AMD FidelityFX Super Resolution FPS Testi

AMD'nin FidelityFX Super Resolution teknolojisini RiftBraker oyununda test ettim. AMD mühendisleri harika bir iş çıkarmış gerçekten. Radeon Software Sürümü: 21.6.1.
Not: FSR aktifleştirildiğinde bazı grafik ayarları otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
  • Anakart: MSI MPG X570 GAMING Plus
  • RAM: Corsair 8x2 3200MHz.
  • Ekran kartı: Sapphire 6700 XT Nitro+
  • SSD: Samsung 970 EVO+
  • PSU: Thermaltake Toughpower 850
Sonuçlar:

FSR TEST.jpg

Screenshot_9.png
Screenshot_10.png

Mükemmel ya. Performansı iki katına çıkarıyor resmen. Resimlerden pek bir şey anlayamadım, görüntü kalitesi olarak bir fark hissettin mi?

@erturkyunus44 FSR kapalı ile FSR Ultra arasında görsel olarak çok fark var mı? Resimlerden anlamak biraz zor.
FSR Ultra ile FSR kapalı arasında neredeyse hiçbir fark yok. Hatta FSR Ultra daha güzel bile diyebilirim. FPS arttığı için de daha güzel geliyor olabilir ancak yakından bakıldığında çözünürlük farkı belli oluyor tabi.

Bu özelliğin tez zamanda RDR 2 ve Cyberpunk 2077 gelmesini temenli ediyorum özellikle RDR 2 ihtiyacı var mesela bendeki RX 5600XT ile Ultra 1080p çözünürlükte ortalama 45 FPS alıyorum eğer fsr gelirse bu değer fazlasıyla artar RDR 2'ye NVIDIA DLSS getiriyor inşallah fsr gelir.

Bu özelliğin tez zamanda RDR 2 ve Cyberpunk 2077 gelmesini temenli ediyorum özellikle RDR 2 ihtiyacı var mesela bendeki RX 5600XT ile Ultra 1080p çözünürlükte ortalama 45 FPS alıyorum eğer fsr gelirse bu değer fazlasıyla artar RDR 2'ye NVIDIA DLSS getiriyor inşallah fsr gelir.
Çok haklısınız Volkan bey. Söylediğiniz her iki oyunu da sistemi yeterli düzeyde olmadığı için deneyimleyemeyen birçok PC oyuncusu mevcut. Bu iki oyun AMD FidelityFX Super Resolution'ın yelpazesi içerisine girdiği takdirde birçok PC oyuncusu bu oyunları deneyimleme şansı bulacak. Aynı zamanda daha önceden daha düşük performansla deneyimlemiş oyuncular da daha yüksek performans alarak bu oyunları oynarken tabiri caizse kendilerinde geçeceklerdir.

Çok haklısınız Volkan bey. Söylediğiniz her iki oyunu da sistemi yeterli düzeyde olmadığı için deneyimleyemeyen birçok PC oyuncusu mevcut. Bu iki oyun AMD FidelityFX Super Resolution'ın yelpazesi içerisine girdiği takdirde birçok PC oyuncusu bu oyunları deneyimleme şansı bulacak. Aynı zamanda daha önceden daha düşük performansla deneyimlemiş oyuncular da daha yüksek performans alarak bu oyunları oynarken tabiri caizse kendilerinde geçeceklerdir.
Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum Borgore bey. Aynı zamanda FSR ile alacağımız FPS'nin artışı ile 144 Hz ve üstü monitör kullanıcılarının monitörlerinin yüksek tazeleme hızı özelliğini de tamamen kullanmalarını sağlayacaktır.

Geri
Yukarı