AMD R5 5600X yük altında 80 derece

mesco1905

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ticaret (al sat)
RAM
Kingston Hyperx Fury 4x8 32GB ddr4 3600mhz
Anakart
ASUS TUF Gaming B450M PRO S
Herkese merhaba arkadaşlar başlıkta da olduğu gibi oyun oynarken çok ısınıyor.
GTA V FiveM ve CS:GO'da aşırı ısınıyor boşta iken 50-60 derece oyunda iken 80 dereceyi geçiyor.
Oynamaya devam edince kasmaya başlıyor sonra kapanıyor PC.
(Her oyunda ısınmıyor)
RAM: Kingston HyperX Fury 4x8 32 GB DDR4 3600MHz.
Anakart: ASUS TUF Gaming B450M Pro s
1640543573807.png

Stok soğutucu dahi olsa ısıdan kapanması aklıma montaj hatası veya termal macun eksikliği olabileceğini getiriyor. Kullandığın kasa da önemli tabi kasan nedir?

Sıcaklık sorununuz var ama soğutucunuzun ne olduğunu belirtmemişsiniz. İşlemci için kullandığın soğutucu nedir ?
Stok soğutucu dahi olsa ısıdan kapanması aklıma montaj hatası veya termal macun eksikliği olabileceğini getiriyor. Kullandığın kasa da önemli tabii kasan nedir?

Daha yeni değiştirdim.

Daha yeni değiştirdim.

Soğutucunuzun değerleri çok iyi gibi.

Max airflow94CFM
Pressure3.53mm/H2O

Yani mantıken düşününce anormal bir sorun varmış gibi duruyor. Montaj hatalı olabilir. Pompa'da sorun olabilir. Mantıklı düşününce sizin yük altında bu işlemci ile default ayarlar ile max 60-65 derece almanız gerekiyor.

Soğutucunuzun değerleri çok iyi gibi.

Max airflow94CFM
Pressure3.53mm/H2O

Yani mantıken düşününce anormal bir sorun varmış gibi duruyor. Montaj hatalı olabilir. Pompa'da sorun olabilir. Mantıklı düşününce sizin yük altında bu işlemci ile default ayarlar ile Max 60-65 derece almanız gerekiyor.

Oyunda 100 dereceyi geçiyor ve kendi kendine komple kapanıyor PC.

360mm Sıvı soğutma ile normal şartlarda bahsettiğin olayın olma ihtimali yok. Pompa bağlantısını yaptığından eminsen arızalı olabilir. Muhtemelen sistemdeki sıvı dolaşımı tamamlamıyor.

@mesco1905 Bu arada termal macun olarak ne kullanıyorsun? Yani ne kadar kötü olabilir diye düşünüyorum da, herhalde 5 TL'lik macun kullanmamışsındır. Bence soğutucu ile alakalı bir sorun var gibi

360mm sıvı soğutma ile normal şartlarda bahsettiğin olayın olma ihtimali yok. Pompa bağlantısını yaptığından eminsen arızalı olabilir. Muhtemelen sistemdeki sıvı dolaşımı tamamlamıyor.

Neden sadece bu oyunlar da oluyor peki?
@mesco1905 Bu arada termal macun olarak ne kullanıyorsun? Yani ne kadar kötü olabilir diye düşünüyorum da, herhalde 5 TL'lik macun kullanmamışsındır. Bence soğutucu ile alakalı bir sorun var gibi

Neden sadece bu oyunlar da oluyor peki?

Senden ricam AIDA64 programı ile stress testi yapar mısın ? En azından test 5 dakika sürsün. https://www.gezginler.net/indir/aida64-extreme-edition-everest-ultimat.html

Yeni konular

Geri
Yukarı