AMD ekran kartları neden sevilmiyor?

Niye bu kartlara karşı ön yargı var? İnsanlar niye kötülüyor?

Kısa ve öz yanıt vereyim: Fanboylar her fırsatta AMD'yi kötülemek yer arıyor ve olduğundan fazla kötülüyorlar, halbuki driver sorunları eskiye göre yok denecek kadar azaldı.

Kırmızı çizgi yine düz takılmış. O Q3 2020'deki %20+ payı görüyorsun değil mi? AMD'nin son yıllarda en berbat takıldığı dönemi o, Wattmanların havada uçuştuğu 5700 XT yılları.

Bugün hala onun bile üzerine çıkamamalarının temel sebebi ne Ray Tracing, ne DLSS, ne sürücüler. İş, yapay zeka dedin mi yok herifler.

Kırmızı çizgi yine düz takılmış. O Q3 2020'deki %20+ payı görüyorsun değil mi? AMD'nin son yıllarda en berbat takıldığı dönemi O, WattMan'ların havada uçuştuğu 5700 XT yılları.

Bugün hala onun bile üzerine çıkamamalarının temel sebebi ne Ray Tracing, ne DLSS. İş, yapay zeka dedin mi yok herifler.

Bir ara %24'ten mi ne inmiş doğru muyum?

Bugün hala onun bile üzerine çıkamamalarının temel sebebi ne Ray Tracing, ne DLSS, ne sürücüler. İş, yapay zeka dedin mi yok herifler.

6 Aralıkt'da Yapay zekaya giriş yapacaklar herhalde. Tanıtım var.

Advancing_aı​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir ara %24'ten mi ne inmiş doğru muyum?

6 Aralıkt'da Yapay zekaya giriş yapacaklar herhalde. Tanıtım var.

Evet %25'e vurdular bir ara sonra çizgi aşağı kaydı. Aralık 2022'de yapacakları yapay zeka işlerini şimdi yapıyorlar. Bakalım nasıl çevirecekler buradan, NVIDIA hali hazırda tüm şirketleri kendisine bağladı ve tüm yapay zeka programları NVIDIA & CUDA uyumlu yapılıp çalışıyor.

Misal 7800 XT ile RTX 3050 aynı performansı veriyor. Ancak ve ancak AMD tabanlı çalışan 1-2 "indie" yapay zeka yazılımı tam performans verdirebiliyor.

Evet %25'e vurdular bir ara sonra çizgi aşağı kaydı. Aralık 2022'de yapacakları yapay zeka işlerini şimdi yapıyorlar. Bakalım nasıl çevirecekler buradan, NVIDIA halihazırda tüm şirketleri kendisine bağladı ve tüm yapay zeka programları NVIDIA & CUDA uyumlu yapılıp çalışıyor.

Misal 7800 XT ile RTX 3050 aynı performansı veriyor. Ancak ve ancak AMD tabanlı çalışan 1-2 "indie" yapay zeka yazılımı tam performans verdirebiliyor.

Büyük ihtimalle nod AI ile ilgili bir şey. Ortaklarını ve planlarını söylerler.

Büyük ihtimalle nod AI ile ilgili bir şey. Ortaklarını ve planlarını söylerler.

Yapsınlar sonuçta devir yapay zeka devri. AMD kaybedeceği şey daha az olan taraf olmasına rağmen kumarı ilk oynayan NVIDIA oldu. Daha erken davranmaları gerekirdi.

Neyse her türlü bu yapay zekaya girilecekti bakalım yol haritaları nasıl olacak.

Evet %25'e vurdular bir ara sonra çizgi aşağı kaydı. Aralık 2022'de yapacakları yapay zeka işlerini şimdi yapıyorlar. Bakalım nasıl çevirecekler buradan, NVIDIA halihazırda tüm şirketleri kendisine bağladı ve tüm yapay zeka programları NVIDIA & CUDA uyumlu yapılıp çalışıyor.

Vallahi ben merak ediyorum açıkçası iyi yatırım alırlar, ya da iyi iş yaparlar orası artık kendilerine kalmış. Ama izlemesi zevkli olacak.

Yapay zeka zaten iş sektörüne lazım. Oyunlarda yeni geliyor. Şirketleri kendi üstüne çekip programlarını ona göre optimize etmeleri lazım diye düşünüyorum.

Sonuçta birbirlerinin elinden tutmasalar bile kim iyi çalışırsa o kazanıyor.

2-3 Yapay zeka üstünde çalışıyorlar sanırım iş için.

Son düzenleme:
Vallahi ben merak ediyorum açıkçası iyi yatırım alırlar ya da iyi iş yaparlar oraları artık kendilerine kalmış ama izlemesi zevkli olacak.

Yapay zeka zaten iş sektörüne lazım. Oyunlarda yeni geliyor. Kendi ortaklarını ve partnerlerini kendi üstüne çekip programlarını ona göre optimize etmeleri lazım diye düşünüyorum.

Sonuçta birbirlerinin elinden tutmasalar bile kim iyi çalışırsa o kazanıyor.

NVIDIA hizmetini ve ürünlerini ucuz satmıyor "tekel" olduğundan, AMD için ekonomik çözümlerle yatırım almaları zor olmaz. Yalnızca daha aç ve agresif takılmaları lazım pazarda.

Son 3 senede teknoloji nasıl değişti, yapay zeka nasıl ortalığı ele geçirdi. Maskeleri taktın, çıkardın dünya değişmiş. AMD ise bu esnada bol bol yatış yaptı NVIDIA yapay zeka atılımlarına çuvalla para harcarken. Sonunda da hisseleri gökyüzüne vurdu, en değerli teknoloji şirketlerinden birisi oldular.

Şahsen Lisa Su'dan böyle bir öngörüsüzlük beklemezdim, resmen oturup NVIDIA'yı izlediler.

NVIDIA hizmetini ve ürünlerini ucuz satmıyor "tekel" olduğundan, AMD için ekonomik çözümlerle yatırım almaları zor olmaz. Yalnızca daha aç ve agresif takılmaları lazım pazarda.

Son 3 senede teknoloji nasıl değişti, yapay zeka nasıl ortalığı ele geçirdi. Maskeleri taktın, çıkardın dünya değişmiş. AMD ise bu esnada bol bol yatış yaptı NVIDIA yapay zeka atılımlarına çuvalla para harcarken. Sonunda da hisseleri gökyüzüne vurdu, en değerli teknoloji şirketlerinden birisi oldular.

Şahsen Lisa Su'dan böyle bir öngörüsüzlük beklemezdim, resmen oturup NVIDIA'yı izlediler.

Hocam bence tahmin edemedi. Zaten şu yapay zeka daha yeni başladı sayılır inşallah ayak uydurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı