AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

ANKARALI NAMIKK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yeni PC alacağım arkadaşlarım diyor illa NVIDIA ekran kartı al AMD alma pişman olursun. Hata veriyor, çöküyor, sürücüleri zaten sıkıntılı diyorlar, neden? Bir arkadaşım AMD RX 570 kullanıyor ilk çıktığında almıştı hiç öyle bir şey yaşamadım dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni PC alacağım arkadaşlarım diyor illa NVIDIA ekran kartı al AMD alma pişman olursun. Hata veriyor, çöküyor, sürücüleri zaten sıkıntılı diyorlar, neden? Bir arkadaşım AMD RX 570 kullanıyor ilk çıktığında almıştı hiç öyle bir şey yaşamadım dedi.

Forumda açılan 10 ekran kartı sorunundan minimum 8'i AMD ekran kartı. Daha önce kullanmadım fikir belirtmeyeyim.

Sisteminizin diğer bileşenleri düzgün modeller ise hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

AMD iyidir. Özellikle masaüstü ise işlemci Amd olmalı. Ekran kartı ile ilgili sorunlar çıkar ama ya windows ya da kart güncellemesi ile fazla geçmeden çözülür.

AMD İşlemci tarafında çok büyük bir gelişme kaydetti. Fakat Ekran kartı tarafında hala fiziksel değil yazılımsal problemlerle boğuşuyorlar. Şu son 4 yıla baktığımızda bu alanda da çok çok büyük adım attılar ama NVIDIA seviyesine gelebildiklerini düşünmüyorum. Fakat bu hızla gelişmeye devam ederlerse de önümüzdeki yıllarda başa baş hale geleceklerine inanıyorum.

Rekabet her zaman iyidir. Kullanıcıyı korur.

NVIDIA daha rahat ve sorunsuz geliyor insanlara oysaki AMD kartlar Türkiye şartlarında tam bir F/P

Geri
Yukarı