AMD, NVIDIA ve Intel karşı savaşı kaybediyor

AMD sıkıntılı günler yaşıyor. NVIDIA tarafıdan RTX 3000 serisi duyurdu, Intel ise 10. nesil işlemcileriyle AMD ile kafa kafaya gitmeye başladı. AMD bu sürede bayağı kan kaybetti. Yüksek edit kartların satamıyor, Intel ise 10. nesil işlemciler ile Mobile ve masaüstü için fetih etmeyi düşünüyor. Peki AMD ne yapıyor? AMD'den daha bir hamle gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav git işine neyin fan boyluğu. Technopat yönetim ekibinden kaç kişi AMD kullanıyor sor bakayım. Bizim somut bir veri var elimizde hiçbir profesyonel tercih etmiyor kardeşim AMD'yi. Yalan mı söylüyoruz olan şeyi söyleyince fanboy olunmuyor kardeşim. AMD şöyle AMD böyle bakıyorsun profesyonel oyuncusu, editörü hepsi Nvidia tercih ediyor. Ama "AMD çok iyi tamam mı? Kapak yaptık oooo 😭" modundalar. Neye istinaden 2-3 habere ve söylentiye göre. Ne diyecekti AMD biz çok kötüyüz rakip olamayacağız fiyat performansa oynayacağız mı diyeceklerdi? Ondan geçin bunları. Gidin kendi çapınızda eğlenin kardeşim kendi hayal dünyanıza bizi çekmeyin.
Bu jenerasyondan önceki jenerasyonlarda AMD'nin hem oyun hem de işlerde birinci olan bir kartı yoktu, birkaç yıl sonra göreceğiz kim daha önce olacak. AMD'nin kartları 2.8 GHz'lerde çalışırken NVIDIA 1900'lerde çalışıyor ve 360+ Watt güç tüketiyor.
Evet 1080P kartlarının en az 6 GB VRAM'ı olması lazım bu doğru. 4 GB VRAM devrinin kapanması lazım artık. Ama 8 GB VRAM olan 3070'in 500 dolar gibi uygun bir fiyattan çıktığını unutmayalım.
COD Warzone yaklaşık 11 GB Vram kullanıyor haberiniz olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
15.4 GB kullanıyor hatta 6800 XT ile 1080P'de.
14GB bile RAM kullanmıyorken 15GB üstü VRAM kullanması çok mantıksız geldi. Herhangi bir Super Sampling falan yok değil mi DSR falan? @Samotne Ciasteczka hocam ne düşünüyorsun bu konuda?

RTX, AF, AA, upscaling açıldıysa normal. Ek olarak Warzone gibi bir oyunda 4K Ultra ayarlarda 15GB üstü VRAM kullanımı bana normal geldi.

AMD, NVIDIA ve Intel karşısında savaşı kaybetmiyor. Daha yeni başladı, bismillah. Durun yahu.
4K değil, 1080p'de 15.4 kullanıyor; 4K, 2K ve 1080p diye ayırdıysa upscaling açtığını sanmıyorum.

Bu jenerasyondan önceki jenerasyonlarda AMD'nin hem oyun hem de işlerde birinci olan bir kartı yoktu, birkaç yıl sonra göreceğiz kim daha önce olacak. AMD'nin kartları 2.8 GHz'lerde çalışırken NVIDIA 1900'lerde çalışıyor ve 360+ Watt güç tüketiyor.

CoD Warzone yaklaşık 11 GB VRAM kullanıyor haberiniz olsun.

O zaman 1080P için üretilen kartlara 16 GB VRAM koyalım. CoD Warzone 11GB VRAM kullanıyor eee? Ben nasıl oynuyorum 1650 Super ile?

Kardeşim sen oynuyorsun ama sen yukarıda 3070, 6800'den iyi dediğin için bunu gösterdim dediğin şeyin mantığı yok.

İyi demiyorum kendi kendine uydurmuşsun bunu. 6800'ün daha iyi olduğunu söyledim. Fakat sadece %5-6 civarında iyi. Ve arada 80 dolar fark var. Elbette VRAM için alınabilir. Zaten aynı fiyattan 3070 16 GB modeli çıkacak büyük ihtimalle.

İyi demiyorum kendi kendine uydurmuşsun bunu. 6800'ün daha iyi olduğunu söyledim. Fakat sadece %5-6 civarında iyi. Ve arada 80 dolar fark var. Elbette VRAM için alınabilir. Zaten aynı fiyattan 3070 16 GB modeli çıkacak büyük ihtimalle.
16 GB VRAM'li 3070 580 dolar 24 GB VRAM'li 3090 1500 dolar o zaman büyük yaygara çıkar 3090 alanları aptal yerine mi koydunuz diye. Ayrıca o zaman 20 GB'lık 3080 çıkar bu sefer hiç olmaz NVIDIA çok kötü bir yola girer.

Geri
Yukarı