AMD ekran kartı pişman eder mi?

M3HM3TY

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, farkındayım bayağıdır ekran kartı ile ilgili konu açıyorum farkındasınız ki kur anlamında çok şey oldu. Benim almak istediğim sisteminde fiyatı bayağı bir artmış. Maalesef AMD almak zorunda kalacağım gibi görünüyor fırsat NVIDIA sistem bulamazsam. AMD kullanmak istemesem de almak zorundaymışım gibi gözüküyor pişman eder mi yoksa Intel'e mi yönelmeliyim? AMD'nin driver sıkıntılarını yaşamak istemiyorum çünkü. Kumar oynayacakmışım gibi hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'de driver sorunu yok demek için AMD'nin avukatı olmak lazım hocam. Hızlı başlatma ayarınız açık olduğu için bile hata alabiliyorsunuz, bu elbette sorun yaşarsınız demek değil ancak AMD ekran kartı alırken ufak tefek yazılımsal problemler ile karşılaşmaya da bence hazır olun. RX 6000 serisi ekran kartı kullanıp sorun yaşayanda var, RX 470 kullanıp 7 yıldır bir defa sorun yaşamamışlarda var. Bence fiyat göz önünde tutulduğunda profesyonel anlamda bilgisayarı kullanmıyorsanız ara sıra yaşanacak ufak aksaklıklar çok da sorun yaratmaz.

3-4 aydır RX 6600 XT kullanıyorum. GTX 1650'den geçtim. GTX 1650'de Photoshop olsun, video düzenleme yazılımları olsun, kullanırken monitör gidip geliyordu. Çünkü sürücü çöküyordu. Ve yazılım direkt kapanıyordu. RX 6600 XT'de hiç sorun yaşatmadı.

Ben yaklaşık 3 senedir RX580 kullanıcısıyım başlarda sorun yaşamadığımı düşünüyordum. Sonralarda daha iyi anlamaya başladıkça aslında yaşadıklarımın sorun olduğunu anladım. Dönem dönem yeni gelen güncellemeleri yaptığımda bilgisayarı açamıyordum yani görüntü alamıyordum siyah ekranda kalıyor, resetlediğimde ise ekran kartını PC okumuyordu bu durumda driveri silip tekrar yükleme yoluna başvuruyordum bu şekilde düzeliyordu. Yazılım olarak ben çok sorun yaşadım ama hiç yaşamayanlarda var F/P olarak baktığımızda tabii ki bunlara katlanmak zorundayız. O yüzden kullanma demem ama eğer kullanacaksan bazı durumlara hazırlıklı olmanı tavsiye ederim.

AMD'de driver sorunu yok demek için AMD'nin avukatı olmak lazım hocam. Hızlı başlatma ayarınız açık olduğu için bile hata alabiliyorsunuz, bu elbette sorun yaşarsınız demek değil ancak AMD ekran kartı alırken ufak tefek yazılımsal problemler ile karşılaşmaya da bence hazır olun. RX 6000 serisi ekran kartı kullanıp sorun yaşayanda var, RX 470 kullanıp 7 yıldır bir defa sorun yaşamamışlarda var. Bence fiyat göz önünde tutulduğunda profesyonel anlamda bilgisayarı kullanmıyorsanız ara sıra yaşanacak ufak aksaklıklar çok da sorun yaratmaz.

Oyun için alacağım hata yaşamayacağımı bilsem AMD alacağım ama işte.

Alırsam 6650XT veya 6700 alacağım muhtemelen.

Geri
Yukarı