AMD Ryzen 5 3400G sistem yükseltme önerisi

Hocam vaktinizi alıyorum. Anakart bios güncellemesini bulunduğum ilde yapabilecek bilgisayarcı bulamadım. Teknobiyotikten alırken dediğiniz gibi bios güncellemesi yapılıp gönderilmesini istedim. Gerek yok demişlerdi. Şimdi tekrar arayıp güncellemeyi ücretsiz yapmalarını istedim. Anakartın işlemciyi bios güncellemesi yapılsa bile desteklemeyeceği söylendi. Konuştuğum kişi tekrar bakacakmış.
Gigabyte b450m s2h v2, amd ryzen 3 4300ge desteklemiyor mu?

Hocam vaktinizi alıyorum. Anakart BIOS güncellemesini bulunduğum ilde yapabilecek bilgisayarcı bulamadım. Teknobiyotik’den alırken dediğiniz gibi BIOS güncellemesi yapılıp gönderilmesini istedim. Gerek yok demişlerdi. Şimdi tekrar arayıp güncellemeyi ücretsiz yapmalarını istedim. Anakartın işlemciyi BIOS güncellemesi yapılsa bile desteklemeyeceği söylendi. Konuştuğum kişi tekrar bakacakmış.
Gigabyte B450M S2H V2 AMD R3 4300GE’yi desteklemiyor mu?
Hayır, işlemci anakartın destek listesinde var, uyduruyorlar. Sadece güncelleme yapmalarını isteyin, inceleme falan yapmasınlar.

Hayır, işlemci anakartın destek listesinde var, uyduruyorlar. Sadece güncelleme yapmalarını isteyin.
Tekrar dönüş sağladılar. :) Çalışanların mesai saati yaklaştığından net bilgi veremediler. Sabah tekrar dönüş yapacaklar. Kargo numarası yolladılar, gerekirse bios güncellemesi yapacaklar yoksa uyumlu bir kart ile değişim yapmayı teklif edecekler. Dediğiniz gibiyse sabah bios güncellemesini yapmaları için yollarım. Burayı takip ediyprlar bence :)

Tekrar dönüş sağladılar. :) çalışanların mesai saati yaklaştığından net bilgi veremediler. Sabah tekrar dönüş yapacaklar. Kargo numarası yolladılar, gerekirse BIOS güncellemesi yapacaklar yoksa uyumlu bir kart ile değişim yapmayı teklif edecekler. Dediğiniz gibiyse sabah BIOS güncellemesini yapmaları için yollarım. Burayı takip ediyorlar bence :)

Güncellenip geldikten sonra sonucu buraya yazın bakalım. Umarım kısa zamanda sisteminize kavuşursunuz.

Çarşamba günü anakart geldi. Taktık çalıştı. Hocam dediğiniz gibi çıktı. Bios güncellemesi gerekliymiş. Kargo dahil ücret almadılar. Sipariş verirken yaptığım konuşmada bios güncelleyip yollamalarını istediğim için.
Ben il dışındayım. Arkadaşım için sistemi topladık. Memnun kalmış. Gayet hızlı ve akıcı diyor. Şimdide ekran kartı soruyor. Önerileriniz varsa alabiliriz. 1500 tl civarı bütçe ayırabilir.
Sistemi toplarken yardımcı olan herkese teşekkürler. Özellikle @Tekin Alakuş çok teşekkürler.

Çarşamba günü anakart geldi. Taktık çalıştı. Hocam dediğiniz gibi çıktı. BIOS güncellemesi gerekliymiş. Kargo dahil ücret almadılar. Sipariş verirken yaptığım konuşmada BIOS güncelleyip yollamalarını istediğim için.
Ben il dışındayım. Arkadaşım için sistemi topladık. Memnun kalmış. Gayet hızlı ve akıcı diyor. Şimdi de ekran kartı soruyor. Önerileriniz varsa alabiliriz. 1500 TL civarı bütçe ayırabilir.
Sistemi toplarken yardımcı olan herkese teşekkürler. Özellikle @Tekin Alakuş çok teşekkürler.

Yeni sistemi hayırlı olsun diyeyim, sorunun çözüldüğüne sevindim. Ekran kartı önerisi için yeni konu açın, o konularda bilgili değilim. Ayrıca ekran kartı takacaksa R3 4300GE alması biraz saçma olmuş. Keşke onun yerine R5 2600 alsaydı.

Çarşamba günü anakart geldi. Taktık çalıştı. Hocam dediğiniz gibi çıktı. Bios güncellemesi gerekliymiş. Kargo dahil ücret almadılar. Sipariş verirken yaptığım konuşmada bios güncelleyip yollamalarını istediğim için.
Ben il dışındayım. Arkadaşım için sistemi topladık. Memnun kalmış. Gayet hızlı ve akıcı diyor. Şimdide ekran kartı soruyor. Önerileriniz varsa alabiliriz. 1500 tl civarı bütçe ayırabilir.
Sistem hayırlı olsun hocam da şu zamanda bana kalırsa ekran kartı almayınız.
Sıfır olarak o paraya bir şey yok zaten 2.elde en fazla 1050ti bulursunuz.

Geri
Yukarı