynamak, triple-a kalite oyunları da haliyle 1440p de oynamak isterim. Eğer herhangi bir oyunu 4:3 görüntü ölçeğine ya da herhangi bir oyunu 1440p çözünürlüğe çekersem AMD Adrenalin programında ki klonlama devre dışı kalıyor ve yayın bilgisayarıma giden görüntü artık gitmiyor. Daha önceki ekran kartım olan NVIDIA 2070 Super ile böyle bir sorun yaşamadım, istediğim çözünürlükte ve görüntü ölçeğinde oyun oynarken yayın yapabildim ve kayıt alabildim. Bu konuda yaşadığım problemi yaşamış ya da yaşamamış çözümü bilen arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Yardım etmek isteyenlere ve yardım edebilecek arkadaşlara peşinen teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı