AMD neden mi kalitesiz?

Siz hangi üreticiyi tercih edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    135
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi bu ne oluyor? Downclock yapıp üstüne voltaj yükseltiyorsun demek. Anlamadıysan bazen bu bazen de undervolt yaparak çalıştırıyoruz kartı. Bir gün uğraş.
Adam akıllı fanboy olunur en azından da bazı şeyler kabul edilir. AMD kullanıp bunlarla uğraşmamış olduğunuz için şanslısınız mı desem yoksa uğraşmadığınız için şanssız mıyım desem bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi trajikomik şeyler yazılıyor. Kaçıyorum ben buradan.
AMD kart alıp iyi kötü yanlarını gocunmadan söyleyebilen birisi olarak mahvetti beni burası 😂
Arkadaşı alıntalamayacağım çünkü inanılmaz yazım hataları var bunun için çeza almak istemiyorum. Downclock yapmak demek kartın stabilitesini arttırmak demek mi sadece? RX 5700XT kullanıyorum bugüne kadar hiçbir ayara dokunmadım ne yani ben çok şanslı birimiyim? AMD yazılım yönünden NVIDIA kadar başarılı değil ama bu onların kötü bir firma olduğunu mu gösteriyor? Kaldı ki AMD kartın kendisini üretmiyor sadece GPU'yu üretiyor, PCB'yi anlaştığı firmalar üretiyor.

Arkadaşı alıntalamayacağım çünkü inanılmaz yazım hataları var bunun için çeza almak istemiyorum. Downclock yapmak demek kartın stabilitesini arttırmak demek mi sadece? RX 5700XT kullanıyorum bugüne kadar hiçbir ayara dokunmadım ne yani ben çok şanslı biri miyim? AMD yazılım yönünden NVIDIA kadar başarılı değil ama bu onların kötü bir firma olduğunu mu gösteriyor? Kaldı ki AMD kartın kendisini üretmiyor sadece GPU'yu üretiyor, PCB'yi anlaştığı firmalar üretiyor.

Downclock kartın stabilitesini arttırmak diye bir şey mi dedim? Kartta blackscreen hatası varsa ve kullanmak istiyorsan R9 390X'de voltajı arttırıp VRAM ve GPU saat hızlarını düşürmen gerekiyor. Bende keyfiyetten uğraşmıyorum bunlarla. Madem PCB düzgün değil gitsin başkasına yaptırsın hangi parça olursa olsun tüketicisi para vererek alıyor. Fazlar düzgün bir biçimde işini göremiyorsa desinki bu buna olmaz milleti parasıyla mağdur etmeyin desin çok mu zor?
Kaldı ki kimse keyfiyetten downclock ya da undervolt yapmaz aldığınız 5700XT'ler bir süre sonra elinize gelirse anlarsınız ne demek istediğimi şimdi yok downclock ne undervolt ne bilmiyor dersin de bir blackscreen-WattMan hatası al o zaman görürsün downclock neymiş undervolt neymiş.
Downclocku voltaj düşürme olarak algılayan sizsiniz gelip burada boş yapıyorsunuz bir de çok biliyormuş gibi.

AMD, Bim gibidir. Fakirin yardımına koşar ama bazı ürünleri kaliteli bazı ürünleri de dandiktir. NVIDIA, Migros gibidir. Her ürünü sorunsuz ve kalitelidir. NVIDIA asla pişman etmez.

WattMan veya mavi ekran hatası almayanlar tabii AMD güvenlidir diyecek normal. Herkeste olacak diye bir şey yok.

Hocam işte sorun da orada sorun yaşayanları görmezden geliyorlar downclocku voltaj düşürme olarak algılayıp üstüne bir de konuşuyorlar ardından biz bilgisiz oluyoruz. Herkeste olacak diye bir şey yok bu doğru ama sorun yaşayan ciddi bir kitle var mı var.

Bu arada anlaşılması zor devrik cümleler kurduğum için kusura bakmayın modelim böyle.

Bütçen yeterliyse İntel/Nvidia bu ikiliden vaz geçmeyeceksin. Sırf 1000 lira daha ucuz olsun diye AMD sistem dizersin başlarda süper gider herşey sonra problemlerle uğraşırsın.

Neyse bence yazdıklarım fazlasıyla yeterli artık AMD alanların ücretsiz hayat koçu olabilirim özellikle para verip de rezil olanlara. Wattman ve blackscreen sorunuyla iç içe yaşamış reball tecrubeleri olan biri olarak bence oldukça faydalı olabilirim.
Ve bu arada gpularında kaliteli bir nokta yakaladım. 6870 i en az 30 defa fırınlamama ragmen haladaha çalışıyordu şuan sahibindende satılık 50 tl ye falan bırakırım çok seven arkadaşlar iki günde bir fırınlaya fırınlaya kullanabilir bozulmuyor test edildi.

Downclock kartın stabilitesini arttırmak diye bir şey mi dedim? Kartta blackscreen hatası varsa ve kullanmak istiyorsan R9 390X'de voltajı arttırıp VRAM ve GPU saat hızlarını düşürmen gerekiyor. Bende keyfiyetten uğraşmıyorum bunlarla. Madem PCB düzgün değil gitsin başkasına yaptırsın hangi parça olursa olsun tüketicisi para vererek alıyor. Fazlar düzgün bir biçimde işini göremiyorsa desinki bu buna olmaz milleti parasıyla mağdur etmeyin desin çok mu zor?
Kaldı ki kimse keyfiyetten downclock ya da undervolt yapmaz aldığınız 5700XT'ler bir süre sonra elinize gelirse anlarsınız ne demek istediğimi şimdi yok downclock ne undervolt ne bilmiyor dersin de bir blackscreen-WattMan hatası al o zaman görürsün downclock neymiş undervolt neymiş.
Downclocku voltaj düşürme olarak algılayan sizsiniz gelip burada boş yapıyorsunuz bir de çok biliyormuş gibi.

Blackscreen hatasını düzeltmek stabilite sağlamak demek değil mi? Downclok demek kartın saat hızını düşürmek demek değil mi? PCB düzgün değil başkasına yaptırsın derken kime yaptırsın mesela? Firmalar seçenek sunuyor alırken malzemeyi araştırmıyor musunuz? NVIDIA'nın yakın geçmişte 3.5GB VRAM olayı, Intel'in güvenlik açıkları ve bu açıkları kapatmak için yayınladığı yamaların performans düşürmesi gibi şeyler varken gelip burada AMD kötülemek maalesef sizi birer azılı fanboy yapıyor. Ne AMD ne NVIDIA ne de Intel babanızın firması değil. Hangi firma bütçenize uygun ve iyi ürün sunuyorsa o firmayı seçin. Bu arada moderatör arkadaşlar konuyu kilitlerlerse daha iyi olur çünkü saçma sapan fikirlerle insanlara yön verilmeye çalışılıyor. Neymiş "1000 TL fazla verip NVIDIA ve Intel alacakmışsın" sanki 1000 TL sokakta bulunuyor da 1000 TL fazla veriyorsun kaldı ki 1000 TL verip alacağın performansın hesabını bile yapmamış adamlarsınız size kolay gelir bol keseden para vermek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı