AMD R5 2600 Boşta 45-50 Derece

grizzlies

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı toplayalı daha 1 ay olmadı. Bu linkteki kasayı kullanıyorum.
Beraberinde önde üç adet arkada bir adet olmak üzere 4 adet fanım vardı.

İşlemcinin tam yukarısına monte olacak şekilde kasamın yukarısına bu fanı monteledim. Hala CPU sıcaklık değerleri 45-50 arası boştayken. Bu fanı almamın ne avantajı oldu ki? Siz söylemeden söyleyeyim, fanı sıcak havayı yukarı atacak şekilde monteledim ve yukarıya taktığım fanın ve işlemci fanımın full devirde dönmesine rağmen bu değerler :)
Macunu soracak olursanız Cooler Master Mastergel Maker.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında işlemci kaç derece oluyor?
Yaşadığınız ilin hava sıcaklığı kaç derece ?
Termal macunu ince katman halince sürdünüz mü ?
İşlemci soğutucusu düzgün oturdu mu ?

Ayrıca O.C, performans modu vs. açık ise kapatıp deneyin.

Boşta kaç derece olduğu önemli değil. Sirkülasyondur, havadır hepsi onu etkiler. Eğer yüktetken de yüksek sıcaklıktaysa o zaman sorun olur. İşlemcim R5 1600, şu an boşta 46.5 derece gösteriyor (kışın çok daha azdı) ama yükte 70 derece olmuyor.

CPU fanın stok mu ?
Evet stok fan.
Hangi ilde yaşamaktasınız? Eğer yaşadığınız il sıcaksa oda büyük etken.
İzmir'de yaşıyorum.
Boşta kaç derece olduğu önemli değil. Sirkülasyondur, havadır hepsi onu etkiler. Eğer yüktetken de yüksek sıcaklıktaysa o zaman sorun olur. İşlemcim R5 1600, şu an boşta 46.5 derece gösteriyor (kışın çok daha azdı) ama yükte 70 derece olmuyor.
Yükteki değeri 70 dereceyi geçmiyor.
Yük altında işlemci kaç derece oluyor?
Yaşadığınız ilin hava sıcaklığı kaç derece ?
Termal macunu ince katman halince sürdünüz mü ?
İşlemci soğutucusu düzgün oturdu mu ?

Ayrıca O.C, performans modu vs. açık ise kapatıp deneyin.
Yük altında işlemci boşta en fazla 70 en az 65 gördüm.
Yaşadığım şehir İzmir, hava sıcaklığı şu anda 33 derece.
Macunu ne az ne çok sürdüm ve ince tabaka halinde eşit şekilde yaydım.
İşlemci soğutucusunu taktıktan 1 hafta sonra tekrar kontrol ettim ve cuk oturmuş halde.

O.C Kapalı ve güç modu dengelide.

Son düzenleme:
Gayet normal bir durum. Bende aynı işlemciyi 4ghz de kullanıyorum ve aynı şekilde üst tarafa egzoz fan taktım. Amacım overclock ile ortaya çıkan aşırı ısıyı anında dışarıya atmak. Bu sayede yük altında 5-6 derece daha serin oluyor. Ancak işlemci boştayken zaten ısınmıyor. Haliyle egzoz fan çok bir şey farkettirmeyecektir.

bende de R5 2600 var şuan bu mesajı yazarken arka planda sadece steam açık ve Chrome dan 3 sekme ve sıcaklık değerim 58-59 arasında geziyor yükte iken oynadığım oyuna göre 70 in altına inmiyor GTA V de ultrada ve 1080 p de yarım saatin sonunda 90 derece oluyor :( sistem 3 günlük hava 30-32 derece kasam sharkoon tg4

bende de R5 2600 var şuan bu mesajı yazarken arka planda sadece steam açık ve Chrome dan 3 sekme ve sıcaklık değerim 58-59 arasında geziyor yükte iken oynadığım oyuna göre 70 in altına inmiyor GTA V de ultrada ve 1080 p de yarım saatin sonunda 90 derece oluyor :( sistem 3 günlük hava 30-32 derece kasam sharkoon tg4

Kendi bilgisayarımın ısı değerlerine çok diyordum fakat sizinkisi ciddi sıcaklıklar. Bende GTA 5'i full ultra ayarlarda 1 saatten fazla oynadığımda ekran kartımın sıcaklığı %60. İşlemci sıcaklığım %70 oluyor. Kasamın yukarısına egzoz fan taktım 2-3 derece fark ettirdi. Full yüksek devirde çalıştırsam daha da düşük ısılar görürüm ama uçak pistinde hissediyorum kendimi :D

Kendi bilgisayarımın ısı değerlerine çok diyordum fakat sizinkisi ciddi sıcaklıklar. Bende GTA 5'i full ultra ayarlarda 1 saatten fazla oynadığımda ekran kartımın sıcaklığı %60. İşlemci sıcaklığım %70 oluyor. Kasamın yukarısına egzoz fan taktım 2-3 derece fark ettirdi. Full yüksek devirde çalıştırsam daha da düşük ısılar görürüm ama uçak pistinde hissediyorum kendimi :D
ya zaten 4 fan var şuan başka yer kalmadı :D daha da fan takamam performanstan yana sorunum yok 90-100 fps in altına asla inmiyor ama sıcaklık rahatsız edici yani 3 günlük sistem bir de , sorunu anlamadım umarım yanıt buluruz ama bu sıcaklar cidden fazla 3 günlük gtx1660ti lı sistem 90 derece olmamalı heleki boşta 59-60 hiç olmamalı :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı