AMD ekran kartlarında WattMan vb. sorunlar devam ediyor mu?

27.01.2023 tarihinde aldığım RX 6700 Sapphire Pulse modelini 28.01.2023 tarihinde iade etmek zorunda kaldım. Akşamına taktığım kartı 5-6 saat kullanmama rağmen 5 kere WattMan hatası aldım. PSU olarak da Sharkoon SPH650 V2 modelini kullanmaktayım. PSU ile mi alakalı bilmiyorum ama benim için gerçekten büyük bir hayal kırıklığı oldu.

27.01.2023 tarihinde aldığım RX 6700 Sapphire Pulse modelini 28.01.2023 tarihinde iade etmek zorunda kaldım. Akşamına taktığım kartı 5-6 saat kullanmama rağmen 5 kere WattMan hatası aldım. PSU olarak da Sharkoon SPH650 V2 modelini kullanmaktayım. PSU ile mi alakalı bilmiyorum ama benim için gerçekten büyük bir hayal kırıklığı oldu.
Sapphire pulse marka kart OC li versiyonu ise belki fabrikasyon çıkışlı fazla oc atılmıştır, bunun için 100-200mhz düşürerek frekans hızını, wattman alma şansınız azalır.

PSU ya yormak mantıksız. Driverdan da yiyebilirsin, ram MHz uyumsuzluğunsa yiyebilirsin, fan ayarını manuele çekince yiyorum ben misal, güncel driverda her PC açıldığında wattman yiyorum. Eski driverda yemiyorum.

Ayrıca psu markası önermeyin önerilecekse model önerin coolermasterın, fsp nin bir sürü dandik psu modeli var. Önemli olan model.

Yeni konular

Geri
Yukarı