AMD Radeon RX 7900 Serisi Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Oyun oynayan amd almasın , yazık eder.
Chrome tabanlı tarayıcılardaki lag sorununu bile çözemediler , kaldı ki shuttering,input lag gibi tonlarca problemi var. Her gelecek amd driver yazılımında performansınızın değişmesi gibi sorunu da mevcut.

Oyun oynayan amd almasın , yazık eder.
Chrome tabanlı tarayıcılardaki lag sorununu bile çözemediler , kaldı ki shuttering,input lag gibi tonlarca problemi var. Her gelecek amd driver yazılımında performansınızın değişmesi gibi sorunu da mevcut.
Kim alsın? İş için AMD almanın biraz bile mantığı yok.

Konuda insanların birbirini yemesi o kadar keyifli ki bir ara 25.000 TL'lik fiyat etiketini unuttum. :) Sürücü noktasında birisi Linux'dan örnek vermiş, o da bayağı komikti.

Konudaki arkadaşlar, taa fi tarihinde kalan R9300, HD serilerinden süregelen sürücü kavgalarını tekrar ede dursun, ben 7000 ve 4000 serilerinin lansman konularına yazdığım mesajımı tekrarlayayım.

Hem 3000 hem de 6000 serileri için üreticilerin ellerinde eritmeleri gereken ciddi stoklar var. Sıfır ve kinci elde ciddi fırsatlar çıkabilir, hatta geçen 4000 TL bandında satılan RX6600 serisi kartlar bile vardı.

Bu kartlar tükenmeden yeni kartların ne yeteri kadar üretimi olmayacak ne de yeni kartlar ucuzlamayacak. Bu nedenle iyi bir fırsat görürseniz, alın derim.

RX-7900-XTX-Technopat.jpg

NVIDIA ile rekabetin ateşini tekrar körükleyen AMD, 3 Kasım'da Radeon RX 7900 serisi ekran kartlarını duyurmuştu. RX 7900 XT ve RX 7900 XTX olmak üzere ilk etapta iki üst sınıf kart piyasada yerini alacak. Biz de RDNA 3 mimarili serinin amiral gemisi RX 7900 XTX'i kutusundan çıkarıyoruz. Elimize ulaşan kartın AMD üretimi referans tasarım olduğunu […]

Devamı: AMD Radeon RX 7900 Serisi Türkiye Fiyatı Belli Oldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

NVIDIA modellere göre ucuz ve FPS acısında daha iyi ama RTX moduna girince cok FPS düsürtüyor AMD bu konuda gelismesi lazım ve yazılımsal bakımından.

Dolar kurunun 18.70 olduğuna bakmayın seçime kadar baskılayacaklar, doların olması gereken fiyatı şu an 25 TL, yani kartın fiyatını, doların olması gereken fiyatı baz alarak hesaplamışlar, sadece bu kart için değil diğer bütün ürünlerdede durum aynı.
Kartı alacaklara tavsiyem gidin 1000 dolar alın köşeye koyun seçime kadar sabredin.
Bu kartın fiyatı 1000 dolar olunca alın.

ATI X1600, HD 6000 serisi, RX 400, RX 500, RX 5000 ve RX 6000 serisi kart kullanıp hepsinde sorun yaşamış ve sonunda NVIDIA'ya geçiş yapmış birisi olarak AMD ekran kartlarını kimseye önermiyorum. Sürücü sorununu yaşamamış belli bir kesim de var fakat çoğunluk sorun yaşadığı için istisnalar kaideyi bozmaz diyorum.

Evet Ryzen serisi çok iyi fakat ekran kartı tarafı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Ben de 10 yıldır amd kullanıyorum ve daha sorun yaşadığım bir kart olmadı. Ki ben eski nesil AMD kartları kullandım çoğunlukla. 1 senedir 6600 XT var çok da memnunum. Bir daha alırken bakarım nvidia ile aynı performansı veren amd kart daha ucuz gider ondan alırım bu iş böyledir. 1 sene önce 6600 xt 8k fiyattayken 3060 10k civarındaydı. Hem 6600 xt 5-10 fps önde hem daha ucuz adam almasında ne yapsın.

7900XTX benchmarkları da düşmeye başlamış, şu anki haliyle (evet fiyat farkını dahil ederek konuşuyorum) 4080'e tercih edilebilir bir durumda değil bana kalırsa. FSR 3.0 çıkacak da driverlar ile FPS değerleri daha iyi olacak da... Hayal kırıklığı oldu benim açımdan. NVIDIA şu anda 4080'in MSRP'sini 1000-1100 civarına çekse peynir ekmek gibi satar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7900XTX benchmarkları da düşmeye başlamış, şu anki haliyle (evet fiyat farkını dahil ederek konuşuyorum) 4080'e tercih edilebilir bir durumda değil bana kalırsa. FSR 3.0 çıkacak da driverlar ile FPS değerleri daha iyi olacak da... Hayal kırıklığı oldu benim açımdan. NVIDIA şu anda 4080'in MSRP'sini 1000-1100 civarına çekse peynir ekmek gibi satar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4080'i 1000$ a çekerlerse 7900 XTX'i anında 800$ a çekerler.

Geri
Yukarı