AMD, NVIDIA ve Intel karşı savaşı kaybediyor

AMD sıkıntılı günler yaşıyor. NVIDIA tarafıdan RTX 3000 serisi duyurdu, Intel ise 10. nesil işlemcileriyle AMD ile kafa kafaya gitmeye başladı. AMD bu sürede bayağı kan kaybetti. Yüksek edit kartların satamıyor, Intel ise 10. nesil işlemciler ile Mobile ve masaüstü için fetih etmeyi düşünüyor. Peki AMD ne yapıyor? AMD'den daha bir hamle gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen sanırım NVIDIA fanboyusun 🤣 bekle biraz bakalım, hele bir yeni nesil konsollar çıksın, o konsollarda kullanılacak RDNA2 yani Big Navi bir piyasaya çıksın. Çok erken düşünüyorsun bence, ben şahsen umutluyum bu sefer AMD'den. Hatta öyle ki, ekran kartını AMD'nin çıkaracağı Big Navi kartlara göre değiştirmeyi düşünüyorum. Bence bekleyen derviş, muradına ermiş olacak bu sefer.

Gerçekleri görüyor olmak fanboyluk mu oluyor. AMD daha RTX2080 Ti'a karşılık vermeyi bırak yaklaşan bir kart dahi çıkaramamışken neyin laf cambazlığı bu ben anlamadım. Ben üst segmente bakarım. Üst segmentte AMD senelerdir yok. NVIDIA'nın bu çıkışından sonra neyi bekleyecekmişiz ben anlamadım. Ha AMD'nin güzel kart çıkarması işimize gelir. Ama bir de gerçekler var çıkaramıyor işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaş bela mısın var git işine.
Biz burada marka kalitesinden bahsediyoruz, teknoloji diyoruz sen tutturmuşsun şu şu dolar bu bu dolar diye. Adamlar ekstradan çekirdek koymuşlar ses, görüntü işleyebiliyorsun farklı görevler atayabiliyorsun RayTracing açabiliyorsun. Yazılımsal güçlendirmeyi de yapmışlar DLSS 2.0 var. Kalkmışsın hala burada RTX2070Super ile 5700XT'yi karşılaştırıyorsun. Teknolojiden ciddi ciddi anlayan hiçbir adam şu karşılaştırmayı yapmayı bırak o kartı kaile bile almaz.
Seni ve marka aşkını başbaşa bırakıyorum. Git ömür boyu AMD al bizi de rahat bırak hadi abisi.
Gerçekten çok ama çok haksızsınız 5700XT'yi gömen tek forum sanırım burası.
Yabancı forumlarda 2060 Super alana enayi diyorlar. :D
AMD yüksek seviye ekran kartı çıkarmıyor olabilir lakin F/P konusunda çok daha öndedir.
2080 ile kapışan bir karttır 5700XT.
Zaten 1080Tİ'yi geçebilen 2000 serisi ekran kartları bir tek 2070 ve üstleri.

Gerçekten çok ama çok haksızsınız 5700XT'yi gömen tek forum sanırım burası.
Yabancı forumlarda 2060 Super alana enayi diyorlar. :D
AMD yüksek seviye ekran kartı çıkarmıyor olabilir lakin F/P konusunda çok daha öndedir.
2080 ile kapışan bir karttır 5700XT.
Zaten 1080Tİ'yi geçebilen 2000 serisi ekran kartları bir tek 2070 ve üstleri.
2070 ve üzeri dediğin 6 tane kart var yalnız bilmem farkında mısın? Ayrıca DLSS 2.0 ve RayTracing açıldıktan sonra RTX2060SUPER bile 5700XT'yi havada karada geçer. Ne yapalım sırf AMD diye yeni gelişen güzel teknolojilerden mahrum mu kalalım diyeceğim fakat bu zaten aylar öncesinin konusu. Gelen kartlarla birlikte artık AMD'nin A'sını bile telaffuz etmeyeceğiz görünen o.

2070 ve üzeri dediğin 6 tane kart var yalnız bilmem farkında mısın? Ayrıca DLSS 2.0 ve RayTracing açıldıktan sonra RTX2060SUPER bile 5700XT'yi havada karada geçer. Ne yapalım sırf AMD diye yeni gelişen güzel teknolojilerden mahrum mu kalalım diyeceğim fakat bu zaten aylar öncesinin konusu. Gelen kartlarla birlikte artık AMD'nin A'sını bile telaffuz etmeyeceğiz görünen o.
DLSS 2.0 FPS'i sadece 30 FPS etkiliyor zaten üst düzey kartlarda bu değer pek önemli değil ayrıca
RTX 2060 Super 5700XT'nin tozunu yutar her oyunda.
RTX 2070 Super bile 5700XT'den kötüyken nasıl hala 2060 Super savunuyorsunuz anlamak güç.
DLSS 2.0 benzeri bir teknoloji garanti AMD'ye gelecek ayrıca FineWine teknolojisi sayesinde kart gün geçtikçe Nvidia'nın aksine güçlenecek RX 570'e olduğu gibi.
Gene bir yanlışınıza değinmek gerekirse 2070 üzerinde 2070 Super, 2080, 2080 Super ve piyasada bile olmayan 2080 Ti var belki de saymayı bilmiyorsunuzdur.
Tipik bir Nvidia fanboyusun muhattap alınmaya değmezsin ama ben yine de yazacağım belki anlarsın AMD piyasadan silinmez.
Not: AMD fanboyu diyecekler için şimdiden söyleyeyim elimde hem 1050 Tİ hem de 5500XT ikisi de birbirinden güzel senin aksine ben babasının firması gibi, körü körüne bir firmayı savunmuyorum.
Sadece gülüp geçilecek bir kişisiniz :D.

Son düzenleme:
@Mr. Krabs Sen kimsin acaba bana gülüp geçeceksin?

DLSS 2.0 FPS'i sadece 30 FPS etkiliyor zaten

Diyecek kadar teknolojiden bihaber, güncelde gelmekte olan ses, görüntü yalıtımı.
Şu durumda AMD NVIDIA'nın yanında sinek gibi kalmış.
RTX 3080 ve üstünü ben alamayacağım. Benim alamayacak olmam bu kartların çıktığı bu adamların bunu başardığı gerçeğini değiştirmez. Fiyatı da beni iplemez. Alabileni var ki üretiyor adamlar. Sen adamların ürettiği en üst düzey karta bakacaksın.
Bir de öyle bir yazılıyor ki sanki NVIDIA RTX 3070 altını çıkarmayacak. Bugün pazara ikinci el kart almak için çık en çok önerilen, sağlamlığından emin olarak alınacak düşük TDP değerli kartların tamamı yine NVIDIA.
AMD bulmuş sizin gibileri, sağıyor. Adam niye geliştirsin kendini?

Geri
Yukarı