AMD, NVIDIA ve Intel karşı savaşı kaybediyor

AMD sıkıntılı günler yaşıyor. NVIDIA tarafıdan RTX 3000 serisi duyurdu, Intel ise 10. nesil işlemcileriyle AMD ile kafa kafaya gitmeye başladı. AMD bu sürede bayağı kan kaybetti. Yüksek edit kartların satamıyor, Intel ise 10. nesil işlemciler ile Mobile ve masaüstü için fetih etmeyi düşünüyor. Peki AMD ne yapıyor? AMD'den daha bir hamle gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX3070'e rakip olan kart neredeyse 100 dolar daha pahalı olacakmış AMD tarafında. Aşağı yukarı aynı performansta olacak, 100 dolar pahalı olacak ve biz bu karşılaşmada AMD'yi tercih edeceğiz öyle mi komikmiş. 😄

RTX3070'e rakip olan kart neredeyse 100 dolar daha pahalı olacakmış AMD tarafında. Aşağı yukarı aynı performansta olacak, 100 dolar pahalı olacak ve biz bu karşılaşmada AMD'yi tercih edeceğiz öyle mi komikmiş. 😄

Sen tercih etmeyebilirsin dostum. Farklı ülkelerde 79 dolar bir şey değil.
Hatırlatma
3070 8 GB & 6800 16 GB
Daha az güç tüketimi
3070'den fazla performans veriyordu.

Intel'i yendi, sıra NVIDIA'da anlamında dedim. Kartlara benchmark yapılırsa ve kafa kafaya olursa (ki olucak hatta AMD yenmiş gözüküyor) sürücü koltuğuna AMD oturmuş demektir.
Daha kartlar yok piyasada "ööğ AMD Intel'i yöndü şümdüde suro Nvidia'da en güçlü AMD tomom mu.". AMD hele bi oyuncular için tercih edilecek seviyede güçlü çekirdek performansına sahip işlemci çıkarsında Nvidia'yı bırak şimdi. Bir tane gösteride iki kart ismi duyuruldu diye " Sıra Nvidia'da" diyecek kadar marka fan boyu olma.
Sen tercih etmeyebilirsin dostum. Farklı ülkelerde 79 dolar bir şey değil.
Hatırlatma
3070 8 GB & 6800 16 GB
Daha az güç tüketimi
3070'den fazla performans veriyordu.
20 küsür yıldır bu camiayı yakından takip eden birisi olarak şunu söylüyorum küçümen, her söylenene inanıyorsanız vay halinize. 😄

Daha kartlar yok piyasada "ööğ AMD Intel'i yöndü şümdüde suro NVIDIA'da en güçlü AMD tomom mu?". AMD hele bir oyuncular için tercih edilecek seviyede güçlü çekirdek performansına sahip işlemci çıkarsında NVIDIA'yı bırak şimdi. Bir tane gösteride iki kart ismi duyuruldu diye " sıra NVIDIA'da" diyecek kadar marka fan boyu olma.

20 küsur yıldır bu camiayı yakından takip eden birisi olarak şunu söylüyorum küçümen, her söylenene inanıyorsanız vay halinize. 😄

Haklısın.

Daha kartlar yok piyasada "ööğ AMD Intel'i yöndü şümdüde suro Nvidia'da en güçlü AMD tomom mu.". AMD hele bi oyuncular için tercih edilecek seviyede güçlü çekirdek performansına sahip işlemci çıkarsında Nvidia'yı bırak şimdi. Bir tane gösteride iki kart ismi duyuruldu diye " Sıra Nvidia'da" diyecek kadar marka fan boyu olma.
Bunu diyen Nvidia fanboy.
Kardeşim, malum ülkemizin durumu belli AMD daha iyi fiyatlandırma yapıyor. 50 dolar fark bile bizim için 500 hatta 1000TL fark demek. 2-3 FPS daha az farkla RTX performansı alıcaksam, lütfen alıyım.
Tarih her şeyi gösteriyor zaten. Intel gitti herkes Ryzen tercih ediyor. Ama senin Fanboyluğun gitmesin lütfen.

20 küsür yıldır bu camiayı yakından takip eden birisi olarak şunu söylüyorum küçümen, her söylenene inanıyorsanız vay halinize. 😄
Bağnaz ve fanboy olma derim.
Bunu diyen NVIDIA fanboy.
Kardeşim, malum ülkemizin durumu belli AMD daha iyi fiyatlandırma yapıyor. 50 dolar fark bile bizim için 500 hatta 1000TL fark demek. 2-3 FPS daha az farkla RTX performansı alacaksam, lütfen alayım.
Tarih her şeyi gösteriyor zaten. Intel gitti herkes Ryzen tercih ediyor. Ama senin fanboyluğun gitmesin lütfen.

Boş versene NVIDIA fanı boşa fazla para vermekten zevk alan birisi :D.

Öyyy bönöm böynöm yök önvödö öntöl köybötmöz diyecek kadar bağnaz ve fanboy olma derim.

Boş versene NVIDIA fanı boşa fazla para vermekten zevk alan birisi :D.

Bunu diyen NVIDIA fanboy.
Kardeşim, malum ülkemizin durumu belli AMD daha iyi fiyatlandırma yapıyor. 50 dolar fark bile bizim için 500 hatta 1000TL fark demek. 2-3 FPS daha az farkla RTX performansı alacaksam, lütfen alayım.
Tarih her şeyi gösteriyor zaten. Intel gitti herkes Ryzen tercih ediyor. Ama senin Fanboyluğun gitmesin lütfen.

Haklısın deyip geçelim boşverin dostlar.

Geri
Yukarı