AMD HD6950 Ekran kartı sıcaklığı

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemimi belirteyim;
*İşlemci: AMD FX4100.
*Ekran kartı: AMD HD6950.
*Ram: 8 GB.
*İşletim sistemi: Windows 10.
Ekran kartım çok ısınıyor. Ekran kartım boşta iken 55-60 derecelerinde geziyor grafik seviyesi ortalama bir oyuna girince 10 dk da 80 derecesini görüyor. GTA 5 gibi oyunlarda ise 85-86 olduğu zamanlar oluyor. Bir bilgisayarcıya götürdüm ekran kartının metal bloğu sıcaklığı dışarı atamıyor dedi. Ne yapmam lazım? Ek olarak bir şey söylemek gerekirse şöyle bir yola başvuruyorum ekran kartı ısındığı zaman kasanın yan kapağını açık tutup öyle oynuyorum bu sayede ısı GTA 5 oynarken 70-75 derece civarlarında geziyor.

O kart için çok normal, 200W TDP değeri var o kartın. Kasanızın hava akışı iyi değilse o değerlerde tutabildiğinize bile şükredin bence. Havalar zaten aşırı sıcak, kasanın içi de doğal olarak sıcak olduğundan yapabileceğimiz çok bir şey yok. Kartı fazla ısıtmamaya çalışın bu zamanlarda. Bende de HD 6850 vardı, 75 dereceyi geçtiğini görmüyordum normalde fakat bu sıcaklıklarda kart 80 dereceye dayanıyordu.

Aynısını kullandım, kartı zorlamak için Unity oyunları indirmiştim kart 85 dereceye çıkıyordu. Çok eski bir kart ve çok güç tüketiyor ucuzdan sat kurtul bence.

Kapağı açtığında 70-75 derece mi? e ne güzel işte maks değerler bu şekildeyse devam.

Aynısını kullandım, kartı zorlamak için Unity oyunları indirmiştim kart 85 dereceye çıkıyordu. Çok eski bir kart ve çok güç tüketiyor ucuzdan sat kurtul bence.

Kapağı açtığında 70-75 derece mi? E ne güzel işte maksimum değerler bu şekildeyse devam.

Ama kasanın kapağı açık oynamak zarar verebilir diye biliyorum.

Geri
Yukarı