AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

Zamanında alanlara eyvallah sözüm yok da, günümüzde artık çok uyguna bulunmadığı sürece tercih edilecek bir kart değil. 4060'ın dehşet düşük güç tüketimleri ve yeni nesil RT/Tensor çekirdekleri kolayca öne geçiriyor kartı.
Hocam ben 14 kasımda aldım 2018'de. Hala kullanıyorum.

4090 yerine biraz daha ekleyip NVIDIA'yı satın alırım.
Tesla alırsın birde elon musk ile kanka olursun daha iyi.

Hocam 2080 Ti kullanıyorum. Pek bir oynadığım oyun yok ve beni idare ediyor. Ağır Oyun falan oynayacaksanız tabii ki 4080 modellerini alırsınız. Ben kendi açımdan konuştum.

Vallahi ben de 4070 kullanıyorum bu devirde NVIDIA ve RTX serisi kullanıyorum demek için 4000 serisinden başkası hikaye. Misal benim gözümde RTX 3000 serisi RX 6000'in yanında tırışka kalıyor.

NVIDIA en kral mimariyi de, RT + Tensör + Optical Flow çekirdeklerinin de en babasını buraya koymuş. Pascal mimarisinden beri tek dişe dokunur jenerasyon bu oldu.

Ben RTX 4090'ın üstüne -60.000 TL zarara girip RX 570 alırım.

Adın çıkacağına canın çıksın lafı doğru bu açıdan. Zamanında bazı ekran kartları sıkıntılıydı. Üstelik üstüne bir de hatalı driver olunca yeme de yanında yat hesabı. Şimdi ise daha da durum azalmış durumda. Sonuçta eski ekran kartlarının kötü olması her ekran kartının kötü olacağı anlamına gelmiyor.

Niye bu kartlara karşı ön yargı var? İnsanlar niye kötülüyor?

Eskiden 6600 XT kullanmış birisi olarak benim buraya tek cevabım konu "iş" olduğunda AMD'nin hamamdaki kadınlar gibi bayılması oluyor.

Yok kardeşim CUDA rakipsiz. Millet 7/24 oyun mu oynayacak da AMD'ye sonsuza kadar bel bağlasın? Aldın bugün ekran kartı, 2 sene sonra üniversitede render yapacaksın gidip 8 yaşında NVIDIA'dan bile tokat yiyorsun. Seni oyun performansı mı kurtaracak? Hayır.

AMD, NVIDIA'ya rakip bile değil o yüzden %10-15 pazar payının üzerinde oturuyor NVIDIA %80+ takılırken.

Yeni konular

Geri
Yukarı