AMD mi, NVIDIA mı?

Şu an bunları karşılaştırmak çok saçma. Çünkü stok sıkıntısı ve mining olayları var. Stoklar düzelince ve mining olayları azalınca fiyatlarını karşılaştırmanız daha sağlıklı.
Stokların düzelmesi 2 yıldan fazla bile sürebilir. 2 yıl sonra konuya mesaj yazmak saçma olur. Şuan 8 mart, ben 2 yıl sonrasını tahmin edemem. Sizin öyle bir yeteneğiniz varsa bize söyleyin de bizde de bilelim.

Model belirmemişsiniz AMD kullanıcısı olarak bir ara drıver sorunu vardı evet doğru ama artık çözüldü gibi ben hiç sorun yaşamamaya başladım ve çevrede diğer AMD kullananlarında sorunları çözülmüş durumda

AMD

Genelde Linux kullandığım için, Linux dağıtımlarının bazılarında NVIDIA sürücüsü kurmak zorlu oluyor, hatta kursam bile düzgün çalışmıyor. O yüzden yeni bir ekran kartı alırsam AMD alırım, dağıtımı kurunca zaten kendisi sürücüyü hallediyor, bir şey yapmam gerekmiyor.

Direkt marka sormak yerine karşılaştıracağımız modelleri söylemeniz daha iyi olur. Çünkü hangi firmanın iyi olduğu modelden modele değişiyor.

Hangi model? Kullanıma göre değişir, NVİDİA'nın Adobe programlarına özel yazılımları var o yüzden Adobe kullanıcıları seçebilir, yayıncılara özel de bir kaç oyuncağı var yayın açan da NVİDİA seçebilir, oyunda RTX+DLSS benim olmazsa olmazım diyen de NVİDİA seçebilir, fakat oyunda sadece FPS değerleri önemli, diğer teknolojiler pek umrumda değil diyorsanız AMD seçilir, bu tamamen öznel bir şey. Kişinin bütçesine, alacağı modele ve yaptığı işlere bakıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı