AMD RX500 Serisi Kartlardan Memnun Musunuz?

AMD Rx500 Serisi Kartlardan Memnun Musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Rx 560 kullanıyorum şu ana kadar driver olarak da fiziksel olarak da bir sıkıntı yaşamadım. Genellikle online oyunlar oynuyorum ve en yüksek ayarlarda rahatça oynatıyor. SP oyunlarda da bir sıkıntı yaşamadım istediğim performansı veriyor.

E-Spor ve çok sistem istemeyen oyunlar için iyi bir ekran kartıdır. AAA oyunların da tadına baktırır. Bilgisayarını çok fazla kullanmayan, fazla para harcamak istemeyenler için biçilmiş kaftandır, özellikle serin ortamda bakım yapılarak kullanılmış garantili ikinci elleri. RX590 alınmamalı ama, 1800TL'ye sıfır Gigabyte Gaming Vega 56 ve 2200TL'ye Sapphire Vega 56 Pulse var.

RX 570 alacağım. Daha almadığım için herhangi bir öneri tabii kide yapmayacağım. Fiyatını en hak eden kartlardan olduğunu düşünüyorum.
Bende bu konuyu zaten senin gibi arkadaşlar için açtım. Karar aşamasında olan arkadaşlar için bir referans olur bu kullanıcı yorumları. Başka marka olsa böyle bir şey yapmazdım ama AMD için bir önyargı mevcut.

E-Spor ve çok sistem istemeyen oyunlar için iyi bir ekran kartıdır. AAA oyunların da tadına baktırır. Bilgisayarını çok fazla kullanmayan, fazla para harcamak istemeyenler için biçilmiş kaftandır, özellikle serin ortamda bakım yapılarak kullanılmış garantili ikinci elleri. RX590 alınmamalı ama, 1800TL'ye sıfır Gigabyte Gaming Vega 56 ve 2200TL'ye Sapphire Vega 56 Pulse var.
'Bilgisayarı çok fazla kullanmayan' Çok saçma bir söz ben günde 12 Saat bilgisayarımı aralıksız yoruyorum, Metro Exodus'da Ekran kartım en fazla 68 derece'ye çıkmıştı. Ayrıca Her ne kadar AMD'yi sevsem de VEGA 56 pek alınası bir kart değil, GTX 1660Tİ alınabiliyorken.

'Bilgisayarı çok fazla kullanmayan' Çok saçma bir söz ben günde 12 Saat bilgisayarımı aralıksız yoruyorum, Metro Exodus'da Ekran kartım en fazla 68 derece'ye çıkmıştı. Ayrıca Her ne kadar AMD'yi sevsem de VEGA 56 pek alınası bir kart değil, GTX 1660Tİ alınabiliyorken.
Orada çok fazla kullanmayan derken süre olarak değil başka şeylere de zaman ayıran, başka bir tabirle "Casual" kitleyi ima ettim. Ben de öyle olduğum için yurt dışından Asus Expedition RX570 4GB aldım. Ayrıca Vega 56 RTX2060 dengi bir kart FPS değerleri olarak, testlerde çoğu oyunda çok yakın performans veriyor. Bunun dışında 1800TL'ye alınabilen 1660ti kartlar Phoenix gibi modeller.

RX 580 kullanıyorum. Tam bi' F/P kartı. İkinci el olarak aldım ev kullanıcısından. Sanırım 790 TL falan tuttu. Oynadığım oyunların tümünü ultrada 60'ın üzerinde oynatıyor. Öneririm.
VEGA 56 pek alınası bir kart değil, GTX 1660Tİ alınabiliyorken.
Kesinlikle katılmıyorum. Vega 56 F/P anlamında kral bana kalırsa. 1660 Ti değil de 2060 ile karşılaştırmak daha mantıklı olur. Stok haliyle çok güç tüketiyor ancak en fazla 10 dakika sürecek olan ince birkaç ayardan sonra 2060'ı kolayca yakalayabilir. Güç tüketimi de aynı şekilde.

Son düzenleme:
RX 580 kullanıyorum. Tam bi' F/P kartı. İkinci el olarak aldım ev kullanıcısından. Sanırım 790 TL falan tuttu. Oynadığım oyunlaneredeyse tümünü ultrada 60'ın üzerinde oynatıyor. Öneririm.

Kesinlikle katılmıyorum. Vega 56 F/P anlamında kral bana kalırsa. 1660 Ti değil de 2060 ile karşılaştırmak daha mantıklı olur. Stok haliyle çok güç tüketiyor ancak en fazla 10 dakika sürecek olan ince birkaç ayardan sonra 2060'ı kolayca yakalayabilir. Güç tüketimi de aynı şekilde.
Bazı oyunlarda OC'suz geçiyor Vega 56. Güç tüketimi önemli değil bana göre, ileride belki Vega56 sistem toplarım şimdiki sipariş ettiğim sistemi satarsam.

Bazı oyunlarda OC'suz geçiyor Vega 56. Güç tüketimi önemli değil bana göre, ileride belki Vega56 sistem toplarım şimdiki sipariş ettiğim sistemi satarsam.
Overclock şart olmasa da undervolt+overclock ile efsanevi hale geliyor. Güç tüketimi elbette önemli. Kart ne kadar az güçle çalışırsa mantıken daha sessiz ve serin çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı